ARŞİV
PİYASALAR
DOLAR
6,0970
EURO
6,8177
IMKB
0.00
ALTIN
252,448
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
LİNK BANKASI
GAZETELER

HAVA DURUMU
Ankara11/26 ºC
İstanbul16/22 ºC
İzmir14/27 ºC
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Meltem Cumbul’u Sevgi Diline Davet Etti
04 Ekim 2017 / 12:11
ESDER, Meltem Cumbul'u Sevgi Diline Davet Etti

ESDER, Meltem Cumbul’u Sevgi Diline Davet Etti

Esnaf ve Sanatkarlar Derneği (ESDER) Genel Başkanı Mahmut ÇELİKUS, yapmış olduğu açıklamada, 2009 yılından bugüne kadar organize ettikleri Altın Kepenk Film Festivali vasıtasıyla 600 kısa film ve belgesel aracılığıyla sevgi, kardeşlik, üretim ve paylaşmaya destek olduklarını hatırlatırken,” Uluslararası Adana Film Festivali’nde sunucu Meltem Cumbul’un yönetmen Semih Kaplanoğlu’na yapmış olduğu tavır bizi Türk sineması adına üzmüştür. Sanatçıların bu tarz tutum ve davranışlarda özenli olmalarını beklemekteyiz.” şeklinde konuştu.

ESDER Genel Başkanı Mahmut ÇELİKUS;” ESDER; belgeselin çekimi ve yapımına destek olmuş, sinemaya gönül veren gençlerle beraberliğini sürmektedir. Türk sinemasını yakinen takip eden ve destek veren bir kuruluş olarak barışı, sevgiyi, kardeşliği, üretmeyi ve paylaşmayı hedefleyen filmlerin oluşumuna ve gelişmelerine katkımızı çoğaltarak devam ettireceğiz.” İfadelerini kullandı.

Mahmut ÇELİKUS yaptığı açıklamada; “Bu bağlamda ESDER olarak, Uluslararası Adana Film Festivali’nde sunucu konumunda yer alan Meltem Cumbul’un festivalde en iyi yönetmen ödülünü kazanan Semih Kaplanoğlu’na yapmış olduğu tavrı kınıyor ve tasvip etmiyoruz.” dedi.

ÇELİKUS,” Nefret dilinin, ötekileştirmenin ve faşizan baskıların olmadığı bir sinema, bir Türkiye ve bir dünya talep ediyoruz. Bu düşüncelerin sinema vasıtasıyla topluma hakim olmasını arzu ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
POSTA LİSTESİ