ARŞİV
PİYASALAR
DOLAR
5,9151
EURO
6,5562
IMKB
0.00
ALTIN
297,945
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
LİNK BANKASI
GAZETELER

HAVA DURUMU
Ankara-7/3 ºC
İstanbul-1/4 ºC
İzmir0/8 ºC
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
“Eğitimi de sadece öğretmenlerimizin işi değildir”
22 Eylül 2017 / 11:52
Bu yıl İlköğretim haftası kutlamaları Gündüzalp İlköğretim okulunda yapıldı.

“Eğitimi de sadece öğretmenlerimizin işi değildir”

Bu yıl İlköğretim haftası kutlamaları Gündüzalp İlköğretim okulunda yapıldı.

Program, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. Öğrenciler programda şiir dinletisi ve çeşitli gösteriler sundu.

Gölbaşı Kaymakamı Tülay Baydar Bilgihan, programda yaptığı konuşmada, 2017-2018 eğitim öğretim yılının hayırlı olmasını temennisinde bulunarak” Eğitimi de sadece öğretmenlerimizin işi değildir”dedi

"Burada olmak son derece anlamlı. Enerjisini gençlerden alan çocuklardan alan bir milletin evladıyız. Çocuklarımızı doğru yetiştirebilmek başta bizler, yöneticiler ve öğretmenler olarak ve tabiî ki veliler olarak en büyük sosyal sorumluluğudur. Bizler biliyoruz ki sağlıklı ve genç nesiller yetiştirmek toplum kalkınmasının en temel unsuru. Bir toplumun tam anlamıyla kalkınabilmesi mutlaka eğitimin doğru bir şekilde yönetilmesinden, planlanmasından ve uygulamasından geçer. Eğitim yöneticiliği sadece yöneticilerin işi değildir. Çocuklarımızın eğitimi de sadece öğretmenlerimizin işi değildir. Dolayısıyla bu sacayağına çok dikkatli ederek, iyi bir koordinasyon sağlayarak çocuklarımızın daha sağlıklı, daha verimli parlak geleceklere ulaşmasını sağlayabilmemiz gerekir. Çağdaş seviyeye ulaşmanın en önemli yönetimi, en önemli metodudur eğitimi doğru bir şekilde yönetebilmemiz ve planlayabilmemizdir Eğitimin, bilme dayanan akla dayanan, analiz etmeyi öğrenen insan haklarına saygılı düşünce ve duygularını doğru bir şekilde ifade edebilen, vatanının, milletinin temel değerlerine sahip olan gençleri yetiştirmektir amaç. Dolayısıyla bu amacı gerçekleştirebilmek için hepimize son derece büyük görevler düşüyor. dedi

Çocuklarla zaman geçirmek ve ders takibinin yapılması, kitap okunmasının gerekliliğini ifade eden Bilgihan, Çok kıymetli öğretmenlerimiz hepiniz, hepimizin hayatları için çok önemlisiniz. Öğretmen insancıldır, sevgi doludur, öğretmen şefkatlidir, hoşgörülüdür ama öğretmen yönlendiricidir aklı, ilmi, bilimi kısıtlayan sınırlayan değil, düşünen insanlar yetiştirmeyi bilendir. Eğitimde çok iyi noktalara gelebilmek için kordineli olarak çok çalışacaklarını söyledi."

Gölbaşı İlçe Milli Eğitim Müdürü Adnan Gürbüz de eğitim öğretim yılının hayırlı olması temennisinde bulundu.

Öğrenmenin sadece okul sınırları içerisinde olmadığını ifade eden Gürbüz, "Geleceğimizin teminatı olarak gördüğümüz yavrularımızı, bilgi ve meslek sahibi birer robota dönüştürmek istemiyorsak onlara sevgi, saygı, hoşgörü, dürüstlük ve sabrı, yani insan olmayı da öğretmeliyiz." diye konuştu.

Programa Gölbaşı Kaymakamı Tülay Baydar Bilgihan, Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay, Gölbaşı Garnizon Komutanı Yzb. Murat Kuyucu, Gölbaşı İlçe Emniyet Müdürü İmdat Gökmen, siyasi parti temsilcileri, Meclis üyeleri, birim müdürleri, veliler ve öğrenciler katıldı.

ae38255901.jpg

_dsc0091_600x399.jpg

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
POSTA LİSTESİ