ARŞİV
PİYASALAR
DOLAR
5,3687
EURO
6,0914
IMKB
0.00
ALTIN
214,973
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
LİNK BANKASI
GAZETELER

HAVA DURUMU
Ankara-6/4 ºC
İstanbul2/5 ºC
İzmir-1/10 ºC
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
HAK ARAMA MÜCADELESİNDE YANLARINDAYIZ
15 Ağustos 2017 / 11:44
ESDER;” MEMURLARIN HAK ARAMA MÜCADELESİNDE YANLARINDAYIZ.”

ESDER;” MEMURLARIN HAK ARAMA MÜCADELESİNDE YANLARINDAYIZ.”

Esnaf ve Sanatkârlar Derneği (ESDER) Genel Başkanı Mahmut ÇELİKUS, hükümetle sendikalar arasında devam eden toplu görüşmelerde, memura hak ettiği zam oranının verilmediğini söyledi.

Hükümet ile memur sendikaları arasında devam eden toplu görüşmelerde memura destek veren ESDER Başkanı ÇELİKUS, yoksulluk sınırının altında maaş alan memurların zam taleplerinde tamamen haklı olduklarını belirtti. Memur maaşlarının yüzde 40’ının ev kirasına gittiğine dikkat çeken ÇELİKUS, "Memurlarımızın maaşının yarısı ev kirasına gidiyor. Yapılan araştırmalara göre memurlar her ay bankalara 250 TL ile bin TL arasında kredi taksiti ödüyor. Hal böyle olunca eğitim, giyim ve gıda masraflarıyla birlikte memurda geçinecek para kalmıyor." dedi.

ÇELİKUS;” ESNAFIN ASLİ GELİR KAYNAĞI MEMUR,İŞÇİ,EMEKLİ ve ÇİFTÇİLERDİR.”

Mahmut Çelikus, "Esnaf ve sanatkârlarımızın gelirlerinin başında memur, işçi, emekli ve çiftçi bulunuyor. Bu dört kesim sıkıntı içinde olursa biz esnaf ve sanatkârlar olarak etkileniyoruz. Bu kesimlerin gelirlerinin artması direkt olarak esnafı ilgilendiriyor. Üç gelir grubundaki kesimlerin esnaflardan alışverişi yok denecek kadar azdır. Hükümetimizden talebimiz devam eden toplu görüşmelerde sendikaların önerilerini dikkate alması ve memurlara hak ettiği zam oranını vermesidir." şeklinde konuştu.

ESDER;” YEŞİLÇAM FİLMLERİNDEKİ ESNAF TİPLEMELERİNDE OLDUĞU GİBİ MEMURU MAHALLE GİRİŞLERİNDE BEKLEMEYECEK.”

ESDER Genel Başkanı ÇELİKUS,” ESDER, tıpkı Yeşilçam filmlerinde olduğu gibi memuru aybaşlarında sokak girişinde beklemeyecek, hak arama mücadelelerinde memura her türlü desteği vermeye devam edecektir.”dedi.

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
POSTA LİSTESİ