ARŞİV
PİYASALAR
DOLAR
5,3687
EURO
6,0914
IMKB
0.00
ALTIN
214,973
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
LİNK BANKASI
GAZETELER

HAVA DURUMU
Ankara-6/4 ºC
İstanbul2/5 ºC
İzmir-1/10 ºC
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
“ GÖÇ İLE GELDİM,ÜRETİYORUM,MUTLUYUM”
26 Temmuz 2017 / 13:48
ESDER'İN YÜRÜTTÜĞÜ “ GÖÇ İLE GELDİM,ÜRETİYORUM,MUTLUYUM” PROJESİ SONUÇLANDI

ESDER’İN YÜRÜTTÜĞÜ “ GÖÇ İLE GELDİM,ÜRETİYORUM,MUTLUYUM” PROJESİ SONUÇLANDI

Ankara Kalkınma Ajansı ile Esnaf ve Sanatkarlar Derneği(ESDER) işbirliği ile yapılan “ Göç ile Geldim,Üretiyorum,Mutluyum” projesi kapsamında 1768 Suriye kadına mesleki eğitim kursu verildi.

Savaştan kaçarak ülkemize sığınan Suriyelilerin günlük hayata adapte olmaları için yapılan projede Suriyeli kadınlara cilt bakımı, kuaförlük ve terzilik kursları verildi. 1768 Suriyeli kadına verilen eğitimlerin kapanış töreni Altındağ Sıdıka Kınacı Ortaokul’nda yapıldı.

Ahmet ARVAS, Nezahat ALBAY ve Müdür Yardımcısı Kadriye ŞAYIR’ın katıldığı törende konuşma yapan ESDER Genel Başkanı Mahmut ÇELİKUS,” Kardeşlerimize yardım etmemiz hem insani hem de İslami olarak vazifemizdir. Günlük hayata tekrar alışmaları adına yapılan projemize 1768 Suriyeli kardeşimiz katılım gösterdi. Başta projemize maddi manevi desteklerinden dolayı Ankara Kalkınma Ajansı yetkilileri olmak üzere emeği geçen herkese şükranlarımı sunarım.” dedi. Göç konulu beş adet proje yaptıklarını dile getiren ve törene Ankara Kalkınma Ajansı adına katılan Ahmet ARVAS ise,” Bu projelerin en kapsamlı ve başarılısını ESDER ile yaptığımız projemizde gördük. Emeği geçen herkese teşekkür ederim” dedi. Konuşmaların ardından katılımcılara plaket verildi.

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
POSTA LİSTESİ