ARŞİV
PİYASALAR
DOLAR
5,3687
EURO
6,0914
IMKB
0.00
ALTIN
214,973
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
LİNK BANKASI
GAZETELER

HAVA DURUMU
Ankara-6/4 ºC
İstanbul2/5 ºC
İzmir-1/10 ºC
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Uyuşturucu ile mücadelede en sert tedbirler alınmalıdır
01 Temmuz 2017 / 10:58
uyuşturucunun ciddi bir sağlık sorunu olarak ele alınarak, gençliğimizi tehdit eden uyuşturucuya karşı devletin mücadelede en sert tedbirleri alması gerektiğini bildirdi

“Uyuşturucu ile mücadelede en sert tedbirler alınmalıdır”

 

MHP Ankara İl Başkanı Fatih Çetinkaya, uyuşturucunun ciddi bir sağlık sorunu olarak ele alınarak, gençliğimizi tehdit eden uyuşturucuya karşı devletin mücadelede en sert tedbirleri alması gerektiğini bildirdi. 

 Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Ankara İl Başkanı Fatih Çetinkaya, devletin uyuşturucu madde ile mücadeleye bir sağlık sorunu olarak bakması gerektiğini belirterek “Gençliği zehir ve terör batağına saplayan uyuşturucudan kurtuluş için sadece güvenlik tedbiri yetmez, topyekun eğitim de şart. Milliyetçi Ülkücü Hareketin temsilcileri olarak tüm teşkilatlarımızla bu büyük tehlike ile her daim mücadelede örnek çalışmalar yapıyoruz. Devletimiz de uyuşturucu imal eden, temin eden ve satanların kökünü kurutmak için en sert tedbirleri mutlak almalıdır” dedi.

“26 Haziran Dünya Uyuşturucu Kullanımı ve Kaçakçılığı İle Mücadele Günü” dolayısıyla bir açıklama yapan MHP Ankara İl Başkanı Fatih Çetinkaya, gençliğe sahip çıkan bir teşkilatın mensupları olarak her zaman uyuşturucu ile mücadeleyi önemsediklerini ifade ederek şunları söyledi:   

SAĞLIK İÇİN CİDDİ TEHDİT

“Uyuşturucu, tüm dünyanın olduğu gibi ülkemizin de acı bir gerçeğidir. Özellikle gençliğimizi bu felaketten korumak milli bir görevdir. Unutulmamalıdır ki; uyuşturucu kullanımı herşeyden önce sağlığımız için ciddi bir tehdittir.

Devletin hem uyuşturucuya talebinin azaltılması, hem de satışının engellenmesi için güvenlik güçlerimizin sürekli olarak, yoğun bir şekilde çalışmalar yapılmaktadır. Bu operasyonların son dönemlerde sıklaştığını görmekten de memnunuz.

Ancak uyuşturucu madde konusuna ülkemiz alarm vermektedir. Ne yazık ki,  uyuşturucu gün geçtikçe ciddi bir sorun olarak karşımıza çıkmaktadır. Resmi istatistikler de göstermektedir ki, sadece bonzai kullanımından ölümler son 5 yılda 15 kat artmış bulunmaktadır.

Bu nedenle de diyoruz ki, sadece operasyonlarla uyuşturucunun kökünü kurutamayız. Bu illeti Türk milletinin gündeminden uzaklaştırmak hepimizin ödevidir. Uyuşturucuda sadece satıcı ile mücadele değil alanla, imal edenle, temin edenle de mücadele edilmelidir. Satışın, alanın, kullanımın, imal edilişin önüne nasıl geçilecekse geçilmelidir. Bunu yapmadığınız sürece istediğiniz kadar operasyonlar yapınız, sonuç alamazsınız.

Milliyetçi Hareket Partisi olarak uyuşturucu terördür derken bu gerçeklere dikkat çekiyor; mücadelenin de terör kapsamda ele alınması gerektiğine inanıyoruz.”

 

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
POSTA LİSTESİ