ARŞİV
PİYASALAR
DOLAR
5,3738
EURO
6,0725
IMKB
0.00
ALTIN
213,690
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
LİNK BANKASI
GAZETELER

HAVA DURUMU
Ankara3/10 ºC
İstanbul8/13 ºC
İzmir6/15 ºC
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Ankara’mıza Türkiye’mize mal olmuş değerlerimizden
06 Haziran 2017 / 13:20
BAŞKAN DURUAY, “METEROLOJİNİN SESİ” RADYOSUNUN KONUĞU OLDU

BAŞKAN DURUAY,  “METEROLOJİNİN SESİ” RADYOSUNUN KONUĞU OLDU

Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay, Meterolojinin Sesi Radyosu’nda Emine Ertürk Karaaslan ile “Bir Konu Bir Konuk” programının konuğu oldu.

Başkan Duruay, Gölbaşı’nın Ankara’nın güneyinde bulunan şirin bir ilçe olduğunu söyledi.

Tüm vatandaşların 5 Haziran Dünya Çevre Günü’nü kutlayarak sözlerine devam eden Başkan Duruay, “Mogan Gölü, Ankara’mıza Türkiye’mize mal olmuş değerlerimizden bir tanesi.  Çevre gününde, iç su temizliğinde dünyanın en büyük projelerinden bir tanesini Mogan Gölü’nde başlattık” diye konuştu. 

Başkan Duruay, Mogan Gölü temizliği projesi hakkında bilgi vererek, şunları kaydetti: 

“Şuanda temizliğimiz başladı ve 1 sene içerisinde de bitecek. Mogan Gölümüz daha önceki berraklığına ve temizliğine kavuşacak. Türkiye’miz için yapılmış en büyük projelerden bir tanesi Gölbaşı’na nasip  oldu. Bu yüzden iç su temizlik projelerine sahip çıkıp göl temizlendikten sonra gölü korumakta bizlere düşüyor.”

 Programa bağlanan bir dinleyici Park Eymir’e yapılan tesislerden dolayı Başkan Duruay teşekkür ederek,  Başkan Duruay, Aile Yaşam Merkezi hakkında şu açıklamalarda bulundu: 

“Eymir Mahallemizdeki alanlarda belediyenin kendisine ait hiç alanı yok. Orada sadece maliyenin bir alanı var. Bizde orayı kiraladık ve Eymir Aile Yaşam Merkezi’ni orada nasip olursa 2017 yılı bitmeden açmış olacağız.”

“Şehir Parkı kendi enerjisini kendi üretecek”

 Başkan Duruay, ilçede güzel parkların olduğunu belirterek, şöyle devam etti: 

“İlçenin en büyük parkını 117 dönümlük bir alana üç mahallenin ortasına yapıyoruz. Parkın içerisinde çocuklar için macera parkı, köprülü ada, kamp ve oyun alanlarının yanı sıra doğal hayatı öğrenme ve pentatlon alanıyla ağaç oyun evleri yer alacak.  En önemlisi de enerjisini kendisi üretecek. Otoparklarımızın üzerine yerleştireceğimiz güneş panelleriyle beraber enerjisini kendisi üretecek. İçerisinde dönme dolabımız olacak. Dönme dolaba binen vatandaşlarımız Ankara’mızın incisi olan hem Mogan Gölü’nü hem de Eymir Gölü’nü yukarıdan seyretmiş olacaklar. İnşallah sene sonunda Gölbaşı halkımızla beraber orayı açacacağız.”

 “Yaşlılar için huzurevi çalışmamız var” 

Başkan Duruay, yaşlılar için bir huzurevi çalışması olduğunu belirterek,

“Bir hayırseverimizle beraber önümüzdeki günlerde bir protokol yapacağız. Burası olana kadar da biz güzel bir alanı kiralayarak yaşlılar evi, misafirhane olarak kullanmayı düşünüyoruz. Nasip olursa da önümüzdeki sene yaşlılar eviyle beraber kadın sığınma evi, misafirhanenin de olduğu güzel bir tesise kavuşacağız” dedi.

 Çocuklarımız ve gençlerimiz için yaz spor okullarımızı açıyoruz”

 Gölbaşı’nda spor alanında birçok branşın olduğunu ifade eden Başkan Duruay, şunları kaydetti: 

“Yaz okullarını da açtık. Gitar, bağlama gibi enstrümanların çalındığı kurslarımız var. Bu kurslarımızda devam ediyor. Bir yaz boyunca çocuklarımıza hizmet edeceğiz. Bizim için önemli olan başarı çocuklarımızı buralara getirmek sonraki başarı kendiliğinden geliyor.”

 “Konya yoluyla ilgili çalışmalarımız son aşamada” 

Başkan Duruay, Konya yoluyla ilgili çalışmaların son aşamada olduğunun altını çizerek, “İhalemizi yapar ve Konya yolumuzu alta alabilirsek Gölbaşı’nda otopark sorununu çok aza indirmiş olacağız. Ayrıca ilçemizin en yoğun kısımlarından biri olan Bahçelievler Mahallesi’nde Pazaryeri ve Zübeyde Hanım Kültür Merkezimizle beraber 200 araçlık bir otopark yapıyoruz. Bu yoğunluğu bu çalışmalarla atacağız inşallah” diye konuştu.

 “Vatandaşlarımızla iftar sofralarında bir araya geliyoruz” 

Ramazan ayında paylaşmanın, kardeşliğin zirve yaptığını aktaran Başkan Duruay, şu ifadeleri kullandı: 

“Vatandaşlarımızla bütünleşmek için iftar programları yapıyoruz. Yaklaşık 50 bin civarında vatandaşımızla iftarda bir araya geleceğiz. Yardım eli uzatıyoruz. Gölbaşı’nda bir gelenektir, Sahil parkında stantlar kurulur. Gölbaşı halkımız genelde sahura kadar oralarda hoşça vakit geçirirler. İftardan hemen sonra teravihe kadar belediyemizin etkinlikleri var. Teravih de ara veriyoruz. Teravih bittikten sonra da ilahi gruplarımız vatandaşlarla buluşuyor.”dedi

 

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
POSTA LİSTESİ