ARŞİV
PİYASALAR
DOLAR
5,2873
EURO
6,0224
IMKB
0.00
ALTIN
212,456
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
LİNK BANKASI
GAZETELER

HAVA DURUMU
Ankara4/9 ºC
İstanbul10/15 ºC
İzmir9/13 ºC
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
“Elektrikte yanlıştan dönülmelidir”
31 Mayıs 2017 / 11:44
“Şimdi sıra bir gecede Meclisten apar topar yasa çıkararak haksızlığa yasal kılıf uyduran hükümetin yanlıştan dönmesindedir”

“Elektrikte kayıp kaçakta yanlıştan dönülmelidir” 

MHP Ankara İl Başkanı Fatih Çetinkaya, kayıp kaçak bedeli mağduru elektrik abonelerini hukukun sevindirmesinin ardından yaptığı açıklamada, “Şimdi sıra bir gecede Meclisten apar topar yasa çıkararak haksızlığa yasal kılıf uyduran hükümetin yanlıştan dönmesindedir” dedi.

  Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Ankara İl Başkanı Fatih Çetinkaya, elektrikte kayıp kaçak bedelini almak için dava açarak haklıyken haksız duruma düşerek 1.500 lirayı bulan vekalet ücreti ve dosya masrafı ödemek durumunda kalan abonelerin imdadına hukukun yetişmesinin sevindirici olduğunu bildirdi. Çetinkaya, “Kayıp kaçak bedeli mağduru elektrik abonelerini hukuk sevindirdi. Şimdi sıra bir gecede Meclisten apar topar yasa çıkararak haksızlığa yasal kılıf uyduran hükümetin yanlıştan dönmesindedir” dedi.

MHP Ankara İl Başkanı Çetinkaya, 17 Haziran 2016 tarihinde Meclis’te apar topar yasalaştırılarak bir büyük haksızlığa milletin vekilleri tarafından yasal zırh oluşturulduğuna dikkat çekerek “Geldiğimiz noktada istinaf mahkemesinin dava açıldığı anda haklı durumda bulunan tarafın, yargılama sırasında oluşan yasa değişikliği sonucu haksız duruma düşmesi halinde yargılama giderlerinden, dolayısıyla karşı tarafın vekalet ücretinden sorumlu tutulamaz yönündeki kararı, kayıp kaçakta ısrar eden hükümet yetkililerine önemli bir mesaj olmalıdır” dedi.

Çetinkaya, Milliyetçi Hareket Partisi olarak 2014 yılından bu yana yaşanan gelişmeleri yakından takip ettiklerini ve vatandaşın sözcüsü olduklarını söyledi. Çetinkaya, kayıp kaçak bedellerini almak için mahkemeye başvuran sonra da suçlu durumuna düşen elektrik abonelerinin hukuk karşısında aldıkları bu olumlu sonucun güzel bir gelişme olduğunu da bildirdi.

 

 

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
POSTA LİSTESİ