ARŞİV
PİYASALAR
DOLAR
5,3738
EURO
6,0725
IMKB
0.00
ALTIN
213,747
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
LİNK BANKASI
GAZETELER

HAVA DURUMU
Ankara3/10 ºC
İstanbul8/13 ºC
İzmir6/15 ºC
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Ucuz siyaset yapmayın..! Ayıptır Günahtır..
03 Mayıs 2017 / 10:49
Mayıs ayının ilk meclis toplantısında muhalefet partilerin gündem dışı konuşmaları meclisteki havayı gerdi. Meclise ilgi yoğundu.

Ucuz siyaset yapmayın..! Ayıptır Günahtır..

Mayıs ayının ilk meclis toplantısında muhalefet partilerin gündem dışı konuşmaları meclisteki havayı gerdi. Meclise ilgi yoğundu.

Meclis toplantısına yoğun ilgi vardı

Ak parti İlçe başkanı Osman Karaaslan, MHP ilçe Başkanı Ersin Pehlivan ve çok sayıda STK temsilcileri ve yerel basın mensupları vardı.

Gölbaşı belediyesi Mayıs Ayı meclis oturumunda kamuoyunda çokça konuşulan Atatürk sahil parkın kiraya verilmesi gündemi birden gerdi. MHP  meclis üyesi Ali İhsan TUNÇ ve CHP ilçe başkanı ve Meclis üyesi Bülent Elikesik aynı konular üzerine belediye yönetimini topa tutması mecliste bir an gerginliğe yol açtı.

Duruay ”Ayıptır Günahtır..”

Muhalefet meclis üyelerin sert eleştirilerine belediye başkanı Fatih Duruay “kulaktan duyma haberlerle yapılan eleştirilerin çok ağır olduğunu “söyleyerek ucuz siyaset yapıyorsunuz” diyerek sert cevap verdi.

Eleştirilere cevap veren Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay, dün olduğu gibi bundan sonra da yapılacak olan projelerde meclise danışılacağını söyleyerek, kulaktan duyma haberlerle yapılan eleştirilerin çok ağır olduğunu söyledi. Duruay, birilerine rant sağlandığı yönündeki eleştirilere sert bir dille cevap vererek, “Eğer bu yapılacak projede ihalede rant görecek olan bir arkadaşımız varsa gelir o ihaleye girer alır ve yapar. Sahil Parkının, oto parkının veya herhangi bir yerinin paralı olması söz konusu değildir. Olma ihtimali de yoktur. Bazı arkadaşlar sırf siyaset olsun diye bunu gündeme getirdiler ve bunu da kamuoyu ile paylaştılar. Ucuz siyasetin bir versiyonu. Sahil Parkı’nın herhangi birine rant elde edilecek diye söylemek ayıptır, günahtır. Yapılmayan, tam manasıyla belli olmayan bir şeyde rant var demekte gerçekten ayıptır. Siyaset değil bu resmen karalamadır.

Projede Atatürk Evi var, Sanat Sokağı,Kütüphanede  var

Bu projeye sadece cami olarak bakmak da doğru değildir. Biz buraya proje yapmaya bir sene önce başladık. İçinde Atatürk Evi var, Kütüphane var. Bunu niye söylemiyorsunuz? Aslında çok iyi biliyorsunuz ama işinize ne geliyorsa onu söylüyorsunuz?. Bu proje sosyal bir proje. Sadece cami olarak görmeyin. Sanat sokağı var, orada üç beş tane iş yeri yapılabilir. Açık ihale yapılır. Ucuz siyaset yapılmaması gerekir.

Bunları görmüyormusunuz?

Gölün temizliği ile ilgili de açıklama yapan Başkan Duruay, “Gölün temizliği Avrupa’nın en büyük projesi.  Niye bundan rahatsızlık duyuyorsunuz. Dünyanın en büyük projelerinden bir tanesi Gölbaşı’na gelmiş. Üçlü olduk, güçlü olduk işte bunu yaptık. Konya yolunda üst geçit yapıldı bunları görmediniz mi? Hastanenin temeli atlıyor, ruhsatını verdik. Bunu görmüyor musunuz? Mobeseye de mi görmüyorsunuz? Siz de bir tanesi yapsaydınız. Kuru binayı yapana kadar” dedi.

Biz bundan önceki yönetimlerin her ay 1 milyon borcunu ödüyoruz

Belediyenin tasarruflu davranmadığı eleştirilerine de cevap veren Duruay, “Biz bundan önceki yönetimlerin her ay 1 milyon borcunu ödüyoruz. Bizim aldığımızda 50 milyona yakın borcumuz vardı. Bugün 25-26 milyon lira. Biz bu borçları öderken, yatırımları yaparken, asgari ücretler arttı biliyorsunuz. İşçilere destek olmak için bu artış oldu. Sözde değil, özde destek olmak için. Göstermelik terör örgütleri ile beraber bir olup da sözde 1 mayısları kutlamak değil destek olmak. Öz de kutlamak için bu artışlar oldu. Biz de her sene Gölbaşı Belediyesi olarak 6 milyon lira işçilerimize fazla ödeme yapıyoruz. İki sene 12 milyon lira eder. Bu az bir şey değil.

Hafta sonu meclis üyeleri ile  projeleri yerinde inceleyelim

Başkan Duruay konuşmaların sonunda Hafta sonu Cuma günü meclis toplantısından sonra Gölün temizlenmesi ve diğer projeleri yerinde beraber gezelim görelim diyerek tüm meclis üyelerini davet etti.

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
POSTA LİSTESİ