ARŞİV
PİYASALAR
DOLAR
5,2873
EURO
6,0224
IMKB
0.00
ALTIN
212,456
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
LİNK BANKASI
GAZETELER

HAVA DURUMU
Ankara4/9 ºC
İstanbul10/15 ºC
İzmir9/13 ºC
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Gergin başlayan meclis neşeli bitti
03 Mayıs 2017 / 10:28
Mayıs ayı meclis oturumu MHP ve CHP nin sert muhalefetiyle başladı. Başkan Duruay'ın açıklamaları sonunda gülüşmelerle son buldu.

 Gergin başlayan meclis neşeli bitti

Mayıs ayı meclis oturumu MHP ve CHP nin sert muhalefetiyle başladı. Başkan Duruay’ın açıklamaları sonunda gülüşmelerle son buldu. Atatürk Sahil parkın kiraya verilmesi meclis gündemin gergin anlarıydı.

Gölbaşı Belediye meclisi Mayıs ayı oturumuna MHP ve CHP nin ağır eleştirileriyle başladı. Önce MHP meclis üyesi Ali İhsan TUNÇ’un  konuşmaları peşinden CHP ilçe başkanı ve meclis üyesi Bülent Elikesik’in aynı konular üzerine ağır eleştirileri geldi. Atatürk Sahil Parkı'nın kiralanması meclis gündeminin tartışma konusu oldu.

Tunç ve Elikesik konuşmalarında ; Üç yıldır ne yaptınız? Bir şekilde biz yaptık oldu zihniyeti ile büyük başarıymış gibi yaptılar ama üç yıldır ortada hiçbir şey yok. Gölbaşı'nın temel sorunlarına bakıldığında, gölün temizlenmesi, Konya Yolu, 74 Parsel, hastane, imar sorunu ve vaat edilen 54 büyük proje var. Bütün bunları da vaat eden Gölbaşı'nı yönetmeye talip Ak Parti ve yöneticileridir. Çalışacak bir yönetim ve iktidar için olmayacak şeyler değildi bunlar. İstenilirse üçlü ve güçlü iktidar modeli ile Gölbaşı'nın bütün sorunları çözülürdü. Sizde çözüleceği gibi bir kanı oluşturdunuz.

Ama siz yapmakla zorunlu olduğunuz hizmetlerle övünmenin dışında ne yaptınız? Kağıt üzerinde, kataloglarda, klasörlerde, harcamalarda mükemmelsiniz.  Peki bu güne kadar Gölbaşı'nın hangi sorununu çözdünüz? Bitti dediğiniz hangi iş var? Dördüncü senemize girdik hala kağıt üzerindeki hesaplarla avutuyorsunuz. Tasarruf dediniz, hangi tasarruf? Neyi tasarruf ettiniz? Bir tane örnek verin.

Bizler bu topraklara hizmet etmek zorundayız. Gerçi Gölbaşı'm hep verir, hiç alamaz. İncek'e kültür merkezi yaparız büyükşehir elimizden alır. Sonra biz yine yenisini yaparız elimizden almasını bekleriz. Ankara haritası çıkartılır metropol ilçe Gölbaşı dış ilçe sayılır. Dış mahallelerde alt yapı sorunu olan, imarı hala çözülmemiş, oturdukları evlerin tapularını alamamış önce çözüm bekleyen mahallelerimiz var'

Bu karardan derhal tekrar dönün

Bizlerin anlamadığı 29 yıllığına kiraya verilen alanı belediye imkanlarımızla neden yapmıyoruz. Gölbaşı halkının eğlence ve mesire yerine, nefes aldığı alana 29 yıllığına ipotek koyuyoruz. Ben şunu çok iyi biliyorum ki, bu Gölbaşı'na yapılmış bir hizmet değildir. Bu karardan derhal tekrar dönün.

'29 yıllığına kiralanan alandaki işletmeler kime aittir. Bunları kim ya da kimler işletecek, kim kiraya verecek?' diyerek Duruay'ın projeyi tekrar gözden geçirmesi gerektiğini belirttiler.

Başkan Duruay’ın açıklamaları neşelendirdi

Meclis üyelerin sert eleştirilerine cevap veren belediye başkanı ve meclis başkanı Fatih Duruay tüm eleştirilere cevap verdi. Verdiği cevaplarla muhalefeti rahatlatan Duruay ,yorumlarıyla salondakileri güldürmesi dikkat çekti.

 

 

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
POSTA LİSTESİ