ARŞİV
PİYASALAR
DOLAR
5,6626
EURO
6,5275
IMKB
0.00
ALTIN
222,078
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
LİNK BANKASI
GAZETELER

HAVA DURUMU
Ankara10/23 ºC
İstanbul15/20 ºC
İzmir13/26 ºC
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
USTALIK-KALFALIK-İŞYERİ AÇMA” BELGESİ
14 Nisan 2017 / 13:34
GÖLBAŞI BELEDİYESİ'NDE ÇALIŞAN 15 İŞÇİYE “USTALIK-KALFALIK-İŞYERİ AÇMA” BELGESİ

GÖLBAŞI BELEDİYESİ’NDE ÇALIŞAN 15 İŞÇİYE “USTALIK-KALFALIK-İŞYERİ AÇMA” BELGESİ

Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay, Gölbaşı Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nde çalışan 15 işçiye “Ustalık-Kalfalık-İş Yeri Açma” belgesi verdi.

Gölbaşı İlçe Halk Eğitim Merkezi’nin düzenlediği Ustalık-Kalfalık-İş Yeri Açma sınavlarında başarılı olan kursiyerlere belgeleri düzenlenen törenle verildi.

Belediyenin Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nde gerçekleşen törene, Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay, İlçe Milli Eğitim Müdürü Adnan Gürbüz,  Gölbaşı Halk Eğitim Merkezi Müdürü Hakan Uçar, belediye başkan yardımcıları, belediye birim müdürleri, park ve bahçeler müdürlüğü çalışanları katıldı.

Başkan Duruay, törende yaptığı konuşmada, eğitimin yaşı olmadığını vurgulayarak, “Bu aldığınız belgeler her zaman sizler için gerekli olacak. Sertifikalı bir meslek sahibi oluyorsunuz.  Allah hayırlı uğurlu etsin”dedi.

Gölbaşı İlçe Milli Eğitim Müdürü Gürbüz de Milli Eğitim camiasının okullardaki örgün eğitim yanında halk eğitim merkezi ve mesleki eğitim kanallarıyla da yaygın eğitime önem verdiğini söyledi.

Gürbüz, “Sadece okul çağımızdaki çocuklarımıza değil, hayatın her alanındaki insanımıza eğitim vermek için azemi gayret gösteriyoruz. Bu noktada da bizim en yakın destekcimiz çoğunlukla belediyelerimiz oluyor” dedi.

Gölbaşı Halk Eğitim Merkezi Müdürü Uçar ise Mesleki Eğitim Merkezi ve Park ve Bahçeler Müdürlüğü’yle yapılan protokol neticesinde Ustalık-Kalfalık-İş Yeri Açma belgelerinin verildiğini aktardı.

Tören sonunda, Başkan Duruay, geçtiğimiz aylarda kendi elleriyle ektiği menekşe tohumlarının son halini inceleyerek, Park ve Bahçeler Müdürü Hakan Göçer’den bilgi aldı.

 

2-(2)_600x400.jpg

 

1-(2)_600x400.20170414133552..jpg

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
POSTA LİSTESİ