ARŞİV
PİYASALAR
DOLAR
5,6626
EURO
6,5275
IMKB
0.00
ALTIN
222,078
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
LİNK BANKASI
GAZETELER

HAVA DURUMU
Ankara10/23 ºC
İstanbul15/20 ºC
İzmir13/26 ºC
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Elbette herkes buraya hizmet etmeyi arzu eder
25 Mart 2017 / 11:26
BAŞKAN DURUAY, ESKİ BELEDİYE BAŞKANLARIYLA MOGAN GÖLÜ'NDE

BAŞKAN DURUAY, ESKİ BELEDİYE BAŞKANLARIYLA MOGAN GÖLÜ’NDE 

Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay, Eski Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Cemil Çiçek, Gölbaşı Kaymakamı Şenol Esmer, Gölbaşı Başsavcısı Ali Çalık  ve Gölbaşı eski belediye başkanlarıyla belediyenin 52. yıl dönümü kapsamında Mogan Gölü’nde tekne turunda bir araya geldi.

 Eski TBMM Başkanı Çiçek, burada yaptığı açıklamada,  güzel ilçe Gölbaşı’na hizmet etmiş belediye başkanlarının çoğunun burada olduğunu belirterek, “Elbette gölün temizliği önemli ama bu fotoğraf bundan daha önemli. Bakarsanız çok değişik siyasi partilerden geçmişte belediyeye hizmet etmiş ve şuanda bir araya gelmiş başkanlarımız var. Türkiye’nin ihtiyacı olan da bu fotoğraftır. Bu fotoğrafı tüm Türkiye’de egemen kılabilirsek yaşadığımız il, ilçe, belde, köy daha huzurlu olur” dedi. 

“Fatih Başkan Mogan Gölü konusuna öncelik verdi”

Gölbaşı’nın Ankara’nın prestijli ilçelerinden bir tanesi olduğunu vurgulayan Çiçek, şu ifadeleri kullandı: 

“Elbette herkes buraya hizmet etmeyi arzu eder. Geçmişte yapılan çalışmalar olmuştur ama değerli Gölbaşı Belediye Başkanımız Fatih Bey seçildikten sonra göl temizliği konusunu öncelikli bir konu olarak kabul etti.  Hem Ankaralı hem de bölgede yaşayan birisi olarak bu projenin hayata geçirilmesi için birlikte yoğun bir çaba sarf ettik. Belediye başkanımızın ısrarlı takibi son derece önemlidir. Bu çalışmalar kısa sürede yapılacaktır. Bizlerinde Mogan Gölü’ne gözü gibi bakması, koruması lazım.”

 Başkan Duruay, teknede gazetecilere yaptığı açıklamada, Gölbaşı’nın hem metropol hem de Anadolu kültürünün yaşandığı bir ilçe olarak kendi kimliğini korumaya devam ettiğini söyledi.

Gölbaşının en büyük sıkıntılarından olan Mogan Gölü’nün temizliğiyle ilgili açıklamalarda bulunan Duruay, şunları kaydetti:

“Eski belediye başkanlarımızda bu işle ilgili çalıştılar, çabaladılar. Mogan Gölü’nün temizliği de inşallah bize nasip olacak. 40 yıldır kirlenen gölümüzün yaklaşık 20 yıl önce temizliği konusunda karar verilmişti ama o günden bu güne kadar yapılan çalışmalardan sonuç alınamadı.  Mogan Gölü eski berraklığıyla beraber bir sene sonra halkımızın hizmetine açılacak.  Ankara’mızın sayılı mesire alanlarından olan Mogan Gölümüz daha temiz olacak.”

 “Bir sene içerisinde Mogan gölü dip çamuru temizliği bitmiş olacak”

Başkan Duruay, Mogan Gölü Temizliği projesinin sözleşmesinin 15 Temmuz günü yapıldığını hatırlatarak, “Türkiye’mizde hain saldırının olduğu günün sabahında sözleşme yapıldı. O olağanüstü günleri çıkartırsak çalışmalar gayet normal gidiyor. Mogan Gölü’nü temizleyecek araçların hepsi geldi. Şuanda istasyonlarımız kuruluyor. Bir sene içerisinde Mogan Gölü dip çamuru temizliğibitmiş olacak” dedi.

 Bakanlıklar Mogan Gölü temizlendikten sonra 2 tekne verecek

Mogan Gölü temizliği bittiğinde Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından 2 tekne verileceğini kaydeden Başkan Duruay, “Bu tekneleri de kıyı temizliğinde kullanacağız. Üstteki kirliliğe dur diyeceğiz” dedi. 

Gölbaşı Ankara’nın su sporları merkezi haline gelecek

Başkan Duruay, Gölbaşı’nın, Ankara’nın su sporları merkezi haline geleceğine dikkat çekerek, şu açıklamalarda bulundu: 

“Bu sene başlayacak olan kürek, kano ve yelken yarışları önümüzdeki yıllarda da artarak devam edecek. Hem bakanlığımız hem de federasyonlarımızla beraber bu çalışmaları yürüteceğiz. Gölbaşımızdaki Mogan Gölümüzü su sporları merkezi haline getireceğiz.”

Ayrıca, eski belediye başkanları Mogan Gölü temizliği için kendi başkanlık dönemlerinde uğraştıklarını belirterek, Ankara’nın yıllardır özlemini çektiği Mogan Gölünü’nün temizliği için Başkan Duruay’a teşekkür ettiler.

1_600x400.20170325112844..jpg

5_600x400.20170325112856..jpg

_00y8564_600x400.jpg

6_600x400.20170325112915..jpg

 

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
POSTA LİSTESİ