ARŞİV
PİYASALAR
DOLAR
4,8206
EURO
5,5954
IMKB
0.00
ALTIN
189,125
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
LİNK BANKASI
GAZETELER

HAVA DURUMU
Ankara15/30 ºC
İstanbul22/28 ºC
İzmir20/33 ºC
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
BAŞKAN DURUAY’A ZİYARET
17 Mart 2017 / 14:32
AHMET YESEVİ ÜNİVERSİTESİ MÜTEVVELİ HEYET BAŞKANI YILDIZ'DAN BAŞKAN DURUAY'A ZİYARET

AHMET YESEVİ ÜNİVERSİTESİ  MÜTEVVELİ HEYET BAŞKANI YILDIZ’DAN BAŞKAN DURUAY’A ZİYARET

Ahmet Yesevi Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Prof. Dr. Musa Yıldız ve Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Oğuzhan Aydın, Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay’ı makamında ziyaret etti.

Ahmet Yesevi Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Prof. Dr. Yıldız, ziyaret esnasında yaptığı konuşmada, İncek’te Milli Eğitim Bakanlığı’nın tahsis ettiği yere Ahmet Yesevi Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanlığı’nın yapılacağını belirtti.

Üniversiteye bağlı yurtdışından gelen yabancı öğrencilerin eğitim ve öğretim görecekleri derslikler hakkında da bilgi veren Yıldız, “Bu kapsamda belediyeye de önemli görevler düşüyor. Belediye ve üniversitenin elbirliğiyle hareket etmesinin millet ve devlet adına fayda getireceğini düşünüyorum” dedi.

Prof. Dr. Yıldız ve Yrd. Doç. Dr. Aydın,  2016-2017 UNESCO tarafından ilan edilen Ahmet Yesevi yılı kapsamında  Gölbaşı Belediyesi’nin Ahmet Yesevi hakkında yaptığı kitap çalışmasından dolayı Başkan Duruay’a teşekkür etti.

Başkan Duruay, Prof. Dr. Yıldız’a, Ahmet Yesevi Divan-ı Hikmet’ten Seçmeler ‘i,  Prof. Dr. Yıldız da Başkan Duruay’a, Divan-ı Hikmet kitabını hediye etti.

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
Cafer UZUNTAŞ
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
POSTA LİSTESİ