ARŞİV
PİYASALAR
DOLAR
4,8206
EURO
5,5954
IMKB
0.00
ALTIN
189,125
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
LİNK BANKASI
GAZETELER

HAVA DURUMU
Ankara15/30 ºC
İstanbul22/28 ºC
İzmir20/33 ºC
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
"Türk’ün inanç ve yiğitliğinin özeti”
11 Mart 2017 / 11:23
“İstiklal Marşı, Türk'ün inanç ve yiğitliğinin özeti”

“İstiklal Marşı, Türk’ün inanç ve yiğitliğinin özeti” 

MHP Ankara İl Başkanı Fatih Çetinkaya, İstiklal Marşı’nın kabulünün 96. yıldönümü dolayısıyla yaptığı açıklamada, Türk’ün bağımsız yaşama kararlılığının hiçbir zaman bitmeyeceğini ifade etti. 

 Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Ankara İl Başkanı Fatih Çetinkaya, İstiklal Marşımızın, Türk’ün inancının, özverisinin, güveninin ve yiğitliğinin bir özeti olduğunu söyledi. Çetinkaya, Türk’ün bağımsız yaşama kararlılığının hiçbir zaman bitmeyeceğini bildirdi.

İstiklal Marşımızın yazarı Mehmet Akif Ersoy’un Anadolu'da Milli Mücadele'nin henüz devam ettiği sırada kaleme aldığı bu marşın Kurtuluş Savaşı'nın kazanılacağına olan inancı, Türk askerinin yürekliliği ve özverisine güveni, aziz Türk milletinin bağımsızlığa, Hakk'a, yurduna ve dinine bağlılığını dile getirdiğini ifade etti.

“ENGEL TANIMAYIŞIN BELGESİ…”

MHP Ankara İl Başkanı Fatih Çetinkaya, yıldönümü münasebetiyle yaptığı açıklamada daha sonra şunları söyledi:

“İstiklal Marşımız, aziz milletimizin bağımsızlık ve özgürlüğünü ölümsüzleştirmiştir. İstiklal Marşımız, birlik ve beraberlik olduğu müddetçe aşılmayacak bir engelin bulunmayışının ifadesi olmuştur. İstiklal Marşımız, vatan sevgisini tüm değerlerin üstünde tutan Türk milletinin, Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde, özveriyle başarıya ulaştırdığı, tarihin akışını değiştiren bir kahramanlık destanıdır.

96. yıldönümünde, Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ü, İstiklal Marşımızın Şairi Mehmet Akif Ersoy'u ve bütün İstiklal kahramanlarımızı bir kere daha minnet, şükran ve rahmetle anıyorum.”

İnancın, özverinin, güvenin ve Türk’ün yiğitliğinin özeti olan İstiklal Marşımızın kabulünün 96. yıldönümü kutlu olsun

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
Cafer UZUNTAŞ
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
POSTA LİSTESİ