ARŞİV
PİYASALAR
DOLAR
4,7936
EURO
5,5865
IMKB
0.00
ALTIN
189,658
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
LİNK BANKASI
GAZETELER

HAVA DURUMU
Ankara16/33 ºC
İstanbul21/28 ºC
İzmir22/36 ºC
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Ankara’nın En İyisi Oğulbey Mahallesinde..
16 Şubat 2017 / 16:39
Ankara'da İlk Mezbahane

Ankara’nın En İyisi Oğulbey Mahallesinde..

Gölbaşı’na kurulacak Mezbahane Ankara’nın en iyi en kaliteli Mezbahane olacak.

Ankara Büyükşehir Belediyesi  güney kısımdaki hayvan sektörüne büyük destek sağlayacak Mezbahenin ihalesini yaptı.  Gölbaşı  Oğulbey- Ahıboz arasında  yapılacak  mezbahane  Gölbaşı, Balâ, Haymana, Evren İlçelerin Hayvan üreticilerinin ihtiyaçlarını karşılayacak.

Ankara Büyükşehir Belediye Meclisinin aldığı karar doğrultusunda Mezbahane ihalesi gerçekleştirildi...Bölge üreticilerine büyük katkı sağlayacak olan Mezbahanenin yapımında 2017 yılı içerisinde tamamlanacak.

Ankara’da İlk Mezbahane

Büyükşehir Belediyesi Ankara’da ilk mezbahanesini Gölbaşı’nda yapacak. 24.819 M2 arazi üzerine kurulacak dev tesis hakkında bilgi veren Büyükşehir Belediyesi Kırsal Kalkınma ve Jeotermal  Kaynaklar  Daire Başkanı Özgür GÜVEN' Ankara’nın en modern ve son teknolojik bir mezbahaneyi  inşaa ediyoruz. 2017 Yıl sonu itibariyle Bala, Haymana ve Gölbaşı’na hizmet verecek. Büyük baş ve küçük baş hayvan için yapılacak Mezbahane yeni kriterlerde  en sağlıklı donanıma sahip olacak” diye özetledi.

Hayvan pazarı da yapılması gündemde

Hayvan pazarı için Başkan Güven “ Mezbahane hizmete başladıktan sonra yapılması planlanıyor. Bölgenin hayvancılık sektörüne büyük gelişim sağlamasını beklediğimiz Mezbahanenin yanına hayvan pazarı yapılması da planlanıyor” dedi.

Tesis Oğulbey Mahallesinde

Gölbaşı Mezbahanesi  Oğulbey mahallesinde bulunan Süt birliği tesislerin arka kısmında Ahıboz mahalle yakınlarında yapılacak.

Haber : Yeni Haber GAzetesi

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
Cafer UZUNTAŞ
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
POSTA LİSTESİ