ARŞİV
PİYASALAR
DOLAR
4,8206
EURO
5,5954
IMKB
0.00
ALTIN
189,125
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
LİNK BANKASI
GAZETELER

HAVA DURUMU
Ankara15/30 ºC
İstanbul22/28 ºC
İzmir20/33 ºC
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Yılın vizyon projesi Duruay'a
26 Ocak 2017 / 11:33
Başkan Duruay'a 'Yılın Yerelde Vizyon Proje' Ödülü

Başkan Duruay'a 'Yılın Yerelde Vizyon Proje' Ödülü 

Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay, Uluslararası 7. Buhara Medya Ödül Töreni’nde ‘Yılın Yerelde Vizyon Proje Ödülü’ne layık görüldü. Başkan Duruay, ödülünü Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü’nün elinden aldı.

7. Buhara Medya Ödülleri, sahiplerini buldu. Düzenlenen geceye, Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş Milletvekilleri, Valiler, Belediye Başkanları, İşadamları ve sanatçılar katıldı. 

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü’nün elinden ödülünü alan Başkan Duruay gecede yaptığı açıklamada, “Buhara dergisini böyle güzel bir ödülü bizlere layık gördüğü için teşekkür ederim. Ayrıca Gölbaşı’mızın değerli sakini sayın Bakanımızın elinden bu ödülü almak bizim için bir şereftir. Bir daha 15 Temmuzları yaşamamak için Güçlü Türkiye’de bizde varız diyoruz.  ” dedi. 

Törende "Yılın Siyasetçisi" ödülü alan Kurtulmuş, teşekkür ederek "Ben de varım" kampanyasına destek verdiğini bildirdi. Kurtulmuş, "Güçlü Türkiye için hepimiz varız, biz varız. İnşallah aziz milletimizin kararıyla Türkiye, güçlü büyük Türkiye olma yolunda, emin adımlarla, kararlı adımlarla yürüyecektir." ifadesini kullandı.

 "Yılın Bakanı" ödülüne layık görülen Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, Türkiye'nin çevresinde ve dünyada önemli hadiselerin yaşandığı, insanın çok insanlığın kıt olduğu bir dönemden geçildiğini söyledi. Bir başarı varsa bunun takım ruhuyla meydana geldiğini belirten Çelik, ödülü bakan arkadaşları adına aldığını kaydetti.

 Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü de "Yılın Bakanı" ödülünü aldı. Ödülün kendisi için sürpriz olduğunu dile getiren Özlü, Buhara Medya Grubu'na teşekkürlerini iletti. 

"Yılın Grup Başkanvekili" ödülüne layık görülen AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş ise birlikte hareket edilirse ortaya başarı çıkacağını ifade etti. "Güçlü bir Türkiye için ben de varım" diyen Elitaş, ödül için teşekkür etti. 

Ayrıca Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş, "Yılın Bakanı" ödülünü Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Özlü'ye, "Yılın Milletvekili" ödülünü AK Parti Çorum Milletvekili ve TBMM İdare Amiri Salim Uslu'ya, "15 Temmuz Yerel Direniş" ödülünü Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak'a, "Yılın Sendika Başkanı" ödülünü Öz Orman İş Genel Başkanı Settar Aslan'a, "Yılın Erkek Bürokratı" ödülünü Mesleki Yeterlilik Kurumu Başkanı Adem Ceylan'a ve "Yılın Türk Sanat Müziği Bayan Sanatçısı" ödülünü de Muazzez Ersoy'a takdim etti. 

Törene sanatçı Ahmet Selçuk İlkan, Ahmet Özhan, Alişan ile siyaset ve iş dünyasından çok sayıda davetli de katıldı.

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
Cafer UZUNTAŞ
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
POSTA LİSTESİ