ARŞİV
PİYASALAR
DOLAR
5,3655
EURO
6,1063
IMKB
0.00
ALTIN
222,205
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
LİNK BANKASI
GAZETELER

HAVA DURUMU
Ankara-5/5 ºC
İstanbul7/12 ºC
İzmir6/13 ºC
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Her hafta proğram var
19 Ocak 2017 / 17:28
Gölbaşı İmam Hatipliler Derneğinin her pazartesi akşamı imam hatipli gençlerle buluşma programları devam ediyor…

Her hafta proğram var

Gölbaşı İmam Hatipliler Derneğinin her pazartesi akşamı imam hatipli gençlerle buluşma programları devam ediyor…

İmam Hatip öğrencileriyle, imam hatipten mezun büyüklerinin bir araya gelerek sohbet ve istişare ettiği program Gölimder merkezinde her pazartesi saat 19.00’da başlıyor.

Gölimder’in bu haftaki konuğu Keçiören İmam Hatipliler Derneği Başkanı Uğur Korkmaz oldu. Önder Teşkilatında Gençlik çalışmalarına yeni bir ivme kazandıran Uğur Korkmaz’ın konuşmacı olduğu programa Ankara’nın çeşitli imam hatiplerinden de öğrenci ve öğretmenler katıldı.

Kihder başkanı Uğur Korkmaz,  “İmam Hatip Ruhu Denilen Şey” konulu konuşmasında; Gençlere Allah’ın emri olan dini yaşamakla gerçek dirilişin sağlanacağını, böylece ölü hükmündeki değerlerimizin yeniden ruhuna ve hayata kavuşacağını  ifade etti.

Diğer okullarımızda dahil olmak üzere, islam iddiasında olan tüm öğrencilerimize islami değerlere ilişkin eğitim alma imkanının verilmesi gerektiğini dile getiren Korkmaz şunları söyledi; 

“Eğer islam sadece imam hatiplileri muhatap alan bir din olsaydı, Müslümanların sayısı sadece camilerimizin sayısı kadar olurdu.

İmam Hatiplerimiz bir meslek okuludur fakat diğer mesleklerden farkı toplumun tümünün müracaat ettiği ve hizmet aldığı bir meslek olmasıdır.

İmam Hatiplinin yegane görevi aldığı eğitimi insanlığın yararına sarfetmek, topyekün dünya ve ahiret saadetinin kuruculuğunu üstlenmektir.

“Din Hayattır” kavramı dikkate alınırsa, imam hatip öğrencisi hayatın öğrenicisi, görevlisi ise hayata dair en geniş alanın görevlisidir.

İmam Hatiplilerimiz bu güne kadar herhangi bir ayrışmanın tarafı olmamışlardır, olmayacaklardır. Bu konu üzerindeki hassasiyetimiz herkesçe bilinmelidir.

Ayrışmacılık şöyle dursun, imam hatipliler tam bir birleştirici mayadır.

Değerli öğrencilerimiz, sizlerden de beklentimiz neslimize yaraşır şekilde, ilimde, sporda, sanatta, teknolojide, dünyadaki her yaşam alanında en ileriyi hedeflemeniz ve bu hedef için gayret göstermenizdir.”

                Gençlik buluşması Gölimder Başkanı Mesut DUMANOĞLU’nun Uğur KORKMAZ’a ve misafir öğrencilere hediye takdimi ile sona erdi.

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
POSTA LİSTESİ