ARŞİV
PİYASALAR
DOLAR
4,8206
EURO
5,5954
IMKB
0.00
ALTIN
189,125
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
LİNK BANKASI
GAZETELER

HAVA DURUMU
Ankara15/30 ºC
İstanbul22/28 ºC
İzmir20/33 ºC
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
CHP’nin yeni başkanı Bülent Elikesik
16 Ocak 2017 / 16:06
CHP Gölbaşı ilçe başkanlığında mutlu son.Beklenen aday başkan seçildi.

CHP’nin yeni başkanı Bülent Elikesik

CHP Gölbaşı ilçe başkanlığında mutlu son.

 CHP nin muhalif grupların çabası sonucunda CHP ilçe başkanlığı kayyuma düşmüştü. Kayyum olağanüstü genel kurula giderek ilçe başkanlığı yarışı başlamıştı.  İlçe başkanlığına üç aday çıktı. CHP Belediye Meclis Üyesi Bülent Elikesik, eski ilçe  başkan Ümit Atak ve Engin Eren aday olduğu olağanüstü kongre seçimleri yapıldı.175 delegeden 153’ü sandığa gitti. Bir oyun geçersiz sayıldığı seçimlerde Ümit Atak 41, Engin Eren 44 oy alırken, 67 oy alan Bülent Elikesik başkanlığa seçildi. 

Seçimin ardından kısa bir teşekkür konuşması yapan Elikesik, kendisini bu göreve kayık gören delegelere teşekkür ederek, “Ben değil, Biz dediğimiz bu yolda ekip arkadaşlarımızla birlikte biz zafere inandık. CHP her üyenin de zafere inanması için gerekli tüm çalışmaları yapacağız. Bu yolda benimle birlikte yürüyen, yürümeyen, bana oy veren oy vermeyen herkese sonsuz teşekkür ederim. Bu parti bizim, burada kazanan Bülent Elikesik ve yönetim kurulu değil, burada kazanan CHP’dir” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından Bülent Elikesik ve diğer adaylar partililer ile birlikte sahneye çıkarak birlik ve beraberlik mesajı verdi.  

Birleştirici aday seçildi

Mevcut ilçe başkanı Nuriye Atabey’i yıkmak için üyeleri istifa ettiren muhalif gruplar CHP ilçe başkanlığını olağanüstü kongreye götürmeyi başardılar. İlçe başkanlığına seçilen Bülent  Elikesik, siyasi ve iş dünyasında sevilen sayılan bir kimliğe sahip olması, CHP ilçe teşkilatı içerisinde de sevilen ve meclis üyesi olması nedeniyle CHP ilçe teşkilatında artık suların durulması bekleniliyor. 

Yeni başkan Elikesik’in arkasında muhaliflerin ve partililerin  büyük bir desteğiyle var.Bu güç ile  CHP içerisindeki çatışmaları ve çatlak seslerin kesilmesi bekleniyor. CHP yeni başkan Elikesik’in “Bu parti bizim, burada kazanan Bülent Elikesik ve yönetim kurulu değil, burada kazanan CHP’dir” dediği gibi CHP ilçe teşkilatı iç kavgaları bir tarafa bırakıp birlik beraberlik beklentisine karşılık verme zamanı.

Herkese teşekkür etti

Yeni ilçe başkanı Elikesik ''Biz''İçin bu yoldayız...Değerli üyelerimiz, 15 Ocak 2017 tarihinde gerçekleştirdiğimiz 2.Olaganüstü Kongremizde Cumhuriyet Halk Partisi'ni yalnız bırakmadığınız İçin sonsuz teşekkür ediyorum. Ayrıca ilce başkanı adaylarımız Sayın Ümit Atak ve Sayın Engin Eren'e C.H.P yakışır bir sağduyu ve olgunluk içinde verdikleri secim mücadelesi İçin teşekkür etmeyi bir borç bilirim. Ekibimizle sizlerin güvenine ve emeğine layik olacak ve her birimiz, her birinizin temsilcisi olarak görev yapacağız. Söz verdiğimiz, katılımcı bir yaklaşımla Cumhuriyet Halk Partisine sahip çıkacağız. Hep birlikte yeni başarılar için...”sözleri ile teşekkür etti.

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
Cafer UZUNTAŞ
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
POSTA LİSTESİ