ARŞİV
PİYASALAR
DOLAR
4,8206
EURO
5,5954
IMKB
0.00
ALTIN
189,125
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
LİNK BANKASI
GAZETELER

HAVA DURUMU
Ankara13/30 ºC
İstanbul21/28 ºC
İzmir23/33 ºC
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kuşlarımıza da sahip çıkalım
06 Ocak 2017 / 12:07
Mogan Gölü'nde yem bulmakta güçlük çeken kuşlar besleniyor.

Kuşlarımıza da sahip çıkalım

Hava sıcaklıklarının düşmesi, gölün buz tutması ve yoğun kar yağışı sebebi ile Mogan Gölü’nde yem bulmakta güçlük çeken kuşlar besleniyor.

Havaların çok soğuk olması nedeniyle Mogan gölü buz tuttu. Mogan gölünde yaşayan 200 çeşit kuş türü aç kalma tehlikesi ile karşı karşıya kaldılar. Aç kalan kuşların imdadına Gölbaşı belediyesi yetişti.

Belediye başkanı Fatih Duruay Mogan gölüne inerek kuşların durumunu yakından gördü. Aç akaln kuşları kendi elleri ile ekmekle besleyen başkan Duruay, kuşların rahatsız edilmemesi konusuna da dikkat çekti. Vatandaşların da bu konuda duyarlı olması gerektiğini belirten Duruay, “Mogan Gölü buz tuttuğu için burada yaşayan kuşlar yiyecek bulmakta sıkıntı çekiyor. Biz de bunu gördüğümüz için onları beslemek istedik. Gölbaşı’ndaki vatandaşlarımızın hem bu zevki tatmaları hem de Mogan Gölü’nün bu eşsiz güzelliğini görmelerini tavsiye ediyorum. Ayrıca vatandaşlarımıza şunu söylemek istiyorum; buz ne kadar kalın olursa olsun tehlike arz etmektedir. Bu nedenle buz tabakasının üzerine çıkmamalarını rica ediyorum. Ayrıca özellikle belirtmek isterim ki bu kuşlar Mogan Gölü’nün güzelliği, buranın süsü. Bu nedenle kuşlarımıza da sahip çıkalım” diye konuştu.

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
Cafer UZUNTAŞ
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
POSTA LİSTESİ