ARŞİV
PİYASALAR
DOLAR
4,8206
EURO
5,5954
IMKB
0.00
ALTIN
189,125
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
LİNK BANKASI
GAZETELER

HAVA DURUMU
Ankara15/30 ºC
İstanbul22/28 ºC
İzmir20/33 ºC
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Gemiler gelmiş..! Kimsenin haberi yok
06 Aralık 2016 / 11:49
Mogan gölü dip çamuru temizleme k için gemiler gelmiş fakat kimselerin haberi yok.

Gemiler gelmiş..! Kimsenin haberi yok

Mogan gölü dip çamuru temizleme k için gemiler gelmiş fakat kimselerin haberi yok.

Mogan gölü dip çamuru temizliği, gölü besleyen derelerin ıslahı, göl çevre düzenlemesi işleri ile Mogan’da kirliliğin önlenmesi ve rehabilitasyonu Projesi Protokolü’nün imzalanmasının ardından Çevre ve Şehircilik Bakanlığı çalışmalarını başlattı.

Gemiler gelmiş..! kimselerin haberi yok

Aylardır geldi gelecek derken nihayet Mogan gölü temizleyecek olan gemilerin parçaları tırlarla gelmeye başladı.  Gemiler kış gelmeden göle inmesi için çalışmalar hızlandırıldı.

Belediye basını bu haberi  vermedi

Mogan gölü temizleme çalışmaları gibi çok önemli bir proje ile ilgili çalışmalar başlıyor. Belediye basını uyuyor. Mogan gölün diğer uç tarafında gemilerin montaj çalışmaları başlamış fakat kimsenin haberi yok.

Kamuoyu bu haberi bekliyor

Gölbaşı kamuoyu  Mogan ne zaman temizlenecek ? diye sorguladığı bir dönemde bu haberin verilmemesi tepki çekti.Belediye çalışanları  Mogan gölü temizliği için gelen gemilerin haberini göndermemesindeki nedeler sorgulanmalıdır.

Vatandaş belediyenin çalışmalarını görmek ve duymak istiyor

Bu kadar önemli, bir projenin hayata geçmiş ve kamuoyunun  sabırsızlıkla beklediği haber  verilmemesi  dikkat çekti. Belediyenin özellikle büyük projelerin çalışmaları kamuoyu ve yerel basınla paylaşılmadığı veya geç paylaşım yapılması nedeniyle halkın bilgilenme özgürlüğüde kısıtlanmış oluyor. Bu nedenle de ilçe halkı haklı olarak belediyenin çalışmalarından habersiz kalmasına neden oluyor.

NOT :  Mogan gölü için gelen TIR ların resmi elimize ulaşmayınca bizde kendi imkanlarımızla başka benzer resimler kullanmak zorunda kaldık.

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
Cafer UZUNTAŞ
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
POSTA LİSTESİ