ARŞİV
PİYASALAR
DOLAR
4,8206
EURO
5,5954
IMKB
0.00
ALTIN
189,125
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
LİNK BANKASI
GAZETELER

HAVA DURUMU
Ankara13/30 ºC
İstanbul21/28 ºC
İzmir23/33 ºC
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
SEVGİ TOHUMLARI TOPRAKLA BULUŞTU
25 Ekim 2016 / 11:16
sevgi çiçeği tohumlarını toprakla buluşturdular

SEVGİ TOHUMLARI TOPRAKLA BULUŞTU 

Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih DURUAY ve tohumların yetiştirilmesinde büyük katkısı olan Esnaf Odası eski Başkanı ve Sevgi Çiçeği kitabı yazarı Hulusi Gürpınar, sevgi çiçeği tohumlarını toprakla buluşturdular. 

Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih DURUAY ve Esnaf Odası eski Başkanı ve Sevgi Çiçeği kitabı yazarı Hulusi Gürpınar, sevgi çiçeği tohumlarını toprakla buluşturdular. Halk arasında yanardöner, gelin düğmesi, türbe ya da kırmızı peygamber çiçeği ve hasırcı çiçeği isimleriyle de bilinen sevgi çiçeğinin tohumları bugün ekildi. Son zamanlarda nesli tükenmekte olan sevgi çiçeği Gölbaşı Belediyesinin destekleriyle yeniden yeşerecek ve çiçek açacak. Gölbaşı Belediyesi tarafından Eymir Mahallesi Tema Parkı yanında bulunan 3 bin  m2 alana sevgi çiçeği tohum ekim alanı oluşturuldu. Bu alan tel örgülü ile çevrildi. Toprak özel bir çalışma yapılarak sevgi çiçeğinin yaşayabileceği bir yer haline getirildi. 

Sevgi Çiçeğine Tam Destek 

Sevgi Çiçeği tohum ekim çalışmasına katılan Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih DURUAY; ‘‘Gölbaşı’nın önemli değerlerinden olan ve yok olma tehlikesiyle karşı karşıya kalan sevgi çiçeği ismi ile anılan ve dünyada sadece Gölbaşı’ nda bulunan ayrıca endemik bitkilerin kraliçesi olarak anılan sevgi çiçeğimizin tohumlarını bugün burada toprakla buluşturuyoruz. Tamda sevgiye en çok ihtiyaç duyulan bir dönemde bu çalışmayı yapıyor olmak bizim için ayrı bir önem ifade ediyor. Sevgi çiçeğinin tüm ülkeye yayılması için önemli bir rezerv alanı oluşturmaya çalışıyoruz. Gölbaşımız da bu konuda lokomotif görevi üstlenecek. Bizde belediye olarak tam destek sağlıyoruz’’ dedi. 

 7_600x400.20161025111809..jpg

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
Cafer UZUNTAŞ
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
POSTA LİSTESİ