ARŞİV
PİYASALAR
DOLAR
4,7936
EURO
5,5865
IMKB
0.00
ALTIN
189,658
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
LİNK BANKASI
GAZETELER

HAVA DURUMU
Ankara16/33 ºC
İstanbul21/28 ºC
İzmir22/36 ºC
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
"GÖLBAŞIMIZ ÜVEY İLÇE MUALEMESİ GÖRMEYE DEVAM ETMEKTEDİR"
10 Ekim 2016 / 19:02
Gölbaşı Belediyesi 2017 yılı performans ve bütçe görüşmeleri tamamlandı. Bütçe geçen yıla göre yaklaşık 60 milyon TL arttı.

 

                  

"GÖLBAŞIMIZ ÜVEY İLÇE MUALEMESİ  GÖRMEYE DEVAM ETMEKTEDİR"

Gölbaşı belediyesi bütçe görüşmeleri tamamlandı.

Gölbaşı Belediyesi 2017 yılı performans ve bütçe görüşmeleri tamamlandı. Bütçe geçen yıla göre yaklaşık 60 milyon TL arttı.

Bütçe görüşmelerinde meclis üyeleri bütçe hakkında görüşlerini açıkladılar. CHP meclis üyesi Bülent Elikesik, bütçe ile ilgili görüşlerini açıklarken ,Gölbaşı'nın üvey evlat olarak görüldüğünün altını çizdi.

Elikesik mecliste yaptığı konuşmasında "GÜZEL ŞEYLER SÖYLEYEREK BAŞLAMAK İSTERDİM ANCAK DÜN GERÇEKLEŞEN HAİN SALDIRIDA MAALESEF OCAKLARA YİNE ATEŞ DÜŞTÜ SALDIRIDA HAYATINI KAYBEDEN ŞEHİTLERİMİZE ALLAHTAN RAHMET YAKINLARINA BAŞSAĞLIĞI DİLİYORUM."

YİNE GEÇEN YIL 10 EKİMDE ANKARA TREN GARINDA DÜZENLENEN HAİN SALDIRIDA HAYATINI  KAYBEDEN BARIŞ VE DEMOKRASİ UĞRUNA CANINI VEREN VATANDAŞLARIMIZI SAYGIYLA ANIYOR MEKANLARININ CENNET OLMASINI DİLİYORUM.İSTERİM Kİ TÜM İNSANLIK BARIŞ VE MUTLULUK İÇİNDE YAŞASIN . sözleriyle başladı.

Elikesik konuşmasına şöyle devam etti."

RAPORLARA BAKTIĞIMIZ ZAMAN GEÇEN YILKİ BÜTEÇEYE GÖRE BORÇLANMA İLE BİRLİKTE YÜZDOKSAN BİRMİLYON BEŞYÜZBİN TL’LİK    BİR PLANLAMA YAPILMIŞ YANİ GEÇEN YILA GÖRE YAKLAŞIK 60 MİLYONLUKBİR ARTIŞ VAR. BURDAN ANLADIĞIMIZ YATIRIMA YÖNELİK BİR BÜTÇE VE 2017 HEDEFLENMİŞ UMARIM HEDEFLER TUTAR GÖLBAŞIMIZ CİDDİ ANLAMDA HAK ETTİĞİ YERİ BULUR BİLİNDİĞİ ÜZERE HEM ÜLKEMİZ HEMDE GÖLBAŞIMIZ 2016 YILINDA KÖTÜ GÜNLER YAŞADI.BELEDİYE PERFORMASI AÇISINDAN  KÖTÜ BİR YILA  İMZA ATTIK.HEMEN AKABATİNDE HEM GÖLBAŞIMIZ HEMDE ÜLKEMİZ HAİN BİR DARBE GİRİŞİMİ İLE KARŞI KARŞIYA KALDI.

BU SÜREÇTE HEM ÜLKEMİZ HEMDE GÖLBAŞIMIZ CİDDİ ANLAMDA ETKİLENDİ.

ANCAK ARTIK GÖLBAŞIMIZ İÇİN SİLKİNME ZAMANI GELMİŞ VE GEÇMEKTEDİR ÜÇÜNCÜ YILIMIZIN SONUNA GELİRKEN GÖLBAŞIMIZIN TEMEL SORUNLARI OLAN MOGAN GÖLÜ TEMİZLİĞİ VE KONYA YOLU PROBLEMLERİ  İLE İLGİLİ CİDDİ GELİŞMELER OLDUĞU İKTİDARI VE MUHALEFETİ İLE SORUNLARIN ÇÖZÜME YAKLAŞILDIĞI BİZ MUHALEFET PARTİLERİNE HER PLATFORMDA İLETİLMİŞTİR.

ANCAK HEM MERKEZİ HÜKÜMET HEMDE BÜYÜKŞEHİR BELEDİYEMİZ TARAFINDAN GÖLBAŞIMIZ ÜVEY İLÇE MUALEMESİ  GÖRMEYE DEVAM ETMEKTEDİR.BU DURUMU DERİN BİR ÜZÜNTÜ İLE KARŞILAMAKTAYIZ.İDDAMI BİR KAÇ BAŞLIKLA ÖZETLEMEK İSTERİM.

TURAN GÜREŞ BULVARINDA YAPILAN ASFALT ÇALIŞMALARI HAFTASINDA TAMAMLANIRKEN

MAALESEF CUMHURİYET CADDESİNDE ÇALIŞMA YAKLAŞIK NE HİKMETSE 1 AYI AŞKIN SÜRE  DEVAM ETMİŞ VE VATANDAŞLARIMIZ MAĞDUR EDİLMİŞTİR

CUMHURİYET CADDESİNE ATILAN ASFALT ÇALIŞMASININ NE KADAR UZUN SÜRDÜĞÜ NEDEN OKULLARIN AÇILMA SÜRECİNE DENK GELDİĞİ KAMOYU TARAFINDAN SORGULANMAKTADIR.

ASFALT ÇALIŞMALARI YAPILIRKEN YAMA ÇALIŞMALARININ NE KADAR TRAFİK AÇISINDAN TEHLİKELİ BOYUTTA OLDUĞUDA AŞİKARDIR.ÖRNEKLEMEK İSTERSEK HACIHASAN BALLIKPINAR KAVŞAĞI ARASINDAKİ YAMA ÇALIŞMASININ NE KADAR KÖTÜ OLDUĞU VE TEHLİKELİ OLDUĞUNU SİZ DEĞERLİ MECLİS ÜYELERİMLE PAYLAŞMAK İSTERİM.TEKRAR HATIRLATMAK İSTİYORUM DAHA ÖNCEDE DEĞİNMİŞTİM BÖLÜNMÜŞ YOLLARDALİ BİTKİ VE AĞAÇLAR TRAFİK AÇISINDAN TEHLİKE İÇERMEYE DEVAM ETMEKTEDİR CAN VE MAL KAYBI OLMADAN ACİL ÖNLEMLER ALINMALIDIR.

SON DÖMENDE YEREL BASINDA ÇIKAN HABERLER DOĞRULTUSUNDA HASTANE İHALESİNİN İPTAL YADA İHALEYİ ALAN FİRMANIN ÇEKİLDİĞİ İLE İLGİLİ İDDALAR VAR. GÖLBAŞI HALKI BUNU HAK ETMİYOR SİZLERDEN RİCAM GÖLBAŞI HALKININ AKLIYLA DALGA GEÇMEYİN BU İDDALAR DOĞRUMUDUR İHALE TAM ANLAMIYLA YILAN HİKAYESİNE DÖNMÜŞTÜR. BİZLER GİBİ KAMOYUDA BUNUN SEBEBLERİNİ  MERAK ETMEKTEDİR.

130000 BİNE YAKLAŞAN GÖLBAŞIMIZDA SORUNLARIN EN BÜYÜKLERİNDEN BİRİDE GEÇEN YIL DEĞİNDİĞİMİZ GİBİ KÖPEK BARINAĞIDIR,BARINAK MERKEZDE KALMIŞ OLUP HER GEÇEN GÜN SORUNLARI ÇÖZÜLEMEZ HALE GELMEKTEDİR BURANIN ACİLEN ŞEHİR DIŞINA TAŞINMASI ELZEMDİR BU KONU ÜZERİNDE BELEDİYEMİZ YÖNETİMİNE  DESTEK VERMEYE GRUBUMUZ HAZIRDIR.

TABİ SOSYAL BELEDİYECİLİK ANLAMINDADA CİDDİ YATIRIMLAR YAPILMALIDIR.

ÇEŞİTLİ ZAMANLARDA VERDİĞİMİZ ÖNERGELERİN YAVAŞ YAVAŞ FALİYETE GEÇİYOR,BU KONU ÜZERİNDE SİZ BELEDİYE  YÖNETİMİNİZE VE ŞAHSINIZA  TEŞEKKÜR EDİYORUZ ANCAK BAZI VERDİĞİMİZ ÖNERGELER HALA BEKLEMEKTEDİR.ÖRNEK VERECEK OLURSAK GÖLBAŞIMIZIN CİDDİ ANLAMDA KREŞ PROBLEMİ BULUNMAKTADIR. BU SAYEDE HEM BELEDİYE PERSONELİZ RAHAT EDECEK HEMDE DİĞER ALANLARDA ÇALIŞAN AİLELER İÇİN RAHATLIK SAĞLANACAKTIR. BİR HAYALİMİZDE GÖLBAŞIMIZA İHTİYAÇ OLAN YAŞLI BAKIM EVİ VE HUZUR EVİNİN BELEDİYE BÜTÇE İMKANLARI DOĞRULTUSUNDA UYGUN BİR ALANA YAPILMASI.  GÖLBAŞIMIZIN TANITIMINA DAHA ÖZEN GÖSTERİLEREK DAHA AKTİF DAHA VERİMLİ ÇALIŞMALARAK YAPILARAK GÖLBAŞIMIZIN BİR TURİZ KENTİ OLDUĞUNU TÜM TÜRKİYEYE GÖSTERMEK ZORUNDAYIZ EĞER BİR BEYPAZARI HEM İÇ HEMDE DIŞ TURİST ÇEKEBİLİYORSA ANKARANIN GÜZİDE İLÇESİ NEDEN BUNU BAŞARAMASIN .ETKİN BİR ÇALIŞMA İLE SİVİL TOPLUM ÖRGÜTLERİMİZ ,BELEDİYEMİZ ,GÖLBAŞINDA YAŞAYAN KENDİNİ SANATA YADA DEĞİŞİK ÇALIŞMALARDA BULUNANAN TÜRKİYENİN TANIDIĞI İNSANLARALA ORTAKLAŞA BİR ÇALIŞMA YAPILIP VE TÜM TÜRKİYE YE GÖLBAŞIMIZIN GÜZELİKLERİNİ GÖSTEREBİLİRİZ İNANCIMDAYIM.

 SEÇİM VAATLERİNDE BULDUĞUNUZ  SOSYAL KONUT PROJENİZ BULUNMATDA  İDİ BU KONU HANGİ AŞAMADADIR ŞU ANA KADAR YAPILAN BİR ÇALIŞMA VARMIDIR. BUNUDA SORMAK İSTİYORUZ.

TABİ BUNUNLA KALMAYIP TARIM KREDİ KOOP BİRLİKTE ORTAK BİR ÇALIŞMA YAPILARAK İLÇEMİZDE TOPRAK ANALİZİ YAPILARAK HANGİ ÜRÜNLERİN EKİLMESİ KONUSUNDA ÇİFÇİLERİMİZE GEREKLİ EĞTİMLERİN VERİLMESİ SAĞLANILMALIDIR.GÖLBAŞI ESNAFIMIZIN DURUMUDA ALARM VERMEKTEDİR BİNLERCE ÖĞRECİNİN İKAMET ETTİĞİ İLÇEMİZDE ÖĞRENCİLERİMİZİ BİR TÜRLÜ GÖLBAŞI EKONOMİSİNE KATKI SAĞLAMAYI BAŞARAMADIK BUNUNLA İLGİLİ ESNAF ODAMIZLA ORTAK HAREKET EDİLEREK NELER YAPILMASI İLE İLGİLİ PROJELER GERÇEKLİŞTİRİLMELİDİR. HER GEÇEN GÜN AÇILAN BÜYÜK MARKETLER KÜÇÜK ESNAFIMIZI DAHADA DARALTMAKTADIR.

GÖLBAŞININ HER GEÇEN BÜYÜYEN PROBLEMLİRİNDEN EN ÖNEMLİREDİDEN BİRİDE TRAFİK ŞIKIŞIKLIĞI ÖZELLİKLE HAYMANA YOLU   KONYA YOLU BAĞLANTI HATTINDA HAFTA SONLARI CİDDİ SIKINTILAR YARATMAKTADIR.KONU ÜZERİNDE   EMMİYET MÜDÜRLÜĞÜMÜZLE TEMASA GEÇİLEREK HAFTA SONLARI BİRER EKİBİN BÖLGEDE  AKIŞI SAĞLAMASI GEREKMEKTEDİR.

GEÇEN YIL YAPTIĞIMIZ KONUŞMAMDADA DİLE GETİRDİĞİM HAYMANA YOLU VE KARŞIYAKA MAHHALLEMİZİN  CEPHE GİYDİRME ÇALIŞMALARININ 2016 YILINDA PROGRAMDA OLDUĞU YAPIMA BAŞLANACAĞI BİLGİSİ VERİLMİŞ,ANCAK HALA TEK ÇİVİ  DAHİ ÇAKILMAMIŞTIR.BUNUN SEBEBİ NEDİR KARŞIYAKAYA NE ZAMAN BAŞLANACAKTIR MAHALLE SAKİNLERİ GİBİ BİZLERDE MERAKLA BU SORUNUN CEVABINI BEKLEMEKTEYİZ.

BİLİNDİĞİ ÜZERE YAĞLIPINAR MAHALEMİZDE DSİ İŞLERİ TARAFINDAN BİR GÖLET YAPILMAKTADIR.BU PROJEDE BELEDEYİMİZ YERİ VARMIDIR PROJE NELERİ KAPSAMAKTADIR BUNUNLA İLGİLİ MECLİSİMİZİN VE KAMOYUNUN BİLGİLENDİRİLMESİNİ SİZ YÖNETİCİLERİMİZDEN RİCA EDERİZ.

BU DUGU VE DÜŞÜNCELERLE 2017 BÜTÇEMİZİN İLÇEMİZE VE GÖLBAŞIMIZA HAYIRLI OLMASINI DİLER SAYGILAR SUNARIM."ifadeleriyle konuşmasını tamamladı.

 

teşekkür ederim
gölbaşılı
bülent bey sizi çok teşekkür ederiz.sizde olmasanız mahallenin sorynlarıyla ilgilenen yok.her yerin dış cephesi yapıldı.protokol yolu olmasına rağmen haymana yolundaji binaların cephe yenilemesi hala yapılmadı.2016 da proğrama alınacak diyorlardı.2017 yılına giriyoruz.sonrada seçimler geliyor.inşallah seçimlerin yüzü suyu hürmetine karşıyaka halkınıda hatırlarsınız.allah tan umut kesilmez.buradada seçmenler yaşadığını hatırlarsınız.saygılarımızla
10 Ekim 2016 Pazartesi 19:17
DİĞER HABERLER
YAZARLAR
Cafer UZUNTAŞ
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
POSTA LİSTESİ