ARŞİV
PİYASALAR
DOLAR
4,7936
EURO
5,5865
IMKB
0.00
ALTIN
189,164
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
LİNK BANKASI
GAZETELER

HAVA DURUMU
Ankara15/30 ºC
İstanbul21/27 ºC
İzmir20/33 ºC
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Bu oyunu bozmak için adayım
08 Ekim 2016 / 11:11
ALİ SELEK " Baronun kuruluş amacına uygun bir şekilde yenilenerek ,sosyal bir baro olarak faaliyet göstermesini amaçlıyoruz" ifadeleriyle Ankara Barosu Başkanlığına aday olduğunu açıkladı.

BU OYUNU BOZMAK İÇİN ADAYIM

Ankara Barosu avukatlarından Av. Ali SELEK "Baronun kuruluş amacına uygun bir şekilde yenilenerek, sosyal bir baro olarak faaliyet göstermesini amaçlıyoruz" ifadeleriyle Ankara Barosu Başkanlığına aday olduğunu açıkladı.

"Ankara Barosu üzerinde oynanan oyunları tüm çıplaklığı ile görüyor ve bu oyunu bozmak için sizleri de aramızda görmek istiyoruz" diyen Ankara Barosu Başkan Adayı Av. Ali Selek açıklamasında "Ankara barosu yönetimin baronun gücünü kişisel ikballeri adına bir basamak, bir sıçrama tahtası olarak kullananlardan arındırmak istiyoruz.

Baronun statükocu-dayatmacı  anlayışından uzak; cinsiyet, etnisite, din, dil, mezhep, siyasi ve ideoloji ayrımı gözetmeden, kendisine bağlı tüm avukatları birinci sınıf ve eşit gören bir baro olmasını hedefliyoruz.

Baronun kuruluş amacına uygun bir şekilde  yenilenerek, sosyal bir baro olarak faaliyet göstermesini  amaçlıyoruz. Baro başkan veya yönetim kurulu üyelerinin her hangi bir güç, siyasi parti veya meslek örgütü tarafından doğrudan desteklenmesine veya bir ismin empoze edilmesine şiddetle karşı çıkıyor, bunu avukatlık mesleğini felakete götüren bir hamle olarak görüyoruz.

"Ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz" düsturundan hareketle defalarca yönetime gelip de hiç bir icraat gerçekleştirmeyen, verdiği taahhütlerin arkasında durmayan, buna rağmen sizlerden oy istemekte  tereddüt etmeyen yönetimler yerine, daha güçlü daha güvenilir, daha kapsayıcı ve laftan çok iş üreten bir baro için adayız.” dedi.

NEDEN DSA ÖN SEÇİMİNE GİRMEDİK?

Av. Ali SELEK, Ankara Barosu Demokratik Sol Avukatlar Grubu ön seçimine neden girmediklerine ilişkin açıklamasında “DSAG'nin son yıllarda kendi ilkelerini çiğnediğine, kendi içerisinde demokrasiden uzak hareket ettiğine, meslektaşlarımızın adeta birbirlerini düşman saflarında gördüğü genel kurullarda birbirlerin yüzüne karşı bir daha bakamayacakları ve asla bir avukata yakışmayacak tavır ve davranışlar sergilediklerine  üzülerek şahit oluyoruz.

DSAG ön seçimlerin bir bağlayıcılığın olmadığı son seçimlerle sabitlenmiştir. Zira bir önceki seçimlerde  yenilen tarafın ön seçimi kabul etmeyerek  ve başka isimleri öne sürerek perde arkasından genel seçimlere gittiğini  hepimiz biliyoruz. Bu seçim döneminde de ne yazık ki, DSAG Genel Kurulu’nda birleşme adı altında benzer başka bir oyun sahnelendiğine şahit olduk. BİZLER DEMOKRASİYE GERÇEKTEN İNANDIK VE MESLEK ONURUNU, AHLAKINI, İTİBARINI, MESLEKTAŞLIĞI HİÇE SAYAN BU AKIL ALMAZ OYUNLARI İFŞA ETTİK VE DSAG ÖN SEÇİMİNE GİRMEYİ REDDETTİK.

TBB Yönetimi ile Ankara Barosu Başkanı'nın birleşerek girdiği ve buna rağmen kendi grubunun dahi % 35-40’ının oyunu alabildiği bir ön seçimin sonuçlarının ne derece adil, eşit ve demokratik olduğunun takdirini meslektaşlarımıza bırakıyoruz. Genel seçime katılacak avukat sayısının 13.000 civarında olduğu nazara alındığında Sn. Hakan CANDURAN’ın ön seçimde aldığı 2.006 oyla Ankara Barosu Demokratik Sol avukatları temsil ettiğini ve bu oyla Baro Başkanı olmayı hakettiğini iddia etmek demokratik teamüllere ve mantık kurallarına aykırıdır.” dedi.

ANKARA BAROSU BAŞKAN ADAYI AV. ALİ SELEK KİMDİR?

1990 yılında Ankara Hukuk Fakültesinden mezun olduktan sonra hakimlik sınavını kazanarak 1991-1993 yılları arasında Mersin ve Silifke Adli Yargı Adalet  komisyonlarında  Hakimlik stajı yaptı. 1994-1998 yılları arasında Reyhanlı (Hatay) ve 1998-1999 Muradiye (Van) hakimliği görevinde bulundu. 1999 yılında Yargıtay 15. Hukuk Dairesi Tetkik Hakimliğine atandı. 2003 yılında kendi isteği ile bu görevinden ayrıldı. O tarihten bu güne kadar serbest avukatlık yapmaktadır. 2005-2009 yılları arasında serbest avukatlığın yanı sıra hukukçu bilirkişi olarak görev yaptı.

Halen Veteriner Sağlık Teknisyenleri Ve Teknikleri Derneği  (VESTED)’in genel başkanlığını yürüten Av. Ali SELEK, An. Ü. İktisat Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümü öğrencisi ve aynı zamanda An. Ü. Mez. Eğitim - Kültür Vakfı ( AÇÖV) Mütevelli Heyeti üyesidir.

2011-2015 yılları arasında  Ankara Barosu Eğitim Merkezi (ABEM)'de  stajyer avukat meslektaşlarına Borçlar Hukuku (Sözleşmeler ve Eser Sözleşmeleri) dersleri verdi. İyi derece İngilizce ve orta derece Almanca bilen Av. Ali Selek  evli ve iki çocuk babasıdır.

 

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
Cafer UZUNTAŞ
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
POSTA LİSTESİ