ARŞİV
PİYASALAR
DOLAR
4,8206
EURO
5,5954
IMKB
0.00
ALTIN
189,125
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
LİNK BANKASI
GAZETELER

HAVA DURUMU
Ankara13/30 ºC
İstanbul21/28 ºC
İzmir23/33 ºC
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Saygıyla Rahmetle Anıyoruz
25 Eylül 2016 / 13:47
"Bozkırın tezenesi" olarak bilinen bozlak ustası Neşet Ertaş için ölümünün 4. yılında çeşitli etkinliklerle ülke genelinde anılmaya devam ediyor.

Saygıyla Rahmetle Anıyoruz

"Bozkırın tezenesi" olarak bilinen bozlak ustası Neşet Ertaş için ölümünün 4. yılında çeşitli etkinliklerle ülke genelinde anılmaya devam ediyor.

Ankara MHP İl Yönetici ve Geçtiğimiz dönem  MHP'den Gölbaşı Belediye meclis üyesi olan Ali Atsız hemşerisi  ve Türkiye'nin gönlünde taht kuran usta sanatçı Neşet Ertaş'ın ölümünün 4. Yılında bir mesaj yayınladı.

Büyük Usta Neşet Ertaş'ı ölüm yıl dönümünde Anma Günü ile ilgili açıklama yapan MHP Ankara İ;l yönetim kurulu üyesi Ali Atsız;“Neşet Ertaş'ı, vefatının 4. yılında rahmetle, minnetle yad ediyoruz.

 Ertaş çocukluğundan itibaren çok büyük acılar, ayrılıklar, yeri doldurulmaz kayıplar ve tarifi mümkün olmayan yoksulluk yaşadı. Kendi de bunu dizelerinde ifade ediyordu. Garipti, garip yaşadı, bir garip olarak 4 yıl önce aramızdan ayrıldı. Hakk'a yürüdü.

 

 'Bir ayrılık, bir yoksulluk, bir de ölüm' diyordu. Hiç kuşkusuz, bizi sessiz bıraktı. Tesellimiz şu ki inşallah çocuk yaşta kaybettiği annesi Döne'ye, babası Muharrem Ertaş'a, nice sevdiğine, en önemlisi de aslına kavuştu. 

 

Neşet Ertaş bu topraklarda Anadolu’nun sesi olmuş çok önemli bir ozandır. Büyük Üstad Neşet Ertaş’tan biz; aşkı, sevmeyi, ağlamayı öğrendik. Neşet ustamız sadece bir aşık değil,  sözüyle, özüyle, yaşantısıyla büyük bir üstattı. Bizde bu toprakların sesini, Neşet Ertaş Ustamızı vefatının 4. yılında rahmet ve saygıyla anıyoruz.dedi

 

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
Cafer UZUNTAŞ
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
POSTA LİSTESİ