ARŞİV
PİYASALAR
DOLAR
5,9151
EURO
6,5562
IMKB
0.00
ALTIN
298,478
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
LİNK BANKASI
GAZETELER

HAVA DURUMU
Ankara-7/3 ºC
İstanbul-1/4 ºC
İzmir0/8 ºC
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kurbanlıklara Sağlık Kontrolü
07 Eylül 2016 / 09:56
satış alanına getirilen hayvanlara sağlık kontrolü yapıyor.

Kurbanlıklara Sağlık Kontrolü 

Gölbaşı Belediyesi, Yavrucuk Mahallesinde kurulan kurbanlık satış ve kesim alanlarındaki hazırlıklarına tam teşekküllü devam ediyor. Gölbaşı Belediyesi Zabıta Müdürlüğü Ekipleri,Veteriner İşleri Müdürlüğü ve Gıda, Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü ekipleri, satış alanına getirilen hayvanlara sağlık kontrolü  yapıyor. 

Gölbaşı Belediyesi vatandaşların Kurban Bayramını sağlıklı ve huzur içinde geçirmeleri için çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Gölbaşı Haymana yolu 10 km Yavrucuk  Mahallesi’nde hazırlanan kurban kesim alanına getirilen hayvanları sağlık taramasından geçiren Belediye ekipleri ve Gıda, Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü ekipleri küpesiz hayvanların girişine izin vermiyor. Yapılan çalışmalarda alana getirilen hayvanların kontrolü periyodik olarak devam ediyor. 

Yürütülen çalışmalarla hayvanların küpeli olup olmadığı,  büyükbaş ve küçükbaş kurbanlıklar için pasaport, sağlık belgesi ve nakil belgeleri kontrol ediliyor.Belgeleri tam olan hayvanların alana girmesine izin verilirken, küpesiz, iki yaşını doldurmamış, ile belgesiz hayvanların geçişleri önleniyor.

 Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay konu ile ilgili yaptığı açıklamada,Gölbaşı Belediyesi olarak vatandaşlarımızın Kurban Bayramını sağlıklı ve huzur içinde geçirmeleri için çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Belediye olarak ekiplerimizi seferber ettik. Ekiplerimiz Kurban satış alanında denetimlerini sürdürücek’ dedi.

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
POSTA LİSTESİ