ARŞİV
PİYASALAR
DOLAR
4,8206
EURO
5,5954
IMKB
0.00
ALTIN
189,125
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
LİNK BANKASI
GAZETELER

HAVA DURUMU
Ankara15/30 ºC
İstanbul22/28 ºC
İzmir20/33 ºC
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
“Hiçbir toplum, hiçbir millet demokrasi dışı rejimlerde gelişip kalkınamaz”
18 Ağustos 2016 / 11:29
KKTC Cumhurbaşkanı Akıncı Özel Harekat Daire Başkanlığını ziyaret etti

KKTC Cumhurbaşkanı Akıncı Özel Harekat Daire Başkanlığını ziyaret etti

15 Temmuz darbe girişiminde en ağır yarayı alan Gölbaşı Özel Harekat Daire Başkanlığı’na ziyarette bulunan KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, “Hiçbir toplum, hiçbir millet demokrasi dışı rejimlerde gelişip kalkınamaz” dedi

KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’yı Özel Harekat Daire Başkanlığı ziyaretinde Emniyet Müdürü Celalettin Lekesiz ve Özel Harekat Daire Başkanı Turan Aksoy karşıladı. Özel Harekat Şehitliği Anıtına çiçek bırakıp, dua eden Akıncı Özel Harekat Daire Başkanlığı makamında açıklamalarda bulundu.

Darbe girişiminde şehit olanlara Allah’tan rahmet dileyen Akıncı yaralılara da acil şifalarda bulundu. Ankara’da iki nedenden dolayı bulunduğunu söyleyen KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım ile görüşeceğini ifade ederek; “Kıbrıs sorunun geldiği son aşamayı değerlendirmek üzere geldik. Onun öncesinde ise önemli bir görevi daha ifa ederek Kıbrıs Türk halkının Türkiye’ye, Türk Milletine dayanışmasını iletmek üzere buradayız. 240 şehidimize Allah’tan rahmet, geride bıraktıkları acılı ailelerine, yakınlarına tüm Türk Ulusuna sabır ve başsağlığı diliyorum” dedi.

En sağlıklı rejim Atatürk’ün ilkeleri çerçevesinde kurulan sosyal hukuk devletidir

Atatürk’ün ilkeleri çerçevesinde kurulan sosyal hukuk devletinin en sağlıklı rejim olacağını ifade eden KKTC cumhurbaşkanı Akıncı; “Hiçbir millet, hiçbir toplum demokrasi dışı rejimlerde gelişip, kalkınamaz. Mutu ve huzurlu bir geleceğe ulamaz. Bulunan rejimler içerisinde en sağlıklısı demokrasi, demokratik hukuk devletidir. Atatürk’ün kurduğu bu Cumhuriyette O’nun ilkeleri çerçevesinde demokratik, laik, sosyal bir hukuk devleti sanıyorum ki, değerlendirildiğine, gelecekte de bulunabilecek rejimlerin en sağlıklısı, en güzeli olarak görülüyor” dedi.

Hiçbir suç cezasız kalmaz

Bir darbe girişi oldu. Bunun ucu Amerika’ya, Pensilvanya’ya dayanıyor. Bu konuda sağlanmış dokümanlar ve dosyalar hazırlanmış, Amerika’ya ulaştırılmış. Temenni ederiz ki, hukuk içerisinde gereği ne ise yapılacaktır ve hiçbir suç cezasız kalmayacaktır. Cezalarda elbette ki hukuk içerisinde verilecektir. Hukuk devleti olmanın en büyük unsuru ve prensibi de bunlardır aslında. Ben inanıyorum ki Türkiye bizim çok yakın kültürel, tarihsel bağlarımız olan bu güzel ülke bundan sonra bir daha bu badirelerle karşılaşmayacaktır. Çünkü bunun bir teminatı olduğuna daha inanıyorum.

Tankların önünde canı feda eden bir millet takdirliktir

“Cumhurbaşkanından, başbakanına, hükümet partisinde, muhalefet partisine kadar polis teşkilatından, askeri teşkilatımızın büyük bir kesimine kadar, içerisinden çıkmış çeteyi bütün askerimize mal etmek de son derece yanlış olur ve bunların yanında da halkın ortaya koyduğu büyük irade ve kararlılık her türlü takdirin fevkindedir. Tankların önünde canını feda eden bir millet demokrasisini kesinlikle korumaya muktedir bir millettir. Bundan sonra Türkiye çok daha güzel günlere ulaşacaktır. Türkiye’nin demokrasi içinde hukuk devleti olarak gelişip kalkınması son derece önemlidir. Barış, demokrasi ve hukuk prensipleri içinde kalkınan Türkiye Cumhuriyeti, KKTC içinde en büyük teminatlardan başında geliyor” diyen Akıncı taziyelerini iletti. 

 

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
Cafer UZUNTAŞ
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
POSTA LİSTESİ