ARŞİV
PİYASALAR
DOLAR
4,8206
EURO
5,5954
IMKB
0.00
ALTIN
189,125
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
LİNK BANKASI
GAZETELER

HAVA DURUMU
Ankara13/30 ºC
İstanbul21/28 ºC
İzmir23/33 ºC
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Birlikte tankların önüne siper oldular
26 Temmuz 2016 / 13:07
Darbe girişiminde Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nin önünde tankların önüne birlikte geçerek adeta siper oldular.

Birlikte tankların önüne siper oldular

Darbe girişiminde Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nin önünde tankların önüne birlikte geçerek adeta siper oldular.

Türkiye'nin göz bebeği olan Gölbaşı darbe girişiminde yine ön saflarda yer aldılar. Gölbaşı halkı vatan severliğini  hain darbe girişiminde bir kez daha gözler önüne serdi.

Gölbaşı halkı; TRT, Gölbaşı Özel Harekat daire başkanlığı, Gölbaşı yer uydu istasyonu , Genel Kurmay Başkanlığı ve Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde göğsünü siper ederek darbecilere geçit vermediler.  Darbe girişiminde tanklara ve uçakalra karşı direnenler arasında ölenler olmaması sevindirirken çok sayıda vatandaş yaralanarak hastaneye kaldırıldılar.

Karı koca birlikte tankların önüne geçtiler

Hain darbe girişiminde eşi ile birlikte Gölbaşı'ndaki evinden Cumhurbaşkanlığı Külliyesine giderek tankların önüne geçen Rıfat-Mine Özer çifti ağır yaralanarak hastaneye kaldırıldılar.

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ni hedef alan saldırıda tankların önüne geçen 42 yıllık hayat arkadaşları Rıfat (62) ve Mine Özer (61) çifti  yaşadığı büyük olayı anlattı.

Mine Özer ; Haiğnlerin darbe girişiminde bulunduğu olduğu gece, Gölbaşı'ndaki evlerindeyken kızının aradığını ve Polis Akademisinin bombalandığını söylediğini anlattı.

Evininden  baktığında akademinin bulunduğu yerden dumanlar yükseldiğini gördüğünü belirten Özer, vatana sahip çıkmak için abdest alıp çanta hazırladığını ve eşiyle AK Parti Genel Merkezi'ne gittiklerini söyledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "sokaklara çıkın" çağrısını duyduklarını, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ne saldırıda bulunulduğunu da öğrendiklerini ifade eden Özer, bunun üzerine Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ne doğru yöneldiklerini aktardı.

Özer, burada 3 tankla karşılaştıklarını, tanklardan birini kullanan askerle göz göze geldiğini anlatan Özer, "Askerin gözlerinin içine bakarak 'Yavrum senin orada ne işin var? Ben senin annenim. Biz sizi seviyoruz' dedim. Sonra 'Niye ateş etmiyorsun, bu şerefsizlere niye ateş etmiyorsun' diye bir ses duyduk, bunun üzerine bize ateş edildi. Bu sırada yaralandım ve yere düştüm." diye konuştu.

Başka bir vatandaşın tankın altında kaldığını dile getiren Özer, eşinin de o sırada açılan ateşte yaralandığını belirtti.

"Ben yine meydanlara dökülürüm"
Bir vatandaşın kendisini minibüse taşıdığını, daha sonra hastaneye ulaştırıldığını kaydeden Özer, şöyle devam etti:

"Aynı olay tekrar yaşanırsa ben yine bu meydanlara dökülürüm. Recep Tayyip Erdoğan değil, AK Parti değil Kemal Kılıçdaroğlu da iktidar olsaydı ben yine meydanlara dökülürdüm. Benim amacım vatanımı savunmaktı. Bizim görevimiz, çocuklarımıza, torunlarımıza ertesi gün uyanabilecekleri bir ülke teslim etmek."

Eşine kendini siper etti
Darbe girişimi sırasında 42 yıllık eşiyle birlikte yaralanan Rıfat Özer ise Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ne gittiklerinde tanklarla karşı karşıya kaldıklarını söyledi.

Tanklardan açılan ateş sonucu bacaklarından yaralandığını belirten Özer, "Sonra eşimin yere düştüğünü gördüm. Belli bir süre sonra tekrar ateş başladı. Bu sırada eşimin üstüne yattım. Aileyi toparlamak açısından birimiz sağ kalsın, eşim aileyi toparlar diyerek onu kurtarmak için siper olmak istedim." ifadelerini kullandı.

Daha sonra bir iş yerine ait minibüsle hastaneye götürüldüklerini belirten Özer, burada tedavi altına alındıklarını bildirdi. 12 Eylül 1980 askeri darbesini de yaşadığını anlatan Özer, 28 Şubat döneminde de Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığında müsteşar yardımcısı olarak görev yaparken görevden alındığını sözlerine ekledi.

 

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
Cafer UZUNTAŞ
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
POSTA LİSTESİ