ARŞİV
PİYASALAR
DOLAR
5,8011
EURO
6,4759
IMKB
0.00
ALTIN
275,921
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
LİNK BANKASI
GAZETELER

HAVA DURUMU
Ankara3/13 ºC
İstanbul9/17 ºC
İzmir8/16 ºC
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Ramazanda denetimler artırıldı
10 Haziran 2016 / 12:04
Gölbaşı Belediyesi Denetimleri Arttırdı

Gölbaşı Belediyesi Denetimleri Arttırdı 

Gölbaşı  Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri Ramazan ayında vatandaşın huzur içinde alışveriş yapmalarını sağlamak amacıyla denetimlerini sıklaştırdı.

 Gölbaşı  Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri ilçe genelinde tatlı, şekerleme yapan imalathaneler, ekmek fırınları, pazarlar ve marketleri denetimden geçiyor. Denetim sırasında kurallara uymayan iş yeri sahibine önce uyarı cezası, hata yeniden tekrarlanmışsa cezai işlem uygulanıyor.

Denetimler arttı 

Zabıta ekipleri, denetimlerinde ağırlıklı olarak, hijyen koşulları, ruhsat, vergi levhası, çalışanların temizliği, gramaj, kılık kıyafet temizliği konusunda incelemeler yapıyor. Gıda üretim yasasına uygun hareket etmeyen iş yerleri ve imalathanelerde uyarılarda bulunuluyor. Ekipler ayrıca Ankara Esnaf ve Sanatkârlar Odası Birliği’nin ekmek ve Ramazan pidesi tarifesine bağlı kalmak şartıyla gramaj denetimleri yapıyor. Eksik gramajlı ekmek ve pideler tek tek tespit ediliyor.

 Pazarlara Sıkı Denetim 

Ekipler denetimlerini semt  pazarlarında da sürdürüyor. Gölbaşı’ndaki pazarlarda terazilerin doğruluğu, mühürlerin sağlamlığı gibi ölçü ayar denetimlerinin yanı sıra pazar yerlerine giriş çıkış düzeni, fiyat etiketleri ve temizlik gibi konularda denetimler gerçekleştiriliyor. Ayrıca pazarlar da yeni ve taze ürünlerin satışa sunulması konusuna özen gösteriliyor.

 

 

  

Şikâyetler Alo Zabıta’ya

 

Yapılan denetimlerin hem insan sağlığı hem de vatandaşların maddi açıdan haksızlığa uğramaması için titizlikle sürdürüldüğünü belirten Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay, vatandaşın sağlıklı hijyenik bir ortamda alışveriş yapmasını amaçladıklarını belirtti. Başkan Duruay         “Vatandaşlarımızın sağlıklı, hijyenik bir ortamda gönül rahatlığıyla alışveriş yapmasını amaçlıyoruz. Ramazanın vazgeçilmezlerinden Ramazan pidesi ve ekmeğin gramaj tespiti, çalışanların kılık kıyafeti ve mekânın temizliği gibi konularda titiz bir çalışma sürdürüyoruz. Denetimler sırasında esnafımızı eksiklikleri ve hataları konusunda uyarıyoruz. Yaptığımız kontrollerde uyarılan konularda hata tekrarlanıyorsa cezai işlem uyguluyoruz. Esnafımız da yapılan denetimler sonrası eksikliklerini gideriyor. Vatandaşlarımız gıda konusunda herhangi bir olumsuzlukla karşılaşırlarsa şikâyetlerini 485 50 50 Alo Belediye’ye  ve 485 51 85  numaralı Alo Zabıta hattına iletebilirler.” dedi.

 

 

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
POSTA LİSTESİ