ARŞİV
PİYASALAR
DOLAR
5,3738
EURO
6,0725
IMKB
0.00
ALTIN
213,690
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
LİNK BANKASI
GAZETELER

HAVA DURUMU
Ankara3/10 ºC
İstanbul8/13 ºC
İzmir6/15 ºC
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi
18 Aralık 2015 / 13:00
Belediye Personeline İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi

Belediye Personeline İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi

 Gölbaşı Belediyesi, personeline iş sağlığı ve güvenliği eğitimi verdi. 

İş sağlığı ve güvenliği eğitimi personelin yanı sıra belediye birim müdürlerinin katılımlarıyla belediye meclis salonu’nda gerçekleşti. 6331 Sayılı İş Sağlığı Ve Güvenliği Kanununun “Çalışanların İş Sağlığı Ve Güvenliği Eğitimlerinin Usul Ve Esasları Hakkında Yönetmelik” gereğince düzenlenen iş sağlığı ve güvenliği eğitimi, iş güvenliği uzmanları tarafından verildi.

 Önce İş Güvenliği 

İş kazalarının ve meslek hastalıklarının %98 oranında önlenebileceği ve önlemenin ödemekten daha kolay olduğu anlayışının öneminin vurgulandığı eğitimde  "Çalışma mevzuatı ile ilgili bilgiler, Çalışanların yasal hak ve sorumlulukları, İşyeri temizliği ve düzeni, İş kazası ve meslek hastalığından doğan hukuki sonuçlar, Kimyasal, fiziksel ve Ergonomik risk etmenleri, İş ekipmanlarının güvenli kullanımı, Güvenlik ve Sağlık işaretleri, İşyerindeki tehlikeler”  başlıkları yer aldı.

 İş sağlığı konusunda ise: “ Meslek hastalıklarının sebepleri, Hastalıktan korunma prensipleri ve korunma tekniklerinin uygulanması, Biyolojik ve psiko-sosyal risk etmenleri, İlkyardım” anlatıldı.

 

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
POSTA LİSTESİ