ARŞİV
PİYASALAR
DOLAR
5,3738
EURO
6,0725
IMKB
0.00
ALTIN
213,690
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
LİNK BANKASI
GAZETELER

HAVA DURUMU
Ankara3/10 ºC
İstanbul8/13 ºC
İzmir6/15 ºC
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Hanımlara Ücretsiz Şeker Taraması
20 Kasım 2015 / 11:32
Gölbaşı Belediyesi, Gölbaşılı hanımlara yönelik ücretsiz şeker taraması kampanyası başlattı.

Gölbaşılı Hanımlara Ücretsiz Şeker Taraması 

Gölbaşı Belediyesi, Gölbaşılı hanımlara yönelik ücretsiz şeker taraması kampanyası başlattı. 

Gölbaşı Belediyesi, Zübeyde Hanım Aile Yaşam Merkezi’nde 200 Gölbaşılı hanımı ücretsiz şeker taramasından geçirdi. Uzman doktorlar tarafından gerçekleştirilen şeker kontrolünden geçen hanımların tansiyon kontrolleri de yapıldı. Şeker ve tansiyonu kontrol edilenlerden durumları ciddi olanların en kısa süre içerisinde bir sağlık kuruluşuna başvurmaları önerildi.

 KAN ŞEKERİ DENGESİ 

Uzman doktorlar, taramadan geçirilen Gölbaşılı hanımları, şeker hastalığı konusunda bilgilendirdiler. Uzmanlara göre, günlük kan şekeri dengesi sağlıklı beslenme açısından ve kilo kontrolünde en önemli etken. Bu dengeyi korumak için, kan şekerini hızlı yükselten basit şeker içeren gıdalar yerine, kompleks karbonhidrat içeren besin tüketilmesi gerekiyor. Az ama sık sık beslenilmesi, yani düzenli ana ve ara öğün tüketiminin yaşam tarzı haline getirilmesi de gerekiyor.

 GÖZÜ DE ETKİLİYOR 

Bu arada diyabet yani şeker vücuttaki birçok organı olduğu gibi gözleri de etkileyerek, göz damarlarında kanama ve körlüğe neden oluyor. Bu nedenle uzmanlar şeker hastalarını çeşitli periyodlarda göz muayenesi yaptırması gerektiğini yönünde de uyardılar.

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
POSTA LİSTESİ