ARŞİV
PİYASALAR
DOLAR
4,7878
EURO
5,6116
IMKB
0.00
ALTIN
200,828
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
LİNK BANKASI
GAZETELER

HAVA DURUMU
Ankara14/29 ºC
İstanbul18/26 ºC
İzmir17/31 ºC
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Mahmatlı-Karagedik Hattına 350 Binlik Şehir
26 Şubat 2013 / 09:22
açıklayan Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, “Yeni bir ilçe olacak, yeni bir isim alacak” demesi Gölbaşı'nı heyecanlandırdı.

 

Mahmatlı-Karagedik Hattına 350 Binlik Şehir

açıklayan Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, “Yeni bir ilçe olacak, yeni bir isim alacak” demesi Gölbaşı’nı heyecanlandırdı.

Gölbaşı’na 350 bin kişinin yaşayabileceği yeni bir şehir kuracaklarını açıklayan Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, “Yeni bir ilçe olacak, yeni bir isim alacak” ifadesi Gölbaşı’nı heyecanlandırdı. Emlak sektöre adeta yerinden fırladı. Herkes cebindeki paraya göre arsa-tarla alma derdine düştü.

Mahmatlı- Karagedik hattına 350 binlik şehir

Ankara’nın güneyine 350 bin kişilik yeni bir şehir planladıklarını da açıklayan Bayraktar, “Yapracık’ta yaptığımız bir proje var. Biz orada yeni şehir yapalım dedik. Ancak Sayın Başbakan’ın talimatıyla güneyde yeni şehir oluşturmaya karar verdik” ifadesini kullandı. Yeni şehrin Gölbaşı tarafına yapılacağını kaydeden Bayraktar, “Ancak tam yerini henüz belirlemedik. Burada ilk hesapta 350 bin kişinin yerleşeceği bir şehir planlıyoruz. Yeni bir ilçe olacak, yeni bir isim alacak” ifadesini kullandı.

Bakan Bayraktar’ın bu açıklamaları Gölbaşı’na bağlı mahalleri oldukca heyecanlandırdı. Emlak sektörü  350 binlik şehrin nereye kurulacağının tahmini yapmaya başladı. Mahmatlı mahallesinde TOKİ’ye ait 12 bin dönüm arazisi var. Mahmatlı Mahallesinden,Karagedik,Dikilitaş bölgesinde oldukca büyük hazine ve mera arazileri olduğundan yola çıkarak 350 binlik şehrin bu hatta olabielceği tahmininde bulunanlar , yeni kurulacak şehrin Gölbaşı’na da Kentsel yönünden büyük faydalar sağlanması bekliyorlar.

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
POSTA LİSTESİ