ARŞİV
PİYASALAR
DOLAR
4,7878
EURO
5,6116
IMKB
0.00
ALTIN
200,828
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
LİNK BANKASI
GAZETELER

HAVA DURUMU
Ankara14/29 ºC
İstanbul18/26 ºC
İzmir17/31 ºC
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Gölbaşı-Pozantı Otoyolunda Kamulaştırma Başlıyor
01 Haziran 2012 / 11:39
Gölbaşı- Pozantı otoyol çalışmaları başladı. Kamulaştırma Temmuz- Ağustos ayında başlayacak.Gölbaşı Ziraat Odası Başkanı Sadullah Karaaslan “Köylüler perişan halde bekliyorlar” dedi.

 

Gölbaşı-Pozantı Otoyolunda Kamulaştırma Başlıyor

Gölbaşı-  Pozantı otoyol çalışmaları başladı. Kamulaştırma Temmuz- Ağustos ayında başlayacak.Gölbaşı Ziraat Odası Başkanı Sadullah Karaaslan “Köylüler perişan halde bekliyorlar” dedi. 

sadullah_karaaslan.jpg

Turgut Özal döneminde yapımına başlayan otoyol çalışmaları Hacılar mahallesinde  kalmıştı. Aradan uzun yıllar geçmesine rağmen Gölbaşı – Pozantı bağlantısı halen beklemede. 

Sayın bakanımıza ,sayın Başbakanımıza sesleniyorum

Gölbaşı Ziraat Odası başkanı Sadullah Karaaslan  otoyolun yapılacağı güzergahtaki arazilere tapuda şerh konulduğunu belirterek “ Sayın bakanımıza ,sayın Başbakanımıza sesleniyorum. Arazilerimize tapuda şerh konuldu. Arazi sahiplerin elleri kolları bağlanmış durumdalar. Bir an önce kamulaştırma çalışmaların yapılmasını istiyoruz. Parsel bedellerinin değerinde Kamulaştırma yapılmasını istiyoruz” dedi.

 Temmuz- Ağustos ayında kamulaştırma başlayacak

Tapulara şerh konulduğu ,ödenek olmadığından kamulaştırmanın henüz yapılamadığını belirten Karayolları kamulaştırma müdürlüğünden  alınan bilgilere  göre ,Gölbaşı- Pozantı otoyol bağlantısı güzergahında bulunan hacılar,Yavrucak, Gökçehöyük,  Ballıkpınar, Karagedik, Yağlıpınar mahallelerindeki arazilerin tamamı kamulaştırılacak. Temmuz- Ağustos ayında arazi sahipleri ile yapılacak pazarlık aşamasından sonra kamulaştırma işlemleri tamamlanacak.

 

Gölbaşı – Pozantı otoyolun kamulaştırma çalışmaları tamamlandıktan kısa süre sonra yol yapım çalışmaları başlayacak. 2013 yılında Gölbaşı- Pozantı otoyol bağlantısı sağlanmış olması bekleniyor.

 

 

 

 

 

 

yolgecmesini istiym
zekeriya. yigit
sevgiler ve saglar diliyorum ki sayin basbakanimin aciklamasini koylu istiyorm liste geldi isim lerimiz yazili ama hic bir aciklama yaipilmasini arz ederim
26 Ocak 2014 Pazar 16:23
Bir metre bile ilerlemedi
D.A.
Son beş yıldır Gölbaşı çıkışına bakıyorum fazla değil bir metre dahi ilerleme yok, basında normalmiş gibi bunu haber yapmıyor, her sene bir sonraki seneye kalıyor, yol yapımıyla ne milletvekilleri ne de basın ilgilenmiyor
11 Temmuz 2013 Perşembe 11:39
serh kondu tarlamıza ama bir civi bile cakılmadı
ibrahim
2012 dediler 2013 geldi simdide bu sene ici diyolar bu enede biter 2014 derler madem yapmayacaksınız neden tarlama serh koyuyosununzzzzz
26 Nisan 2013 Cuma 15:39
Atila
Doga
Beni kamulaştırma değilde yolun yapılması ilgilendiriyor ancak haberinizin üzerinden altı ay geçti bölgede bir torba çimento bile dökülmedi, döküleceği de yok gibi .... Ankara'nın işine sahip çıkan mevcut milletvekillerimiz oldukça sanırım daha çok da bekleriz. Sanırım haberin kaynağı yanlış ...
31 Aralık 2012 Pazartesi 16:14
HANİ NE ZAMAN
biri
Kaç aydır bekliyoruz tık yok. Bu konuda daha fazla bilgi almak istiyoruz...
03 Eylül 2012 Pazartesi 18:28
DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
POSTA LİSTESİ