Çocukların kan ve göz yaşları toprağa düştüğü bir coğrafya

Algı operasyonu denen şey…                  

Son yıllarda algı operasyonların nasıl  yapıldığını açıkça görüyoruz. Milletimiz artık algı operasyonlarını yutmuyor. Algı ile insanları yönlendirmek yeni tarihimizde keşfedilmiş olan bir sistem değil. Tam aksine insan oğlunun çoğalmasında başlayan bir sistem. Geçmişte dedikodu iftira yalan üzerine kurulmuş sisteme  biz bu günkü dünya görüşünde algı operasyonu diye adlandırıyoruz. Sonuç olarak her ikisinin de hedefi aynı.Yalan iftira ile insanları birbirine düşürmektir.

Bunun örnekleri bu gün olduğu gibi geçmişe bakarsak şayet daha çok örnekler görürüz.

HAYDAN GELEN HUYA GİDER…!

Herkesin yanlış bildiği ve günlük hayatta çok yanlış, anlamı dışında kullanılan bir sözdür bu; "Haydan gelen huya gider"

Bu söz, günlük hayatımız içinde "kolay ve emeksiz kazanılan şeyler elden kolay çıkar" gibi bir anlam yükleyerek kullandığımız bir atasözüdür. Oysaki bambaşka bir sözdür bu ve bambaşka bir anlam içerir.

Bu cümlenin aslı; "Hayy\'dan gelen Hu\'ya gider" dir. Yani, Yüce Mevlâ'mızın "Hayy" ve "Hu" sıfatları kastedilerek, "Her zaman diri olan Rab'den gelen yine o Rabbe dönecektir." manasına gelen bir sözdür. "innâ lillâhi ve innâ ileyhi râciûn" (ALLAH'dan geldik ve yine ALLAH'a döneceğiz) ayetinin tasavvuftaki karşılığıdır.

Batılıların en başarılı işi

Allah dan gelip Allah’a gideceğiz anlamındaki söz , islamı küçültmek ve torpilemek için  anlamı değiştirilerek adeta dilimize kültürümüze batılılar tarafından yapıştırılmıştır.

KARA FATMA: Beyaz yüzlü nur yüzlü Hz.Fatımaya r.a ve tesettür için giydiği kara cilbaba hakaret olsun diye böceğe KARA FATMA dediler bizlerde aynısını cahilce dedik..

Kurtuluş Savaşı'nın kadın kahramalarından olan Kara Fatma yine batılılar tarafından hamam böceklerine kara Fatma adı verilerek büyük kahramanlığı ezmek ve küçülterek milletin hafızasından silmişlerdir.

Kara Fatma derken hiç birimiz Kara Fatma kimdir? Diye düşünmeyiz

Hamam böceklerine kara Fatma derken hiç birimiz Kara Fatma kimdir? Diye düşünmeyiz. Halbuki Kara Fatma olarak bilinen Fatma Seher Erden,1919 yılında Atatürk ün emriyle görevlendirilen ve Sivas da, İzmir de, Sakarya  cephelerinde savaştı. Bursa nın Yunan işgalinde en büyük rolü üstlenen halk kahramanımızdır.

300'ü aşkın birliğiyle her cephede savaşan Fatma Seher Hanım, çavuş rütbesiyle başladığı askerliğini üsteğmen rütbesiyle tamamladı ve emekli oldu. Emekli maaşını Kızılay'a bağışladı.Fatma Seher Hanım, 2 Temmuz 1955'te Darülaceze'de 67 yaşında hayatını kaybetti ve Kasımpaşa'da yer alan Kulaksız mezarlığına defnedildi. İşte batılılar kendi kahramanımızı bize nasıl unutturuyor.

 Çocuklara hep KAKA dedik.

Hz. Ebû Bekir, Hz. Ömer'in, Hz. Osman ve Hz. Ali döneminin büyük komutanı olan, büyük sahabe ve yahudilerin en çok nefret ettiği sahabelerden biri KAKA r.a dır. Yahudiler çocuklarını lavaboya götürdüklerinde hz.KAKAya kin kusarak çocuklarının yaptığına KAKA dediler bizlerde hiç araştırmadan kaka dedik ...

Bu örnekleri sayısızca verebiliriz. Çünkü  Batılılar ve  Yahudi ezelden buyan hep aynı sistemle Türk ü ve İslam’ı kötülemek için dedikodu yalan ve iftiralarla insanları ve hatta devletleri birbirine düşürmüşlerdir. İslam ve Türk her daim zaferler yaşadığı için Yahudi ve batılılar bu zaferleri karalamak ve unutturmak  için algı operasyonu yapıyorlar.

Kut’ül Amare Zaferini bize unutturdukları gibi

Dedik ya örnekler çoğaltılabilir diye. Kut’ül Amare Zaferi gibi Çanakkale zaferini de bize unutturmaya çalışıyorlar. Hep Türkleri uyutmaya çalışıyorlar. Okuyup ta ne yapacaksın? Diyenler köşe başlarını tuttular. Bizlerde ticaret yapacağız dedik hep sömürdüler. Bu örnekelerin sayısızca çok olduğunu bilmenizi istedim. Birkaç örnekle özetlemek istedim.

İşte bu günde aynı uyutma ve sömürü sistemini uyguluyorlar. Sisteme uymaz isen sistem dışı bırakılıyorsunuz. Bu gün Türkiye nin geldiği konumdan rahatsız olan batılı veya Yahudi , yalan ,iftira ve dedikodu ile bir birimize düşürmeye çalışıyor. Daha olmaz ise içimizdeki hainleri satın alarak  bizi sistem dışı bırakmayı amaçlıyor.

halepte-soykirim-cocuklar-katlediliyor.20180305105053..jpg

Türkiye yi yıkmak istiyorlar

Batılı ve Yahudi Türkiye yi yıkmak için her şeyi kullanıyor. İçimizdeki satılık medya ve içimizdeki hain bazı vekiller yanı sıra içimizdeki cahil vatandaşlarımız kullanarak Türkiye  yi  yıkmak, yıldırmak, uyutmak yada durdurmak için  her cepheden saldırmaya devam ediyor. Türkiye  açıkça bunları söyleyince batı tek vücut saldırıya geçiyor. Türkiye haklıdır diyen bir batı ülkesi gördünüz mü? Asla Yahudi zaten   ezelden beri İslam ve Türk ü istemez. Suriye de canlı örneğini her gün görüyoruz. Dünyayı kan gölüne çeviren Amerika açıkça  terörü destekliyor.

 Dünyanın bir çok ülkesi  iç savaş yüzünden perişan. Özellikle islam ülkeleri ve Türklerin olduğuu bölgeler. İnsanlar açlık ve hastalıktan kırılıyor. Özellikle çocukalr vahşice öldürülüyor.Bunlar yaşanırken barılı ülkeler bu ülkeleri sömürmeye devam ediyor.Dünya nın gözü önünde Milyarlarca silah yardımı yapıyor. İsrail aynı keza terörü besliyor. Batılı bir ülke gördünüz mü ? itiraz eden. Asla göremezsiniz. Çünkü hepsinin tek hedefi TÜRKİYE.

1800 lerin İngiliz kralı aynen şöyle demiş. İslam’ı yok etmek için Türklerin kökünü kazımalıyız…NOKTA

Saygılar Bizden…..

 

Yazar: Cafer UZUNTAŞ
http://www.superyenihaber.net/ sitesinden 13.07.2020 tarihinde yazdırılmıştır.