ARŞİV
PİYASALAR
DOLAR
6,8125
EURO
7,5605
IMKB
0.00
ALTIN
379,423
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
LİNK BANKASI
GAZETELER

HAVA DURUMU
Ankara9/22 ºC
İstanbul14/23 ºC
İzmir14/24 ºC
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Cafer UZUNTAŞ
Toplumu gergin tutmak isteyenler var
25.04.2019 18:38

Toplumu gergin tutmak isteyenler var

Seçimler bitti. Millet rahat nefes alacak dedik. O da ne ? köpek katilleri birden peydah oldu. gündem köpeklerle doldu. Bu da geçer derken metrobüste  kadına taciz olayları başladı. Allah Allah ne oluyorda hepsi  peş peşe geliyor.

 Derken.. Aaaa birde baktık ki çocuk istismarı olayı patlak verdi. Yine Allah Allah dedim acab bu kadar tesadüf olurmu?hepsi peş peşe ve sırayla. Yani gündem soğudukça yeni bir olay gündeme geliyor.

 

Bakıyorum sosyal medya kimileri idam sehpaları krumuş ..! kimileri dar ağaçı yapmış..! hemen asalık keselim moduna girilmiş.

Birileri devlet nerede ? diye bağırırken, birileride birilerinin istifasını istiyor. Falan filan... TV kanalları desen aynı ağızdan hep beraber gündemi germeye devam ediyor.

Vatikan da papazlardan rahibelere kadar çoluk çocuk  sıradan geçerken ,ABD de kadınlar gece  korktukları için gece dışarı çıkamaz iken, Avrupa nın bir çok köşesinde kadın cinayetleri sayısız tecavüz olayları yaşanırken hiç kimsede tık yok. TV kanalları sessiz.

Bizim ülkemize bakıyorum  sanki her gün sayısız çirkin olaylar oluyormuş gibi bir hava estiriliyor. Sosyal medya zaten balıklama dalıyor olaya. Bakıyorsun herkes asıyor kesiyor ahkam kesiyor falan filan.. Nereye gidiyoruz diyen yok…

Beyler…. Tabiki  kadına şiddet, tecavüz, çocuk tacizi gibi  suçlar toplumun en alçakça en şerefsizce kişiliklerce işleniyor. Bunların affı da  yok. Cezası tabiki idam olmalıdır. Lakin devlet zaten bunların cezasını kesiyor. Siz hiç bu tür suçluların hapisten  sağ çıktığını gördünüz-mü? Hayır. Ben ne duydum ne gördüm.  Bunları içerde delecekler bekliyor zaten. Ya kendilerini asarlar ,ya keserler.Sonu er veya geç ölüm.

Mesel bu değil..

Asıl mesele bu değil. Bakın her kesin  ana sı bacısı kızı oğlu var. Bu haberleri seyreden çocukların kadınların yaşadığı korkuyu gayet iyi anlamamız gerek. Çünkü TV kanlalrından sosyal medyadan  ısıtıp ısıtıp gündemde tutulan bu tür haberlerin toplumdaki sosyal dengeyi bozuyor. Kadınlarımız , kızlarımız ve çocuklarımız sokağa çıkamaz duruma geldiği vakit, toplumun ahenki de bozulmuş olur.

Mesele Toplumu gergin tutmak

Evet esas mesele  bu tür yayınlarla toplumu gergin tutarak her an patyacak bomba haline getirmektir. İhtiyaç halinde bombanın pimini çekerek, minicik bir neden  ile  ülkeyi  iç savaşa sürüklemektir asıl mesele…

Irak, Mısır, Libya; Cezayir ,Afganistan vs… gibi ülkelerin temelinde de yukarıda saydığım nedenlerden dolayı yaşanamaz hale geldi. Şimdi o ülkelerde akbabalar kol geziyor. O ülkeleri de aynı bu günkü  bizde yapılmak istenenin başlangıç noktasına geleme üzereyiz. Önce toplumu gergin tutmak, sonrası pimi çekecek bir kıvılcım yaratmak olacaktır.

Tabi ki duyarsız kalmayacağız…

Tabi ki kadına çocuklara taciz eden aşağılıklara tabi ki sessiz kalmayacağız. En ağır şekilde  tepkimizi koyacağız. Lakin bu günkü gibi sosyal medyada ve TV kanallarındaki gibi her birey  asma kesme işine getirmeyecek. Sizin anlayacağınız bu tür olaylarla bizleri huzursuz etmek karamsar etmek hedefinde olanların emellerine yardımcı olmayalım.

Nasıl ki diğer ülkelerde insanlar tepkilerini gösteriyorsa ,bizde onlar gibi tepkimizi gösterelim. Daha ilerisi ülke yi zıvanadan çıkaracak tehlikeli işlerdir.  Birilerin maşası olmayalım. Derim…

Saygılar Bizden….

 

 

 

Bu yazı toplam 6864 defa okunmuştur
YAZARIN ÖNCEKİ YAZILARI
YAZARLAR
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
POSTA LİSTESİ