ARŞİV
PİYASALAR
DOLAR
6,8596
EURO
7,7623
IMKB
0.00
ALTIN
397,185
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
LİNK BANKASI
GAZETELER

HAVA DURUMU
Ankara16/32 ºC
İstanbul22/29 ºC
İzmir21/36 ºC
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Cafer UZUNTAŞ
Seçimi kim kazanacak?
06.02.2019 10:52

Seçimi kim kazanacak?

Sokağa indiğiniz zaman meydanların tek adayı olan Ramazan Şimşek i kesin kazanan taraf olarak görülmeye başladı. Her kes Ramazan Şimşek i konuşuyor. Ak Parti+MHP oyları üst üste konulduğu hesaplamaya göre kesin kazanan taraf Cumhur ittifakın adayı olarak görülüyor. Bu da Ramazan Şimşek i ve çevresini rehavete götürme tehlikesi taşıyor. Ak Parti MHP tarafı da belli etmese de kesin gözüyle bakıyordular.….

5.20190206105311..jpg

 Bakıyordular …. Takii… Millet ittifakın adayı çıkana kadar. İYİ parti CHP tek aday olarak Mahmut Aksoy un adaylığında ortak karar almasına kadar. Şimdi sokağa denge geldi. Sokakta şimdi iki isim konuşuluyor. Ramazan Şimşek- Mahmut Aksoy. Hangisi daha iyi. Hangisi seçimi kazanırın yorumları yapılıyor. Adaylar üzerinde enine boyuna tartışılıyor. Kimileri taraflı kimileri tarafsız yorumlar yapıyor. Hepsinin ortak noktası seçimin belediye başkan adayları kazanmayacak.

Meclis üyeleri seçim kazanacak

Sokağın ortak düşüncesi seçimi meclis üyesi adayları ve ekipler belirleyecek olmasıdır.Çünkü başkan adayları bir birine denk ve aynı kesime hitap edenler. Aradaki farkı meclis üyesi adayları belirleyeceği görüşü sokağın ana fikri haline geldi. Bu nedenle de seçmen  gözünü meclis üyesi adayların listelerine çevirdi. Son günlerde sokağın tek kokuştuğu konu kimler meclis üyesi adayı olacak.

19 Şubat milat olacak

Meclis üyelerin belirlenmesi 19 Şubat 2019 tarihine kadar seçmen tartışamaya devam edecek. Meclis üyesi adayların seçimin zaferini belirleyecek olmasını Her iki adayda iyi biliyor. Onlarda gece gündüz aday belirlemek için çalışıyor. Cumhur ittifakın meclis üyesi adayların çok olması Ramazan Şimşek i de zor durumda bırakıyor. Siyasetin ağır toplarından gelen baskılara ve ithal meclis üyesi adaylarına direnmeye çalışan MHP ilçe ve Şimşek 19 Şubat a kadar bayağı bir sıkıntı yaşayacak gibi gözüküyor.

Ak Parti de sıkıntı yok gibi…

Cumhur ittifakın belediye başkan adayı tek ,lakin meclis üyelerini her parti kendi adaylarını çıkarmaları da ayrı bir sıkıntı olacak. Ak Parti de meclis üyesi adaylarının belirlenmesinde ilçe başkanlığı pek zorlanmayacak gibi görünse de  19 Şubat tarihi yaklaştıkça bazı sıkıntılar yaşayabilir.

Millet ittifakı daha rahat çalışıyor

Millet ittifakı meclis üyelerini de ortak çıkaracağı için pek sıkıntı yaşamayacak. İYİ parti tarafında meclis üyesini  adaylığında rahatlık yaşıyor. Partinin ilk defa seçime girmesi ve yeni ekip kurulmasının rahatlığı var. CHP cephesinde ise şimdiden tartışmalar çekişmeler başladı. Birileri ben olmazsam oda olmasın gibi tavırlarla kısır çekişme içerisinde.  Daha doğrusu CHP her zaman ki gibi kısır çekişmeleri yaşıyorlar. CHP nin kemiklerine işlemiş üç beş siyasetçinin etkisinden bir türlü kurtulamıyor. Ucuz ve ben varsam CHP var diyenlerden CHP bir an önce kurtulmalı. CHP deki bu sıkıntı İyi parti cephesini de sıkıntı veriyor.

İthal meclis üyelerine karşıyız…

Seçmen meclis üyelerinin belirlenmesini beklerken de ithal adayları da bir yandan tartışıyor ve karşı çıkıyor. GÖL-DER  in yaptığı basın toplantısında başkan Gürsel Demirci nin şiddetle karşı geldiği ithal meclis üyeleri sözleriyle sokağın sesini kamuoyuna taşımış oldu. Özellikle MHP ve Ak Parti de il ve genel merkezlerden dayatma adayların olacağı ve Gölbaşı nı bilmeyen tanımayan ve Gölbaşı nda oturmayan adaylara seçmen şiddetle tepkili. Bu tepki bu dönem sandığa büyük ölçüde yansıyacağın sinyalini veriyor….

 Hepimiz 19 Şubat 2019 tarihine kitlendik. Dönüm noktası olan bu tarih seçimin kaderini de büyük ölçüde belirleyecek. 19 Şubat tarihine kadar sokağın seçmenin düşüncelerini aktardık. Biz elçiyiz. Bilirsiniz eliçiye zeval olmaz… SAYGILAR HEP BİZDEN …….

Bu yazı toplam 833 defa okunmuştur
YAZARIN ÖNCEKİ YAZILARI
YAZARLAR
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
POSTA LİSTESİ