ARŞİV
PİYASALAR
DOLAR
6,7585
EURO
7,3635
IMKB
0.00
ALTIN
358,803
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
LİNK BANKASI
GAZETELER

HAVA DURUMU
Ankara0/15 ºC
İstanbul8/12 ºC
İzmir7/17 ºC
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Cafer UZUNTAŞ
Neden…! yeniden aday gösterilmedi….
02.02.2019 18:59

Bir seçim daha geldi

Her yıl bir seçimin yapıldığı güzel ülkemizde bir seçim daha kapımıza dayandı.2019 yerel seçimleri sürpriz gelişmelerle başladı. İktidar partisinin kapısına kilit vurulması sadece Ak partiyi değil tüm partilileri ters köşe yaptı. Cumhur İttifak adayı olarak Gölbaşı nda MHP çatısı altında yapılması Ak Partide hezimete hüsrana uğratılırken, MHP de , şaşkınlıkla beraber sevinci yaşamasına neden oldu.

5.20190202190314..jpg

Bu günlere nasıl geldik…..

2014 yerel seçimlerinde Ak Parti zor şartlar altında  Fatih Duruay başkanlığında seçimleri kazandı. Herkesim  Gölbaşı belediyesinde yeni bir sayfanın açılmasının sevincini yaşadı. Öyle de oldu.  Fatih başkan beş yılını seçimle geçirdi. Her yıl bir seçim yaşadı. Birde 15 Temmuz darbesini gören Fatih başkan  her şeye rağmen büyük projelere imza attı.

Bu gün bütün siyasilerin hayali olan ve her seçimde büyük proje olarak gösterilen Mogan gölünün temizlenmesi için çok çalıştı. Sonunda temizlenmeye başlandı. Yine seçimlerin büyük projelerinden olan Konya yolu alta alma projesini hayata geçirdi. Tüm engellemelere rağmen Alt geçit yapılmaya başlandı.

250 Yataklı devlet hastanesi, Hasvak devlet hastanesine  Ulusoy ek binası yapılması, TOKİ ye büyük parkın yapılması vs… bir çok projeyi hayata geçirdi. Hemde bunları  5-6 tane seçimin yanı sıra birde 15 Temmuz darbesini görmesine rağmen……

Sözün kısası Fatih başkan şimdiye kadar gelen bütün belediye başkanlarından en çok çalışan en büyük projeleri hayata geçiren başkan olarak Gölbaşı  tarihindeki yerini aldı… Yani Fatih başkana kimse ne yaptı? Sorusunu soramaz. Soranlar çekemediğinden sormuş olur…

Neden…! yeniden aday gösterilmedi….

 Siz ne derseniz deyin. Fatih başkan Gölbaşı nın hayalindeki büyük projeleri hayata geçirdi. Lakin büyük projeleri yapmak çok çalışmak başlı başına başarının tamamını kapsamıyor. Her gün öğretmenlere , esnafa , muhtarlara vs… sabah kahvaltısı vermekte tatile göndermekle vatandaşla beraber olmuş olmuyor…! Vatandaşı kucaklamış olmuyor.

Başta ilçe başkanı Osman Karaaslan la ters düşmesi ile başlayan düşüşün birim müdürlerinin birbirlerini yemesiyle hızlanması. Meclis üyelerinin çoğu ayrı telden çalması. Dedikoduların belediye odalarından çıkması, her ne oluyorsa anında sokağa yansıması birde yanındaki üç beş şakşakçısı  Fatih başkanın altının boşaltmasını sağladı Öyleki bize YAZSANA FATİH ABİYİ. NİYE YAZMIYORSUN . GAZETECİLERE PARA VERİYOR YAZAMIYORLAR  diyen BİR KAÇ meclis üyelerini bir bakıyorsunuz  başkanlık makam odasının arka odalarında aynı meclis üyeleri fatih abisi ile  kanka olmuşlar.

 Fatih başkanın işe aldığı personel FATİH ABİ SEÇİMİ KAZANAMAZ demesi aslında gerçeği ortaya koymuştu ancak anlayacaklar ortalarda yoktu. Fatih başkan ne kadar derse desin BEN BÜYÜK PROJELERİ YAPTIM. ÇOK ÇALIŞIYORUM BENİ ADAY GÖSTERİRLER . Bu düşüncesi bu günkü durumunu görmeyi engelledi.

Fatih başkan ilçede hedef hailine gelmişti. Seçim kazanamaz sözü herkesin ağzına sakız olmuştu. Siyaseti bilende bilmeyende hep aday olsada seçim kazanamaz diyorlardı. Buna birde dedikodular ekleniyordu-ki çoğu yalan  fakat millet inanıyordu. Bazı zamanlar biz bu yalanlara karşı çıkınca siz Fatihcisin damgası yiyorduk.

Gölbaşı gibi bir ilçede 300 milyonluk alt geçit yapacaksın, 150 milyon TL Mogan gölünü temizleyeceksin,250 Yataklı hastane yaptıracaksın, yani devletin  Gölbaşı na  bir milyon civarında büyük bir yatırım yaptıracaksın ve kendin belediye başkan adayı olamayacaksın. Birde partinin kapısına kilit vurduracaksın.

Bırakın bir milyonluk yatırımı bir başka  başkan sadece alt geçitle üç seçim aday olur üç seçim kazanırdı. Peki bu kadar çalışmaya karşılık Fatih Başkan yeniden aday olmamasını hak ediyor-mu? Hayır etmiyor.  Sorumlusu kim derseniz? Yeniden aday olamamasının birinci nedeni bizzati kendisidir. İkincisi il başkanı,üçüncüsü ilçe başkanıdır.

İnanılınır gibi değil…!

Gölbaşı belediye başkanlığı Ak Partide. Devlet olarak ,Büyükşehir belediyesi olarak ve ilçe belediyesi olarak büyük yatırımlar yapacaksın, sonrasında ittifak diye kendi partine kilit vuracaksın. Gerçekten inanılır gibi değil. Halen milletin inanası gelmiyor. Öncelikle Ak partili üyelerine saygısızlık, sonrasında mevcut belediye başkanına saygısızlık olduğunda herkes hem fikirde. 30 Bin üye kimin neyin peşinde koşacak.Kaldı –ki yaqz kış demeden , her seçimde bayrağını alarak her mitinge koşan, birde darbede sokağa dökülen 30 bin üyenin adeta kollarını omuzlarından kırdılar.

Seçim havası kalmadı

Gölbaşı siyasi tarihinde ilk defa böyle bir seçim oluyor.Bunada seçim dersek. Millet ne seçimi diyor. Heyecan yok.Çekişme yok. Ortada rekabet yok. Kim ne için çalışacak. Belli değil. Partiler ne yapacağını bilmez şaşkın halde seçime gidiyor. Yani Gölbaşı nda siyaset bitmiş. Bundan sonra yukarıdaki ağalar  gönderecek adayları bunlara oy vereceksiniz derler.   Millet kızgın yukarıdaki beyler. Sadece Ak Parti değil, MHP,CHP, ve İYİ partide bu yerel ittifaktan şikayetçi. Seçmen zaten partilerden daha kızgın. YUKARIDAKİ BEYLER… Bilesiniz duyasınız diye  Milletin sesini ben kaleme aldım. Ben elçiyim. Bilesiniz elçiye zeval olmaz… SAYGILAR HEP BİZDEN …….

Bu yazı toplam 723 defa okunmuştur
başkanın hakkını yediler
fikret yeşilyurt
doğru şeylerden bahsetmisiniz. belediye başkanmız fatih bey iyi insan fakat iyiliği onun sonu oldu. birazda değiniz gibi yanındakiler ondan doğruları sakladılar. müdürler zaten başkana hiç yardımcı olmadılar. hep kendilerini düşündüler. ilçe başkanı kendi halinde bir kardeşimiz. birazda particiliği bilmiyor. onunda çok faydası olmadı belediye başkanımıza. başkan sokağa inmedi indirmediler
04 Şubat 2019 Pazartesi 19:08
yazık oldu
cafer bey
cafer bey doğruları yazmısınız. sizden başkası bunları ne yazdı ne söyledi. dediğiniz gibi şakşacıların etkisinde kaldı.kendisine yazık etti. akpyide bitiridi.
04 Şubat 2019 Pazartesi 16:42
YAZARIN ÖNCEKİ YAZILARI
YAZARLAR
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
POSTA LİSTESİ