ARŞİV
PİYASALAR
DOLAR
6,8560
EURO
7,7581
IMKB
0.00
ALTIN
398,940
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
LİNK BANKASI
GAZETELER

HAVA DURUMU
Ankara14/32 ºC
İstanbul19/24 ºC
İzmir20/34 ºC
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Cafer UZUNTAŞ
Duruay ın aday olup olmasına gelince ..
10.09.2018 14:41

Fatih Başkanın yeri sağlam…!

Ak Parti de yerel seçim çalışmaları başladı.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Kayseri Milletvekili, eski bakan Mehmet Özhaseki, yerel seçimlerle ilgili olarak gazetecilerin sorularını yanıtladığı toplantıda yerel seçimlerin başladığını açıklaması bir anda Türkiye genelinde bir seçim havası başladı.

 “DIŞARIDAN DA ADAYLAR OLABİLİR” sözleri mevcut belediye başkanları huzursuz etse de bazı adayların yeri garanti gibi…

Bu dönem yerel seçimler 6 ay önceden başlaması mevcut belediye başkanlarını sıkıntıya sokacak gibi gözüküyor. Mevcut belediye başkanların yanı sıra partilerin tüm birimleri seçim çalışmalarına  6 ay erkenden başlamış oldu.

Daha önceki seçimlerde son bir veya iki ayda seçim çalışmaları başlardı.6 Ay erken başlamasının  yararı da  olacak zararı da olacaktır. Seçim çalışmaları erken başlaması mevcut başkanları sıkıntıya sokacaktır. Ufak yerlerde 6 ay çok uzun bir süre olacaktır.

Ekim ayı içerisinde özellikle büyükşehir ve mevcut belediye başkanların akibeti netleşir. 6 Ay öncesinin bazı faydaları olsa da erkenden adayların belirlenmesi ,adayları hem maddi hem manevi olarak çok yoracak ve yıpratacaktır.

 İsimler açıklanmasa da seçimler başlamış olacak

Tabi ki Ak Parti 6 ay erkenden başkan adaylarını açıklamayacaktır. Lakin açıklamasa dahi  mevcut belediye başkanları ve aday adayı olmak isteyeneler için seçim başlamış oldu. Siyasiler 180 gün  gece gündüz çalışma içerisinde olacaktır. Doğal olarak…

images.jpg

Gölbaşı nın adayı şimdiden belli

Özellikle Ak parti seçim çalışma tarihini belirlemesi tüm parti teşkilatlarını canlandırdı. Herkes siyaset konuşmaya başladı. Kimin aday adayı olacağını, meclis üye aday adaylarını kimlerden oluşabileceğini konuşmaya başladı. Akşam kulislerde kafelerde çay bahçelerinde vatandaş siyaset konuşmaya başladı.

Gölbaşı nda Ak parti de bazı isimler şimdiden aday adaylığını açıkladılar.  Beklentisi doğrultusunda gönlündeki adayları söylüyor. Kimi birilerine kızgın başkasının olmasını bekliyor. Kimileri mevcut belediye başkanı Fatih Duruay a kızgın. Ya istediği olamadı. Ya da kendi beklentileri gerçekleşmedi.

Mevcut belediye başkanları  doğal olarak aday adayların başında gelir. Şimdi herkes Fatih Duruay ın atacağı adımları merak ediyor. Aday olacak-mı? Olmayacak-mı?  Olmayacak diyenlerde azımsanmayacak kadar değil. Kimileri de Fatih başkanı aday yapmazlar diyor. Kimileri de aday olsa da kaybeder diyor. Herkes kendi beklentisi içerisinde bir şeyler söylüyor.

Fatih Duruay Ak Parti nin adayı

Tabi ki siyasetin içinde olanlar bilir-ki mevcut belediye başkanı aday olma konusunda tüm adayların önünde yer alır. Her zaman avantajlı bir durumdadır. Tüm partilerin ve adayların rakibi doğal olarak mevcut belediye başkanı Fatih Duruay dır. Herkesin hedefinde Duruay vardır.

EVET …Başkan Duruay beş yıl içerisinde yıprandı-mı? Tabi-ki yıprandı.

 Yanlışları, hataları , eksikleri ve yapamadıkları  var-mı? Tabi-ki var.

Hizmetleri var-mı? Tabi ki var.

 İyi işler yaptı mı? Tabiki iyi işler yaptı.

Bu başlıkların açılımında herkesin kendine göre beğendiği beğenmediği yönleri de vardır. Bu 29 Mart 2019 seçim günü sandıkta verilecek bir cevaptır.

Duruay ın aday olup olmasına gelince ..

Bence Fatih Duruay Ak parti nin adayı olacaktır. Olağanüstü bir durum olmaz ise. Yada kendi olumsuz şartlardan dolayı aday olmayacağım demediği sürece tek adaydır. Aday adayı demiyorum aday olacak diyorum. Benim bildiğim tanıdığın Duruay ise işi sağlama almadan asla meydanlara çıkmayacaktır.

ÇÜNKÜ… Mevcut belediye başkanlarını hiçbir parti değiştirmeye cesaret edemez. Helede bir dönem seçim kazanmış bir belediye başkanını değiştirmek siyasetin içinde yer almaz. Belediye başkanlarını değiştirmek Türkiye genelinde pek az örneği olan bir siyasi hamledir. O da ya çok bariz sıkıntıları vardır. Kısaca beş yıl saltanat sürmüş , hiçbir projede yer almamış, halka hiçbir hizmeti olmayan başkanları değiştirmişlerdir.

İşte bu nedenle kim ne derse desin ,benim Ak parti deki başkan adayım rakipsiz Fatih Duruay dır.

Saygılar Bizden….

 

 

 

 

Bu yazı toplam 2230 defa okunmuştur
HİZMETE DEVAM
ÖMER ASLAN
Artıları hazla olanla yola devam edilmelidir
29 Ekim 2018 Pazartesi 22:28
başkan
mehmet yılmaz
aynen katılıyorum cafer bey benim adayımda fatih kardeşimdir eksikleri ve yanlışları tabiki oldu ama gözle görülür bir çok hizmeti olmuştur kendisinden allah razı olsun
11 Eylül 2018 Salı 10:37
YAZARIN ÖNCEKİ YAZILARI
YAZARLAR
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
POSTA LİSTESİ