ARŞİV
PİYASALAR
DOLAR
6,8586
EURO
7,7895
IMKB
0.00
ALTIN
396,032
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
LİNK BANKASI
GAZETELER

HAVA DURUMU
Ankara17/32 ºC
İstanbul19/26 ºC
İzmir19/33 ºC
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Cafer UZUNTAŞ
Fatih Başkan Ne Yapsın ..!
09.06.2017 14:38

Fatih Başkan Ne Yapsın ..!

İşimiz gereği sık sıkı belediyeye gider gelirim. Bu gidiş gelişlerde belediyenin işlevini yakından görme imkanımızda oluyor. Belediyenin sıkıntılarını ,yaptıklarını yapamadıklarını ,vatandaşın isteklerini, beklentilerini dahası yaşananları  biz zatî görebiliyoruz.

 Belediye dışında sokakta vatandaşın belediye ve Fatih başkan hakkında konuşulanları ,takdir edip övenleri ,serzenişleri , kızanları, sevinenleri ,şikayet edenleri vs.. duyunca da  Fatih başkanın gerçekten işi çok zor olduğunu görüyorum. Allah yardımcısı olsun.

Ankara’da  Sincan, Yenimahalle vs.. belediye başkanlarını akşam 17:00 oldu mu belediyede bulamazsınız. Cumartesi-Pazar tatildir. Bayramda seyranda tatildir. Boş verin belediye başkanını müdürüne ulaşamazsınız.

Gölbaşı nda nasıl?

Ankara da böyle de , Gölbaşı nda nasıl derseniz ! Fatih başkan gece gündüz çalışıyor. Bayramı yok seyranı yok. Cumartesi yok Pazar yok. Gitmediği cenazesi düğünü yok.  Arayıp da konuşmadığı kimse yok. Telefon açıp da görüşmeyen kimse yok.

EVET…. Gölbaşı belediye başkanı Fatih Duruay’ın işi gerçekten çok zor. Allah yardımcısı olsun. Bu kadar milleti dinleyeceksin her gününde yanında olacaksın, birde dev projelerle uğraşacaksın. Çok zor hemde çok zor.

3,5 yıldır adeta soluk alamadı. Yerel seçimlerden  yorgun argın çıkan Fatih başkan iki defa  genel seçim, Cumhurbaşkanlığı seçimi, referandum derken, 15 Temmuz hainlerin darbe girişiminden de sağ salim çıkmayı başardı. Şimdi yeni bir HALK OYLAMASI için gece gündüz çalıştı.

Yalan iftiralar dedikodular almış başını gidiyor..!

Fatih başkan zor şartlar altında hizmet vermeye çalışırken, yalancılar iftiracılar dedikoducular boş durmuyor. Sokak da kahvehanelerde yayılan dedikodular yalanlar konuşuluyor. Bunların bir çoğu biz gazetecileri görünce veya arayarak doğru olup olmadığı soruluyor. Öyle yalanlar iftiralar yayılmış-ki duyunca bende şaşırıyorum. Bunları Buradan söylemem  inanın yalancı iftiracıların reklamını yaparak onların yaymalarına yardım etmiş olurum. Sadece bir tanesi ve çarpıcı bir o kadar da beni güldüren bir yalanı size anlatmayı istiyorum.

Sahil parktan Vilayet evlerine kadar satmış..!

Yalan aynen şöyle : Bir kahvehanenin önünden geçerken çay içen birkaç kişi  bana seslenerek “Abi sen doğrusunu bilirsin. Gel bir anlat. Nasıl olmuş şu sahil parkı? “ dediler. Bende “nasıl olmuş-ki” dedim. Abi Fatih Başkan Atatürk Sahil parkında taaa Vilayetevlerine kadar olan yerleri hep satmış..! dediler. İnanın kendimi gülmekten mahrum etmedim.  Gülmezsem yazık olacak bu yalana…!

Döndüm “Beyler Allah size akıl vermiş ,fikir vermiş. Böyle bir şey olabilir-mi ?. Belediyenin oralarda satacak yeri yok-ki satsın” dedim Ama abi herkes öyle söylüyor…….

 

 İşte  diğer yalanları iftiraları bu nedenle buradan yazmak faydadan çok zarar verecektir. Zaten  bir çoğunuz bu yalanları iftiraları duymuşunuzdur.

Dev projeler için büyük çaba sarf eden Fatih başkan birde bu yalan ve iftiraların içinde boğuşmak zorunda kalıyor. Ortalık ta gezen yalan iftiralar yapılan dev projeleri arkada bırakıyor. Vatandaş da bu yalanlara iftiralara inanıyor. Yapılan hizmetleri göremiyor ve hep belediye ve Fatih başkan hakkında olumsuz şeyler konuşuluyor.

Fatih Başkan hiçbir şey yapmadı…!

Bize en çok sorulan soruların başında “ Fatih başkan hiçbir şey yapmadı” dır. Açıklamaya çalıştığınız zaman “ Fatih Başkan ne yaptı-ki” diye ikinci soruyu yapıştırıyor.  Fatih başkanın yaptıklarını tek tek anlatmaya devam ederek çok zorlarsanız “ Fatih başkan sizin arkadaşınız ya ondan yazmıyorsunuz” derken peşinede ekliyorlar ”Belediye den ihalemi aldınız” sorusunu.

EVET… Ortalığa salınan yalan iftiralar vatandaşı o kadar olumsuz etkilemiş-ki, sizin inandırıcılığın iş göremez hale geliyor. Hele de Fatih başkana yakınlığınızı biliyorlarsa hiç inandırıcılığınız kalmıyor.

Alt geçitte bekleyen siyasiler..

Alt geçitte bekleyerek seçim kazanacağını sanan  siyasilerde hala yalan iftira peşindeler. Sosyal medyada çoluk çocuğun uydurduğu yalanların peşine takılacak kadar acizleşen sözde siyasilerimiz kendinden başkalarını kötülemeye karalamaya devam ediyor.

70 milyonluk yatırım yapıldı

Ne yalan söylerse söylesinler.. ne iftiralar atarlarsa atsınlar Fatih başkan iyi çalışıyor.

Gölbaşı belediyesinin yaptığı dev projeler  yaklaşık 70 milyon TL civarında. Dev park, kültür merkezleri ,İncek  park, Eymir mahallesi Sosyal tesisleri, Mevlana spor merkezi, Seğmenler mahallesi Pazar yeri ( Sadece Pazar yeri değil. Oto park kültür merkezi ve iş yerleri olacak) ve dev projelerin en büyüğü ŞEHİR PARKI . Bu projeler Gölbaşı Belediyesinin bütçesi dahilindeki projeler.

Bir de devlet projeleri var

Fatih başkan belediye bütçesinden yaptığı  dev projelerin yanı sıra devletin yaptığı büyük projelerde var. Yine Fatih başkanın büyük çabaları uğraşları sonucunda devletin yaptığı büyük projeler var.

-----------Alanında  Avrupa’nın ikinci büyük projesi olan Mogan gölü temizleme çalışmaları başladı. İki yıl içerisinde bitmesi bekleniyor.

-----------200 Yataklı Devlet hastanesi için hafriyat çalışması başlıyor.

-----------Su Kesen deresi ıslah çalışması projesi tamamlandı. Bu yıl içerisinde başlayacak.

-----------Konya yolu alt geçit projesi onaylandı. Bütçesi aktarımın ardından 16 Nisan 2017 halk oylamasından önce ihalesi yapıldı.

-----------74.Parsel  ilgili bakanlık tarafından onaylandı . Parselasyon çalışmaları bu yaz bitmesi bekleniyor. Ancak Büyük hissedarın biri sözünde durmayınca beklemeye alındı.

----------- Örencik imarı onaylandı. İnşaatlar yükselmeye başladı.

------------Konya yolu üzerindeki mahallelerin viyadük , alt ve üst geçitleri yapıldı. 5 tanesi de bu yıl içinde yapılacak.

------------ Hacılar mahallesinde bekleyen OTOYOL  18 Nisan 2017 tarihinde hailesi yapıldı. Otoyolun gişeleri Mahmatlı mahallesinde yapılacak. Otoyolun bitmesiyle Gölbaşı trafiği de rahatlayacaktır.  Vs.. vs..

Tanıtım yetersiz kalıyor

Fatih başkan bu kadar büyük projelere imza atıyor. Lakin bu projeler vatandaş tarafında pek bilinmiyor. Anlatılamıyor. Yani reklam tarafı zayıf.  Sadece gazetelerin yazması yetmiyor. Belediyenin her birimi bu projelerle yatıp kalkması lazım. Meclis üyeleri, belediye birim müdürleri ,personeli  v e hatta sokaktaki  süpürgeciler dahi bu projeleri seslendirmesi lazım. Lazım-ki..! sokaklar kahvehanelerde yapılan hizmetler konuşulsun. Belediyenin çalışmalarını gündemde sıcak tutulmaz ise millet dedikoduları yalanları iftiraları ağzında sakız gibi çiğnemeye devam eder. Sonuç ta millet olumsuz şeyler konuşursa yarın sandığa da olumsuz şeyler yansıması kaçınılmaz olur.

Kendi meclis üyeleri iyi şeyler konuşmuyor

EVET.. dedik ya Fatih başkanın işi çok zor diye. Kendi meclis üyelerin bir çoğu iyi şeyler konuşmuyor. Ne yapılması gerektiği konuşulmuyor. Yapılan projeleri konuşmak yerine   içeride kalması gerekenleri sokağa göndermekle çaba harcıyorlar. Biz gazetecilere “Abi niye yazmıyorsun” diyerek de bizleri baskı altına almaya çalışıyorlar. Bunlar hem belediye içerisinde hem dışarıda Fatih başkan hakkında hiç iyi şeyler konuşmuyorlar.

Muhalif meclis üyeleri  rahat. Çünkü  “Bize gerek yok kendi meclis üyeleri zaten  fazlasıyla konuşuyor” diyorlar. Doğruda söylüyorlar.  “Senin gibi dost varken , düşmana ne gerek” derler ya ,Fatih başkanın durumu kıssaca aynen böyle.

Belediyenin gizlisi saklısı kalmamış

“3 Yılda ne yaptı” sorusunu en çok kendi personeli kendi meclis üyesi soruyor. Belediyede olan bitenler anında canlı yayında sokak da duyabiliyorsunuz. Belediyenin gizlisi saklısı kalmamış. Fatih başkanın yanında sağlam ekip kalmamış. Etrafındaki birkaç kişilerde yetersiz kalıyor. Gölbaşı belediyesi başkanıyla müdürleriyle meclis üyeleri ile ve tüm çalışanlarıyla, parti teşkilatıyla bir bütün olmalı. Olmalı-ki , yaptıkları yapacakları konuşulsun.  Saygılar Bizden….

 

 

 

 

 

 

 

Bu yazı toplam 2874 defa okunmuştur
YAZARIN ÖNCEKİ YAZILARI
YAZARLAR
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
POSTA LİSTESİ