ARŞİV
PİYASALAR
DOLAR
6,8583
EURO
7,7757
IMKB
0.00
ALTIN
397,471
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
LİNK BANKASI
GAZETELER

HAVA DURUMU
Ankara17/32 ºC
İstanbul19/26 ºC
İzmir19/33 ºC
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Cafer UZUNTAŞ
EVET-HAYIR Derken…
23.03.2017 11:35

EVET-HAYIR  Derken…

Anayasa değişikliği yani referandum  için yani  EVET – HAYIR için  Birileri vatandaşın aklını karıştırma derdinde.

EVET- HAYIR  öyle şekil aldı-ki , millet ne diyeceğine korkar oldu. Zaten içimizdeki hainler ve dış güçlerinde istediği “Milleti psikolojik baskı altına alma ve halkı ikiye ayırarak kaoslara sürüklemek.”dir. HAYIR cılar ,EVET diyenleri aşağılamak, hain ilan etmek. Hatta  gö..nün kıllarına benzetmek kadar aşağılıklaşıyorlar. Milleti aşağılamaya çalışan aşağılıklar  Halkı kin ve düşmanlığa tahrik ederek kin  nefret suçunu yaygınlaştırma hedefindeler.

Bir dönem GÖBEĞİNİ KAŞIYANLAR diye aşağılanmaya çalışanlara bu millet onların dersini verdi. Şimdide EVET diyeceklere  GÖ..NÜN KILLARI na benzeten  şereften namustan yoksun kişiliksizlerin bu ülkeye ne kadar ihanet ettikleri geçmişte olduğu gibi bu günde açıkça bellidir. Millet bunların defterini her daim dürmüştür. Bu zihniyetin bu Cumhuriyette çökmüştür. Asla geri gelmeyecek şekilde Cumhuriyet in temel taşları atılmıştır. Bu kan değişimine uğramış içimizdeki Türk kimlikli Atatürk kisvesine saklanmış hainleri millet artık ezberledi. 15 Temmuz da tankların önüne yatan savaş uçaklarına karşı dikilen bu asil Türk milleti  tüm dünyaya ders verirken, bu içimizdeki kırıntıları kalmış hainleri çerez gibi yiyecektir.

Bazı Evet çiler Hayırcılar gibi ….

Hayırcılar, Evetçileri aşağılamaya itibarsızlaştırarak baskı altına almaya çalışırken, Bazı Evetçilerde aynı şekilde cevap vermesi , milleti kutuplaşmaya ayrıştırmaya ve dolasıyla bölünmeye başladı. Türkiye gündeminde daha önemli konular varken milletin öz  iradesine şekil vermek  veya ipotek altına almak çabaları sonuçsuz kalacaktır.Aslında EVET gibi görünen hain ve kalleşlerdir.

Bu milleti GÖ.. NÜN KILINA  benzetenler ve GÖBEĞİNİ KAŞIYANLAR la bazı evetçiler  veya  EVETÇİ gibi gözükenler  aslında aynı çanağa şettirenlerdir. Bunlar danışık döğüşen hainlerdir. Dertleri bu milleti etkin ayrışmaya, kin ve düşmanlığa tahrik ederek ülkemizdeki huzuru bozmaya yöneliktir. Bu iki azınlık hain ve kalleşler dış güçlerinde desteği ile bu ülkedeki bu Cumhuriyetteki  geniş özgürlüklerden faydalanarak binlerce şehit kanıyla kurulmuş Türkiye Cumhuriyetini yıkmak, zayıflatmak, muhtaç hale getirme derdinler. Milletin iradesini yok sayan ve milletin iradesiyle kendince alay edenler dışarıdan beslenen hainler olduğunu bilmeyen kalmamıştır.

Esas hayırcılara bir bakın

Siyasi veya yasa değişikliğini beğenmeyen samimi vatandaşın dışındaki  Hayır”cıların kim olduklarına bakın, kararınızı ona göre verin. Türkiye nin büyümesini engellemek isteyen  ve  finansını sağladığı dış güçlerin başını çektiği Hayır cephesine içimizdeki hainlerden  HDP, yani PKK ve PYD geliyor. Onun ardından FETÖ, onun ardından DHKP-C, onun peşinden Meral Akşener, Abdullatif Şener filan.. En geniş şekli ile Gezi bileşenleri..

Yalan İftira İhanetçiler…

Hayır çıkması için çalışan ve gerçekten düşüncesi hayır olanlara saygı duyuyorum. Ancak Hayırcıların geri kalan kısmı yalan dolan iftira ihanet içerisindeler. Hainlikleri kalleşlikleri o kadar sınırları aştı ki her türlü yalanı iftirayı atmaktan çekinmiyorlar.

Tek adam olacak. Meclis kapanacak. Lokantaları kapatacaklar. Tapularını elinizden alacaklar. Bir gecede İş adamların mal varlığına el konacak. 18 yaşındaki gence seçilme hakkı sadece kendi çocuklarına verilecek .Belediyeler kapanacak tek elden yönetilecek. Yargı tek adamın elinde olacakVs.. yalanlarla milletin kafasını karıştırmayı hedefliyorlar.  Bu millet bu yalanlara karnı tok.Millet ne yapacağını iyi biliyor.

EVET DE HAYIR DA BİZİM

Milletin iradesi ne olursa olsun saygı duymak gerekir. Evet de Hayır da bizimdir. Yunanistan dan gelip kimse oy vermeyecek..! Biz oy vereceğiz. Delisiyle akıllısıyla ,aydınıyla , moderniyle, dağdaki çobanıyla, köydeki dedemle ebemle, kültürlüsüyle kültürsüzle, GÖ..NÜ KILLARINI  yolanlarda , GÖBEĞİNİN kıllarını yolanlarıyla  oy vereceğiz. Sonuç ne çıkarsa çıksın EVET  de HAYIR da bizim beyler. Ancak ve ancak bu ülkenin geleceği için ,dış güçlerin defi için  EVET. EVET EVET .Daha ötesi yok…. SAYGILAR BİZDEN…..

 

 

 

 

 

 

 

Bu yazı toplam 3218 defa okunmuştur
nasıl hayır denir
aydın hakyemez
bu ülkede yapılanları görenler nasıl hayır derki.Türkiye bir refarandum yaptı.amerikadan çine kadar dünya sallandı.nasıl hayır denir.Türkiye bir refareandum yaptı teröristler karşı çıktı nasıl hayır denirki. Kör değilsen sağır değilsen beyinden özürlü değilsen ve vatan haini değilsen nasıl hayır denir.saygılar bizden cafer bey...
11 Nisan 2017 Salı 09:57
esada lanet olsun
yılmaz karademir
suriyede kimyasal silah kullanarak insanaları katleden esada allahın laneti üzerinde olsun inşallah.
05 Nisan 2017 Çarşamba 10:42
meclis üyeleri nerede
ak partili
gölbaşılı vatandaş mhplilerin çalışmadığını yazmış. mhplilerin hepsi hayırcı olduğunu herkes biliyor. ak partili meclis üyeleri neredeler. hiç biri meydanlarda çalıştığını göremiyoruz. belediye başkanı fatih duruay ak parti ilçe başkanı çalışıyor.diğer meclis üyeleri yoksa evet vermeyeceklermi.
04 Nisan 2017 Salı 14:26
mhpliler hayırsız
gölbaşılı vatandaş
gölbaşında mhplileri hiç meydanlarda görmüyoruz. mhp evet için çalışması gerkmiyormu. her yerde hayırcı olduklarını söylüyorlar. chp ile cumhurbaşkanlığı seçiminde tek aday çıkaran mhpliler şimdi yine chp ile beraber hayır çalışıyorlar. gölbaşılı mhpliler hayırsız çıktı
03 Nisan 2017 Pazartesi 11:58
hayırcılar
yasin aydeniz
hayırcılara bakınca evet demek gerektiğini biliyoruz. bencede yüzde 60 evet çıkar.
01 Nisan 2017 Cumartesi 16:05
YAZARIN ÖNCEKİ YAZILARI
YAZARLAR
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
POSTA LİSTESİ