ARŞİV
PİYASALAR
DOLAR
6,8109
EURO
7,4186
IMKB
0.00
ALTIN
378,775
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
LİNK BANKASI
GAZETELER

HAVA DURUMU
Ankara9/24 ºC
İstanbul13/18 ºC
İzmir16/26 ºC
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Cafer UZUNTAŞ
Tecavüzcü ÇOŞKUN lar çoğalmışken...
19.11.2016 18:43

Tecavüzcü ÇOŞKUN lar çoğalmışken...

Tecavüzle ilgili bir konu gündem gelse hepimizin aklına ilk gelen Türk sinemasının meşhur Tecavüzcü coşkun'u   aklımıza gelir. Yine gündemde tecavüz konusu işlenmeye başladı. Bilende bilmeyende sazan gibi konun üstüne atladı.

Kamuoyunda özellikle sosyal medyada  millet işi gücü bırakmış "TECAVÜZCÜLER SERBEST KALACAK" yaygarasının peşine düşmüş.  Bilende bilmeyende  fırsat varken "BENDE DALIYIM KONUYA" demiş ve dalmışlar. Konuya sazan gibi dalanların hepsi eminim ki çıkarılmak istenen yasayı okumamıştır.               Halbu ki Google amcama sorsalar söyler. Mesele doğrusunu öğrenmek değil , mesele "Herşeye karşı olmak" duygusu ve kini var. Birileride iyi kaşıyor bu işi.

Koskoca Türkiye Cumhuriyeti bakanları, başbakanı yalan söylüyor.!

Herkes yazıyor çiziyor. Yalan dolanları doğru gibi birde ağır sözlerle hakaret ediyor. Ne yani koskoca Türkiye Cumhuriyeti bakanları, başbakanı yalan-mı söylüyor.! Yazık ve ayıptır beyler. Kim cesaret edebilir tecavüzcülerin serbest kalmasına.

 Tüm tecavüzcüler toplandı, hükümete bizi serbest bırakın diye dilekçemi vermişler..! Hükümet de tecavüzcülere kıyak olsun diye yeni düzenleme yapıyor..! SANKİ .Ne deyimki herkes bir  yalananın peşine koşturduğu şu günlerde kimse TV kanallarındaki tecavüzlere ahlaksızlığa ses çıkarmaması beni endişeye  içerisine girmemi sağlıyor.

TV kanallarındaki TECAVÜZCÜ ÇOŞKUNLARA...

Türkiye ABD’den sonra dünyada en çok TV izleyen ülke durumunda. Ulusal kanallar ücretsiz olarak tüm evlere giriyor. Geceleri yemekten sonra tüm aile ekran başına oturuyor ve dizilerin şatafatlı dünyasına dalıyor.

Evet millet tecavüzcü serbest kalacak diye yaygara yaparken, TV kanallarında karı kız pazarlama proğramlarını hayranlıkla izliyorlar. İzliyorlar diyorum çünkü karı pazarlayan tv proğramların reytingleri tavan yapıyor. Bu proğramlara "Elektrik alamayan anneler" Namus abidesi kızlarını pazarlayan anne ve babalar.  Eşini aldatanlar, bir karış etekli kızını pazarlayan sözde modern çağdaş anneler  bu proğramda  sıradalar.  Proğramı sunucusu veya yapımcısının reytingleri tavan yapması için hazırladığı tezgahlarda rol alan genç kızlar karılar, kendilerini tatmin etmeye çalışan figüran erkekler. Ya diziler.. Onun karısı şununla aldatmış. Onun sevgilisi falancayı buynuzlatmış. Sanat diye tecavüz sahnelerini ballandıra ballandıra anlatan filimler, diziler.

Tecavüz sahnelerini, dayak yiyen kadınları, silahları, pusuları, işkenceleri yayınlarken, kimse hoop ne oluyor demiyor. Her ne kadar isimleri farklı olsa da, TV dizilerinin altyapısı birbirin aynısıdır. “İyi-kötü, zengin-fakir, batı-doğu aşk-hırs, vs” zıtlıkların çatışması üzerine kurulan senaryolara bayılıyoruz. Dizlerde yaşı küçük kızlar kullanılıyor. Çarpık ilişkilerin yansıtılması. Kimin elinin kimin cebinde belli olmadığı son derece çirkin ilişkiler . Kimseler çıkıp da  ne oluyor. Toplumumuz elden gidiyor demiyor. Günde ortalama 5 saat TV izlemeye devam ediyoruz.

Teröre neye karşı değiller...

Hani her şeye maydonoz olanlar varya. Aynı Tecavüz yasasına karşı gelenler varya..İşte onları terör olaylarında meydanlarda hiç göremiyoruz. Nedense.. Acaba korktuklarından mı, yada bana ne -mi! diyorlar. Madem vatanı milleti çok düşünüyorsunuz ! Her gün gencecik çocuklarımızı şehit veriyoruz. Ellerinize pankartları alın çıkın sokağa. Teröre karşı gelin. Hani siz vatan millet sakarya diyordunuz ya.. Çıkın meydanlara teröre destek verenlere karşı gelin.Yok . Biz o işte yokuz. Ya nerde varız. Nerde yalan dolan varsa peşindeyiz. Nerde dedikodu iftira varsa onun yanındayız.

Yani anlaşılıyor-ki... Bizim derdimiz toplumun geleceği değil. Ülkeyi yönetenlere karşı olmak. Ne yaparlarsa yapsınlar hep karşı olalım.Bazı dış güçlerin desteklediği veya beslediği nifak odaların uydurduğu yalanları iftiraları, dahası algı operasyonu ile milleti ayrıştırmak kaoslar üreterek ülkeyi geriye götürmek. Bizde bu nifak odaklarına  bilerek veya bilmeyerek çanak oluyoruz. vesselam.... Saygılar Bizden...

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu yazı toplam 1512 defa okunmuştur
YAZARIN ÖNCEKİ YAZILARI
YAZARLAR
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
POSTA LİSTESİ