ARŞİV
PİYASALAR
DOLAR
6,8109
EURO
7,4186
IMKB
0.00
ALTIN
378,725
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
LİNK BANKASI
GAZETELER

HAVA DURUMU
Ankara10/24 ºC
İstanbul13/18 ºC
İzmir16/26 ºC
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Cafer UZUNTAŞ
Ömer Abimiz vardı.....
28.01.2016 13:28

Ömer Abimiz vardı.....

EVET; Ömer  Yılmaz diye bi abimiz vardı bizim, geçtiğimiz günlerde aniden aramızdan ayrıldı.

Ömer abiyi ben 1997 yıllarında tanıdım. Daha öncede tanıyordum, fakat sadece isimn olarak tanıdığımız bu çevrenin bir ferdi olarak biliyordum. Esas tanışmamız yakınlaşmamız, o benim abim ben onun kardeşi olduğumuzun başlangıcı 1997 yıllarıydı.

Gazetemizin kurulduğu ilk yıllarıydı.İlk köşe yazısını yazmaya başladı. Kendiside futbol hocası olduğu için spor yazıları yazmaya başladı. Daha sonra Gölbaşı'nın tarihini araştırıp kaleme almaya başladı. Gölbaşı'nın tüm köylerini tek tek beraber gezdik. Her köyden bir kaç kare resim aldık. Köyün yaşlılarından , eski tarihi yaşamış dedelerden ebelerden bilgiler topladık. Bunları gazetenin her sayısında tam sayfa yayınladık. Köylerin tarihi kültürü ilk defa geniş çaplı araştırılıp yayınlanan gazetecisiydi.Özelikle Gölbaşı tarihi ve sporu çok severdi. Son dönemlerinde ATATÜRK'ün   Gölbaşı ve Haymana ilçelerindeki tarihini araştırıp yayınlamıştık.

Futbol için herşeyi yapardı

Futbolu çok severdi. Ankara Amatör futbol camiasında tanımadığı futbolcu. hakem, yönetici yoktu. Her maça giderdi. Özellikle Gölbaşı maçlarını hiç kaçırmazdı. Gölbaşı spor yenildiği zaman çok üzülür. Öyleki eve gidip yatacak kadar üzülürdü. Birde bana telefon ederek , Gölbaşı spor çok kötü diye serzenişte bulunarak dertlerini paylaşırdı. Hiç üşenmez Ankara'nın en ücra köşesindeki maçlara giderdi. Tüm gözlemlerini kaleme alarak gazetemizde yayınlardık. Ömer abim. on parmak yazı yazan bir gazetecimizdi. Gazeteciliği severek yapan bir abimizdi.

18 yıllık gazeteciydi

 Ömer abimle tanıştığımdan bu güne kadar yaklaşık 18 yıl geçti. Beraber 18 yıl gazetecilik yaptık. iyi günlerimiz, kötü günlerimiz oldu. Hep birileri için üzülen ve yardım için koşan bir abimizdi. Zaman zaman tartıştığımız günler oldu. Asla bir gün küs kalmadık. 18 yılda bir gün ayrılığımız olmadı. Birbirimiz ile her şeyimizi paylaştık.

GAzete için gece gündüz koşardı. Nerde bir haber varsa ,Ömer abi şu habere veya şu toplantıya sen gidermisin ? desem hiç ikilemez, giderim derdi.Aslında herkes için aynı şeyi yapardı. Bazen arardım. Abi nerdesin "alanca ile Ankara'ya geldik". Ne işin var abi, gecenin bu saatinde oralarda. "Ya falanca aradı, beraber gittik". derdi. Hep birileri için koşturan bir abimizdi.

Benim için gazete için çok koşturdu. Ben ve gazetemiz üzerinde çok büyük hakkı ve   emeği var. Onun hakkını ben ve gazetemiz hiç bir şekilde ödeyemez. Benim gibi bir çok insana emeği geçtiğini biliyorum.

Hayat aslında iki ezan arası kadar kısadır

İşte bu yüzden aniden aramızdan ayrılması beni derinden üzdü. Hiç beklemediğimiz bir zamanda evinde kalp krizi sonucunda bu dünyaya veda etmesi benim gibi tüm tanıyanları da üzdü.Ömer abimle bu yaz Mahmatlı mahallesinde, yakın dostları davet edip  kuzu kesip mangal yapacaktık. NAsip olmadı. Hayat bu işte. Bir gün gelir ve bir gün aniden veda edebilirsin. Hayat aslında iki ezan arası kadar kısadır. Bize çok uzun geliyor.

18 Yıllık gönüllü gazeteci meslektaşımız abimiz Ömer Yılmaz ile anılarımızı yaşadıklarımızı anlatmak  bu sayfalara sığmaz. Fakat hayat ne kadar anlatırsan anlat aslında çok kısadır. hepimiz işte geldik işte gidiyoruz.Sevgili Ömer Yılmaz abimizi kaybetmenin derin üzüntüsünü yaşıyorum. İnsan bir yakınını kaybedince ölümün acısını daha iyi tadıyor.

Ömer abinin vefatının ardından bizzat gelerek ve telefon ile bu üzüntümüzü paylaşan dostlarımıza teşekkür ediyorum. Ömer abi ve tüm dostların vefat edenlerine Allah rahmet etsin. Mekanları cennet olsun. Geride kalan kederli ailelerine Allah sabırlar versin.

Saygılar Bizden Ömer Abim....

12565469_1214911818538263_3811293780590505768_n.jpg

Ömer Yılmaz için  Hamit Hayran'ın  yazdığı bir şiiri  anısına yayınlamak istedim...

 

Bu yazı toplam 2007 defa okunmuştur
Ben O'nun Oğluyum
Serdar Yılmaz
Evet. Ben Ömer Yılmaz'ın, O'nun oğluyum. Kendisi gibi olamasam da, değerini hak ettiği gibi dillendiremesem de ben babamın oğluyum. Oğluydum. Beni bu kadar babam hakkında özgüvenle söz ettiren ne. Elbette nedenleri çok. Süper Yeni Haber gazetesine yıllarca birlikte emek vermiş, duayen gazeteci Cafer Uzuntaş (AMCAM) bunu zaten bu yazısında anlatmış. Babamın kardeşi değerli Cafer Amcam; kalemine, yüreğine, bilgine ve irfanına sağlık. Onu en iyi bilen, hatta bizlerden bile daha iyi tanıyan bir değersin. Seni gördüğümde onu görür gibi oluyor ve göz yaşlarımı tutamıyorum. Babamla kardeş olduğun için, onunla yılları paylaştığın için, herşey için çok sağol. Babama hakkını helal et AMCAM. Serdar YILMAZ
04 Mart 2016 Cuma 17:47
YAZARIN ÖNCEKİ YAZILARI
YAZARLAR
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
POSTA LİSTESİ