ARŞİV
PİYASALAR
DOLAR
6,8583
EURO
7,7757
IMKB
0.00
ALTIN
397,471
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
LİNK BANKASI
GAZETELER

HAVA DURUMU
Ankara17/32 ºC
İstanbul19/26 ºC
İzmir19/33 ºC
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Cafer UZUNTAŞ
Koalisyon moalisyon HİKAYE DEMİŞTİK..!
25.08.2015 12:27

Koalisyon moalisyon HİKAYE DEMİŞTİK..!

7 Haziran seçimlerinden sonra koalisyon çalışmaları başlamıştı. Biz tam o gün yazmıştık. KOALİSYON MOALİSYON HİKAYE diye. Tabi toplum mühendisleri koalisyon olacağını söylediler.

4.20150825122750..jpg

2015 Genel seçimleri biteli nerdeyse iki ay olmuştu. İki aydır söylüyorum. Koalisyon olmaz . Boşuna beklemeyin demiştik. fakat bazı çevreler hala koalisyon hayalinin peşinde koşuyorlar.demiştik.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ,7 Haziran akşamı  BEN YOKUM diyerek net tavrını ortaya koyduğunu anlatmıştık..MHP dışında koalisyon olma ihtimali olmayacağını, CHP ile gidip gelmeler başlasa da bir sonuç çıkmayacağını, CHP ile koalisyonu Ak  PArti tabanı asla istemiyor. demiştik. 

Bu gün artık seçim tarihi konuşuluyor

Koalisyon moalisyon diyerek 7 Haziran'dan bu güne tam  79 gün geçti. Şimdi 1 Kasım 2015 tarihinde yeniden seçim yapılması kesinleşti. Şimdi partileri seçim telaşı bastı. Özellikle vatan hainlerin partisi panikleşti. Barajı geçemeyecek düzeye gelen HDP yeni formüller peşinde. CHP ile ortak seçime girmeyi dahi hesap eden HDP bu seçimde baraj altında kalmasını bekliyoruz.

CHP'nin koalisyon turları fayda etmeyeceği belliydi. 7 Haziran seçim gecesinden itibaren Ak Parti'yi hesaba katmayan CHP, bütün alternatifleri denedi. MHP'ye Başbakanlık vermeye kadar işi getirdi. Baktı-ki Ak Partisiz olmuyor. U dönüşü ile Ak Parti'ye yöneldi.Aslında CHP'de Ak Parti- MHP gibi erken seçim istiyordu.Bu nedenle kırmızı çizgileri sürekli KALIN tuttu.

MHP 7 Haziran seçim gecesinde BEN YOKUM demişti. Ak PArti ile CHP koalisyon kursun diyede AKİL ADAM rolüne girmişti. MHP daha sonraki zamanda  BU ÜLKEYİ HÜKÜMETSİZ BIRAKMAYIZ . GÖVDEMİZİ KOYARIZ demesine rağmen, bırakın gövdesini koymasını elini dahi taşın altına koymayarak her teklife YOKUZ dedi.

Ak Parti akıllı bir siyasi yol haritası belirlemişti. Taaa ilk günde bu yana yeniden seçim isteyen Ak Parti oyalama taktiğini uyguladı. Bunu yaparken de kimseyi incitmedi. 45 Günlük süreyi doldurmayı başardı. Son gün zaten hükümet kurulamayacağını herkes biliyordu.Hem 79 gün hükümette kaldılar, hemde üç partiyi oyaladılar. Koalisyon kurmak istemeyen Ak Parti , CHP-MHP'nin kırmızı çizgilerini kendi lehine çevirmeyi başardı.

Ak PArti  sokaktaki vatandaşa CHP- MHP'nin koalisyon istemiyor izlemini verdi.Vatan haini HDP ise ülkeyi yakmaya devam etti.Kalleşce heryere saldırmaya devam ediyor. Kendileri deniz kenarlarında tatil yaparken gariban kürt vatandaşlarımızı  terörist yapıyorlar.....

 

1 Kasım Seçimleri ne getirir?

7 Haziran'dan sonraki gelişmeler hep Ak Parti'nin lehine gelişiyor, gelişmeye de devam ediyor. 1 Kasım seçimlerinde Ak PArti'nin tek başına iktidar olacağının beklentisi içerisindeyim. %50 oy alır diyenlerden değilim. Sadece 7 Haziran seçimlerinden 2-4 puan fazla almasını bekliyorum. CHP-MHP'de 2-3 puan gibi oynamalar olur. Hdp barajı geçemez beklentisindeyim. Ak Parti 300 civarında Milletvekili çıkararak yeniden tek başına iktidar olmasını bekliyorum.

1Kasım seçimlerinde yine koalisyon sonucu çıkarsa ,işte o zaman kimsenin kırmızı çizgisi filan olmayacak. Meclise giren partiler mecburen koalisyon kurmak zorunda kalacaklar. İşte bu koalisyon kalıcı ve uzun vadeli olmak zorundadır.

Vatan hainlerine ve Türkiye'nin büyük devlet olmasını istemeyenlere inat , Türkiye dimdik ayakta duracaktır. Saygılar Bizden....

 

Bu yazı toplam 1727 defa okunmuştur
YAZARIN ÖNCEKİ YAZILARI
YAZARLAR
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
POSTA LİSTESİ