ARŞİV
PİYASALAR
DOLAR
6,8109
EURO
7,4186
IMKB
0.00
ALTIN
378,775
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
LİNK BANKASI
GAZETELER

HAVA DURUMU
Ankara9/24 ºC
İstanbul13/18 ºC
İzmir16/26 ºC
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Cafer UZUNTAŞ
Koalisyon moalisyon hikâye
24.07.2015 15:21

Koalisyon moalisyon hikâye

7  Haziran Akşamı gece 00.00 da MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin açıklama yaptığı  dakikalarda Koalisyon moalisyon hikâye demiştim. Halada aynı şeyi söylüyorum. KOALİSYON MOALİSYON HİKAYE

4.20150724152228..png

2015 Genel seçimleri biteli nerdeyse iki ay oldu. İki aydır söylüyorum. Koalisyon olmaz. Boşuna beklemeyin. Siyaseti iyi okuyanlarda aynı fikirde. fakat bazı çevreler hala koalisyon hayalinin peşinde koşuyorlar.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ,7 Haziran akşamı tavrını koydu . BEN YOKUM dedi.MHP dışında koalisyon olma ihtimali yok. Ak PArti ve MHP tabanında beklentisi koalisyondu. Fakat Bahçeli'nin sözleri bu ihtimali yok etti. Şimdi CHP ile gidip gelmeler başladı. Bir sonuç çıkmaz. çıkmayacak. CHP ile olsa bile fazla sürmez. CHP ile koalisyon Ak PArti'nin bittiği gün demektir. Ak PArti tabanı asla istemiyor.

CHP ile koalisyon yapıp bir yıol sonra çökmesi her iki partiyi de bitireceğini Ak PArti ve CHP biliyor. MHP Genel Başkanı Devlet BAhçeli daha iyisini  biliyor. Onu için millet bize ANAMUHALEFET görevi verdi diyor.

Diğer taraftan , Ak PArti- CHP koridorlarında koalisyon trafik akışı hızlandıkça  , vatan hainleri boş durmuyor. Bulunduğumuz jeopolitik konum nedeni ile, çevremizde yangın ve fırtınalar birbirini kovalarken, YAHUDİ ve yardakçıları güllük gülistanlık bir Türkiye’ye razı olmalarını beklemek biraz fazla safdillik olurdu.

Nitekim öyle de oldu. Ve son iki hafta içinde sözle tehditler yerini icraatlara bıraktı. Düğmeye basanlar, bu defa sağlam ve kontrollü şekilde hareket ediyor. Biz her zamanki gibi “paşaları bırakıp maşaların peşine” takıldık. Vatan hainleri İstanbul'un göbeğinde silahlı güç gösteriyor. Devlet göz yumuyor. Doğuda polis -asker şehit ediliyor Devlet göz yumuyor. Türkiye'nin her bölgesini ateşe verip vatandaşa korku salıyor Devlet ortada yok.

Yahudi ve yandaşları desen hala DEMOKRASİ NİNNİLERİ modunda saz çalıyor. İçimizdeki satılık medya çanak tutmaya devam ediyor. Biz demokrasi masalları ile uyutulurken, demokrat olması gerekenlerin, maşaları vasıtası ile ülkemi kan gölüne dönüştürmekte olduklarını endişeyle seyretmek zorunda kalıyorum. Artık devlet ve onu yöneten Hükümet bu aşamada adımlarını hızlandırmalı ve bir boşluk oluşmasına imkan vermemelidir.

Mevcut yapı ile veya zoraki bir CHP koalisyonu ile ülke sorunlarına uzun vadeli bir çözüm beklemek büyük bir yanılgı olur. Koalisyon kurmaktan çok seçimlerin yenilenmesi daha hayırlı olacağına inanıyorum. Ben çoğunluğun aksine, yapılacak seçimden “tek başına iktidar”ın çıkacağına inananlardanım. Oluşturulacak “seçim koalisyonu” seçime kadar bazı hayati adımlar atmak zorunda olacaktır.

 

Acilen çözüm süreci gözden geçirilerek, gerçekçi ve uygulanabilir bir zemine oturtulmalıdır. Suriye politikası yeniden yapılandırılmalıdır. Suruç katliamının temel amacının “Türkiye’yi Suriye batağına” çekmek olduğu kabul edilirse, Ak Parti -CHP koalisyonu ile  bu meselenin hallolmasının çok olası göründüğü söylenemez. Suruç katliamınında bir organizasyon olduğunu herkesim anladı. Herşeye zıplayan hatta ibnelere bile destek veren HDP li vekiller nedense veya ne tesadüf ise Suruç'taki mitinge katılmamışlar. Hiç bir  fırsatı kaçırmayan PKK destekli HDP vekilleri Suruç'a gitmeyi gerek görmemişler. Bombacılarında PKK nın olduğunu düşünürsek Türkiye'nin nasıl bir çirkef oyunun içinde olduğunu hep birlikte gördük.

 

Bu nedenle Kritik günlerden geçiyoruz. Uykusuz geceler yaşıyoruz.Ancak, koalisyon adına da olsa bir iki günde bitmesi gereken görüşmelerin ayları bulmasına da şahit oluyoruz. Zaten her iki partinin de kırmızı ve diğer çizgileri belli olduğuna göre, koalisyonun bir iki görüşme ile tamamlanması bekleniyor.

Sonuç itibarıyla koalisyon moalisyon hikaye. Oyalama taktiğinden başka bir şeye yaramayacak. Bir an önce seçime gidilip bu vatan hainleri ve içerideki yardakçıların temizlenmesi lazım. Bu MİLLET , Yahudi ve içerdeki yardakçı vatan hainlerinin uzun vadeli planlarını açıkca gördü. En yakın seçimde bunlara ders vereceği kesin olmasını da göze alırsak şayet KOALİSYON MOALİSYON HİKAYE hemen seçim Türkiye için ŞAHANE...Saygılar Bizden..

 

Bu yazı toplam 2133 defa okunmuştur
YAZARIN ÖNCEKİ YAZILARI
YAZARLAR
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
POSTA LİSTESİ