ARŞİV
PİYASALAR
DOLAR
6,8596
EURO
7,7623
IMKB
0.00
ALTIN
397,185
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
LİNK BANKASI
GAZETELER

HAVA DURUMU
Ankara16/32 ºC
İstanbul22/29 ºC
İzmir21/36 ºC
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Cafer UZUNTAŞ
Millete TOKAT Attıranlar
12.06.2015 14:34

Millete TOKAT Attıranlar

Aylardır merakla beklenen 7 Haziran 2015 seçimleri kazasız belasız yapıldı. Trafolara kediler girmeden, oy pusulaları yanmadan yada çalmadan , yada çöplükte bulunmadan yapıldı.Sonuç ; Ak PArti ağır bir tokat yerken,Türkiye'de herkes şaşkınlık yaşarken şoku çabuk atlatan ekonomi az da olsa rayına girdi.

 

5.20150612144342..png

13 Yıl iktidarda kalan Ak Partiyi her gün yalan iftiralarla algı operasyonu ile yıkmaya çalıştılar. Sonunda da başardılar. Aslında bu millet Ak Parti'den halen memnundu.Ancak bu yalan iftiralara inandırılan  vatandaşa  iktidara ağır bir TOKAT attırdılar. Bu tokat aynı zamanda Türkiye'nin geleceğine de atılmış bir tokat oldu.

Türkiye'nin büyümesini gelişmesini dünyayı yöneten bir ülke olmasını istemeyen iç ve dış hainler , her gün saldırılırına iftira yalanlarla  ve hakaretle devam ettiler. Ak Parti'ye oy verenlere SALAK -APTAL-CAHİL diyerek  asil Türk milletine hakaret ettiler. Kendi milletini aşağılayacak kadar gözü dönen iktidar hırsı ile pervazsızlaşan bir hareket vardı. Bu hareket içerde gibi gözüküyor. Aslında kökü dışarıda olduğunu seçimden sonraki beyanatlarda daha açık gördük.

Başta katil İsrail olmak üzere, ABD, Almanya, Fransa, İngiltere, İran gibi ülkelerin seçim sonrasındaki sevinçleri söylediği sözlerden görülüyor. İçerdeki aydın demokrat geçinenler bu tablo karşısında desteklercesine hainliğe  devam ediyorlar. İçimizdeki vatan hainleri dışarıdan aldığı destekle istikrarı baltalamayı başardılar. Onların derdi ülkedeki istikrarı bozup ülkeyi kan emicilere teslim etmek.

Çok şükür ,Bu güzel ülke seçim şokunu çabuk attı ve vatan hainlerine inat ,büyük kayıplar vermeden çabuk toparlandı. İçerdeki vatan hainlerine ve dışarıdaki kan emicilere rağmen İnşallah bu ülke kendi gücünü koruyacağına inanıyorum. Fakat şu gerçeği de görmek lazım. Öyle veya böyle Bu millet Ak Parti'ye büyük bir TOKAT attı.

Ak PArti'nin hiç mi! suçu yok

Yukarıda anlattığım herkesin yakından bildiği ve bu ülke üzerinde yüz yıllardır oynanan oyunların bir parçasıydı. Diğer taraftan birde Ak Parti cephesi var. 13 yıldır iktidarda olan AK Parti de hiç mi suç yok-ki, İstanbul gibi bir şehirde ( yerin altından karadan havadan denizden yaptığı hizmetler ortadayken ) % 10 oy kaybediyor. VAN depreminde bir yılda yeniden bir VAN inşaa eden Ak Parti sadece % 19.38 oy alırken terör örgütü % 74.82 oy alıyor. vs.. vs..vs..

Bu örnekler çoğalabilir. Asıl arkasındaki gerçeklerde Ak Parti'nin yaptığı yanlışlara bakmak lazım gelir. 2015 genel seçimlerde yaklaşık % 9 oy kaybeden ve Milletten sarı kart gören Ak PArti'de yanlışlar neydi?

13 Yıl iktidarda kalan ve her şeçimde oyunu artıran Ak Parti, artık o kadar rahatlamıştı-ki! Nasıl olsa bu millet yine bizi iktidar yapar! havası kibiri vardı.  Bu kibir hava o kadar çok büyümesine rağmen parti yöneticileri bunları göremedi.

Bakara -makara diyenleri millete inat balkonlara çıkardılar. 700 bin liralık saatle millete hava atan bakanları otobüsün üstünde gezdirdiler. Ayakkabı kutularındaki paraların nerden nasıl geldiğini  halka bir türlü anlatılamadı. Ankara'yı parsel parsel sattı diyerek gezenleri bu millet içine sindiremedi.

Bu gibi bir çok kendilerine göre küçük nedenlerle , Halkın içinden gelen, halkın dilini  iyi bilen bir parti, halktan uzaklaşmaya başladı.
İnsanları kutuplaştıracak derecede  kibir, umursamazlık, şımarıklık aldı başını gitti.. AK Partililer herkese tepeden bakmaya başladı, insanların kıskançlık duygularını tahrikleri o kadar ayyuka çıktı-ki! 25 yıl belediye başkanlığı yapan adam oğlunu Milletvekili yapmaya kalktı. Bu millet senin 25 yıl kahrını çekti, birde oğlunun kahrını çekemezdi.

Sarı kart uyarıdır. Muhasebe zamanıdır

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan iyi bir siyasetçi olduğu kadar futbolu da iyi bilir. Futbolda hakem sarı kart gösterinde ne der!  AKILLI OL. YOKSA ATARIM DIŞARI der. İşte bu millette Ak Partiye sarı kart göstererek uyardı. AKILLI OLUN YOKSA MECLİS DIŞINDA KALIRSIN dedi.

Bu sonuç AK Parti’nin bir ‘muhasebe’ yapması için fırsat olabilir. Partinin söylemleri, politikaları, liderliği, parti üzerinde bir yüke dönüşen Erdoğan’la ilişkileri, tabanı, paydaşları vs. üzerinde yeniden düşünmeye başlayabilirler. Parti içi köklü değişikler ve halka yeniden inmek zorundadır.

 Bu millet bu vatana iyi hizmetler yaptığını inkar etmiyor. Türkiye dünya devleti olduğunu biliyor. Filmlerde gördüğü uçağa hemde otobüs parasına bindiği unutmadı.  Bir çok ile  hızlı trenle ve çok ucuza gittiğini unutmadı.Genci, Yaşlışı emeklisi bu ülkeye yaptığın hizmetleri çok iyi biliyor. İşte bu yüzden sizleri 13 yıldır  iktidar yaptı. 

Bu uyarıyı dikkate alarak , en kısa zamanda  gerekenlerin yapılması lazım gelir. yoksa kırmızı kart görürseniz değil iktidar bir daha meclisin kapısından içeri giremezsiniz.

Bunun örneğini ANAP döneminde gördük. Anavatan Partisi de iyi işler yaptı.  bakın şu anda Anavatan partisi hafızalardan kazındı gitti. Sizde bu milletin hafızasından kazınmayın sakın.

Şimdi ne olacak? Erken seçim olur-mu?

7 Haziran seçimlerinde tek başına iktidar dönemini kapatan AK Parti, sonuçların alınmasından sonra tam anlamıyla içine kapandı. AK Parti Genel Merkezi'nde beş gündür devam eden toplantılarda deyim yerindeyse herkes eteğindeki taşları döküyor.

Seçim yenilgisinin en büyük sorumlusu olarak bazen açık bir şekilde ifade edilmese de Cumhurbaşkanı Erdoğan görülüyor. Üç dönemi dolan 70 milletvekili parti vitrininin zayıf isimlerden oluştuğu suçlamasını yapıyor ve tekrar aday olmak için erken seçim istiyor. İlk defa seçilen milletvekilleri ise özlük haklarımız gider ( 24 aydan önce yapılacak bir seçim yeni vekillerin emeklilik dahil özlük haklarını alamamaları anlamına geliyor. )  korkusuyla erken seçime oldukça soğuk bakıyor. “AK Parti'de hesap günü” olarak tanımlanan seçim analizlerinde çok önemli ayrıntıların çıktığı görülüyor.

 

AK Parti  Merkez Karar Yönetim Kurulu'nda (MKYK) yapılan tartışmalarda ise AK Parti'siz bir  hükümete kesinlikle izin verilmemesi gerektiği üzerinde duruluyor ve “Bu seçenek tam anlamıyla bitişimiz anlamına gelir. İktidardan düşersek bizi neyin beklediğini kimse kestiremez” yorumları yapılıyor. Başbakan Davutoğlu'da Ak Parti'siz hükümet olmaz diyor.

CHP-MHP- HDP TAvır değiştirdiler.

Seçim gecesi muhalefet partiler hep bir ağızdan Biz Ak PArti ile koalisyon yapmayız dediler. CHP "Ben başarılı bir partiyim. Hükümeti ben kuracağım" derken Bahçeli "Çözüm üsreci ile geldin çözüm süreçi ile ortak ol. Olmadı yanına CHP'yide al. Olmadı en erken  zamanda Erken seçime git" diyerek kapıları kapattı. PKK lı HDP ise "Biz Ak Parti ile ne içerden ne dışarıdan beraber olmayız" söyleyerek son noktayı koymuşlardı.

Ak PArti hükümet kurmakta ısrarlı olunca ve "Koalisyon olmaz ise erken seçime gideriz"demesi muhalefeti endişe kapladı. Çünkü erken seçime gidilse, Ak Parti'ye seçmenden mecburi yüklenme olur ve tek başına iktidara gelir  korkusu başladı. Bunu gören muhalefet yumuşamaya başladı. Muhalefet "Memleket için koalisyona varız "demeye başladı.

Bu yıl sonu erken seçim olur gibi

Ak Parti ve muhalif partilerin KIRMIZI çizgileri var. Hemde en kalınından. Ak Parti çözüm süreci kesinlikle devam edecek . Büyük projelerde yatırımlar devam edecek.Anayasa ve başkanlık sistemi gelecek. diyor.

CHP ; Bizim kırmızı çizgilerimiz var. Bunların hiç birini istemiyor.

Dönüşümlü Başbakanlık sistemi talep edilecek. 2 yıl Kılıçdaroğlu Başbakan olacak.

-Meclis Başkanlığı CHP’ye bırakılacak.

-Koalisyonda ‘büyük, küçük ortak’ olmayacak, bakanlık sayıları ‘eşit’ dağıtılacak.

-Adalet, İçişleri, Milli Eğitim bakanlıklarının CHP’ye bırakılması restorasyon için olmazsa olmaz şart olarak talep edilecek.

-Yürütmenin yasamaya müdahalesine son verilecek.

-17-25 Aralık’la ilgili dosyalar Meclis’te açılacak. 4 eski bakanla ilgili soruşturma komisyonu kurulacak.

-Emekliye 2 maaş ikramiye, hükümet kurulduktan sonraki ilk dini bayramda verilecek.

-Asgari ücretin 1500 TL yapılması ve çiftçiye mazotun 1.5 TL olması 1 yıl içinde hayata geçirilecek.

MHP ; CHP gibi aynı kırmızı çizgileri istemiyor.

Çözüm süreci rafa kalkacak, Cumhurbaşkanı Anayasal sınırlarına çekilecek ve 17- 25 Aralık dahil bundan önce ne kadar yolsuzluk olayı varsa hepsinin sorumlularına gidilecek hepsinin üzeri açılacak ve hepsiyle ilgili kovuşturmalar, soruşturmalar yeni baştan ele alınacak.

“Bu şartları kabul ediyorlarsa, biz elbette, bu ülkede birilerinin buradan bir kriz çıkartmasına müsaade etmeyiz. Hükümet etme sorumluluğunu sonuna kadar üstleniriz. HDP’nin içerisinde olduğu hiçbir yapıya bizim içerden dışardan destek vermemiz söz konusu değildir. HDP ile hiçbir şartta bir araya gelmemiz de söz konusu değildir. Cumhurbaşkanı başka bir partinin iç işlerine karışıyor olması da bizim kırmızı çizgilerimizdir.

HDP ; yi kimse takmıyor. Fakat oda "Biz hükümetin bir parçası olacağız" diyor.

HDP Parti Meclisi olarak, yeni hükümet hangi partilerden oluşursa oluşsun, devlet ve hükümeti 'Çözüm Süreci'ni kaldığı yerden devam ettirmeye çağırıyoruz. 'Çözüm süreci'nin mimarı olan, bütün kritik zamanlarda 'barışta ısrar' eden, 'çözüm süreci'ne yol gösteren Sayın Öcalan'a uygulanan tecride bir an önce son verilmesini ve görüşmelerin başlatılmasını istiyoruz. HDP'nin bu konuda üzerine düşen siyasal sorumluluğu yerine getirmeye hazır olduğunu ilan ediyoruz.demesi ortak olma şansını tamamen kaybediyor.

Bu kadar kalın kırmızı çizgiler varken koalisyon zor

Türkiye'yi sömüren kan emiciler , iç ve dıştaki vatan hainleri her ne kadarda CHP-MHP-HDP koalisyonu isteseler de , bu kadar kalın kırmızı çizgiler varken koalisyon zor gözüküyor. Herkes bu ülke için koalisyon yaparız diyor. Fakat hiç biri çizgilerinden şaşmıyor. Hal böyle iken hükümet kurmanın zor olacağını düşünüyorum.

Bu nedenle de yıl sonunda erken genel seçim olmasını bekliyorum. Hemen şunu da açıklayım. Ben erken seçim isteyenlerden değilim. Bir an önce hükümet kurulmasından yanayım. Bu ülkede istikrarın devam etmesi gerekir. Herkes gibi benimde kalınca bir kırmızı çizgim var. vatan haini olan ve terör örgütü ile ortak olan HDP ile kim koalisyon kurarsa benim gözümde vatana ihanet etmiş olur.

Saygılar Bizden...

Bu yazı toplam 1751 defa okunmuştur
objektif gazeteci
gölbaşılı
türkiye gerçeklerini sening,ibi düsünenler coğunlukta fakat karnından konuşuyoırlar.ülkelerini ve kendilreinin durumu yeni akıllarına geldi.adaletli koalisyonlada ülkenin yönetilecegini halka sunmaları gerekiyor.akp de ilk iktidar günlerine dönmezse kaybolan partiler gibi olur.ülkeye eski heyecanı verirse yüzde ellinin üzerine çıkar.vatandaşların YÜZDE DOKSANBEŞİ hala ülkesini cok seviyor.
15 Haziran 2015 Pazartesi 17:33
YAZARIN ÖNCEKİ YAZILARI
YAZARLAR
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
POSTA LİSTESİ