ARŞİV
PİYASALAR
DOLAR
6,8109
EURO
7,4186
IMKB
0.00
ALTIN
378,558
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
LİNK BANKASI
GAZETELER

HAVA DURUMU
Ankara10/24 ºC
İstanbul13/18 ºC
İzmir16/26 ºC
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Cafer UZUNTAŞ
Gölbaşı spor bu sezon hep üzdü
22.05.2015 11:00

Gölbaşı spor bu sezon hep üzdü

Gölbaşı belediye spor yine amatör kümede kaldı. BAL ne çıkamadı. Spor severler umudunu Gölbaşı A.Ş  spora bağladı. Oda 3.lige düştü. Bu sezon spor severler hüzünlü bir sezon geçirdi.

3.20150522110100..png

Gölbaşı Belediye spor yeni sezonda Gölbaşılı kadrosu ile süper amatör lige başladı. Hocaları , futbolcuları Gölbaşı ağırlıklı oldu. Gölbaşı'nı Gölbaşılı yönetsin anlamında güzel bir düşünceydi. iyi bir düşünce ve çalışma olsada sonucu hüsranla bitti.

Gölbaşı belediye spor sezona başladığında Ankara'nın en iyi takımlarından biri olarak başladı. Futbolcular tecrübeli ve BAL den gelen tecrübeye sahiptiler. Takımın başına  olarak Bahtiyar Bölükbaşı getirildi. Sezona iyi başladı. ilerleyen haftalarda kulüp yönetimin anlaşılmaz  tavırları nedeniyle takımdaki hava birden değişti. Yöneticiler hocanın arkasından konuşması, futbolcular takım içerisinde bölünmeleri derken takım birden düşüşe geçti.

Yönetimdeki bazılarının çirkin tutumu yüzenden çok kolay maçlarda puan kaybetti. her şeye rağmen takım lig 2.cisi iken yönetim Bahtiyar Hocanın peşine düştü. Ne yaparız da bu hocayı atarızın hesabına düştüler. Hocanın maç kaybetmesini isteyen yöneticiler azımsanamayacak kadar vardı. Sonuçta allem etiler gullem etiler ligin bitimine 3 maç kalarak hocayı görevden aldılar. Bu nasıl bir mantıktır.  Bu nasıl yönetici anlayışıdır. Bilinmez.

Gölbaşı spor Süper Amatör ligde 2. sırada iken, sezonun sonuna gelmişken vede takımın düşme tehlikesi yok iken sen gel hocayı görevden al. Bu acele neyeki ! Anlaşılmaz. Kulüp yöneticilerin sezon bitimine 3 hafta kala Bahtiyar  hocayı görevden almalarındaki ivedilik nedir anlaşılamadı bir türlü.Yönetimden kaynaklanan sıkıntılar futbolculara yansıması  nedeniyle  sahadaki futbolu da etkiledi. Bu nedenle puanlar kaybedildi....

Aynı yöneticiler sezon başında Bahtiyar hoca için allı pullu sözler söylerken ne değişti bilinmez! Bahtiyar hoca birden kötü kaka oldu. Gölbaşı sporun gol yediğine sevinen yöneticileri Anlamak mümkün değil. Bumu? Gölbaşı sevdalığı, Bumu? spor severlik ben anlamakta zorluk çekiyorum. Anlayan varsa bana anlatsın.......

Yöneticilere herşey dahil bedava

Gelelim yöneticilere... Bu takım başarılı değilse arkasındaki tek gerçek bazı yöneticilerin anlaşılmaz tutum ve tavırları- kibirleridir. yöneticilerin her birinin makam odaları var. sabah mesaiye gelir gibi sabahtan akşama kadar kulüpte geziyorlar. Yeme içme bedava. çay kahve limitsiz. Hizmette sınır yok. fedakar yöneticiler futbolcularla kahvaltı yapar, futbolcularla yemek yerler. Yani futbolcularla yatar, futbolcularla kalkarlar.

U-14 takımın maçlarına giden yöneticiler

Takım kampa gidecekse bu fedakar yöneticiler kampa giderler. Yemeğe gidecekse yine bu fedakar yöneticiler, gezmeye gidecekse yine fedakar yöneticiler takımın yanındadırlar. Geçtiğimiz hafta U-14 futbol takımı Aksaray'a Türkiye elemelerine katılmak için gittiler. 3-4 günlük turnuvada yine fedakar yöneticiler takımın yanındaydılar.Bunlar hiç takımı yalnız bırakmadılar.

Diğer taraftan kulübün maddi sıkıntılarını düşünen yok. Futbolcular paralarını zor alırken kulüp yöneticilerin bu kadar lüküs hayat yaşaması başta futbolcuları olmak üzere taraftarında tepkisini çekiyorlar.

Şunudu hatırlatmak isterim.... Kulüp yöneticileri derken bir kaç iyi adamda var. Ancak bir kaç iyi adam çoğunluğun altında ezilmekten ve sessiz kalmaktan başka çareleri kalmamış.Belki gerekli yerlere söylemiş olabilirler. Fakat etkileri tesiri olmayan girişimlerdir.

Gölbaşı Belediye spor başarılı bir sezon geçirdi

 Evet Gölbaşı Belediye spor kulübü başkanı Hayati Çal  GÖLBAŞI BELEDİYE SPOR KULÜBÜ BAŞARILI BİR SEZON GEÇİRDİ diyor. Diğer branşlarda başarılar elde edilmiştir. Ancak koskoca Gölbaşı'nın hala amatör kümede sürünmesi bu başarıyı gölge düşürüyor. Başkan Çal kulüp yönetimindeki olan bitenleri biliyor mu? biliyor da susuyor mu? yada bilmezlikten mi geliyor? bilemem. Fakat şu bir gerçek iyi bir yönetim kadrosu oluşturulamadığı kesin. Futbol takımın başarısızlığındaki en büyük pay takımın yenilmesini isteyen yöneticilerdir.

Gölbaşı spor A.Ş moralleri bozdu

Birde Gölbaşı spor A.Ş vardı. 2.ligde mücadele eden Gölbaşı spor belediye takımın motivasyonu bozdu. İki takım birleşecek söylentileri belediye kulübünü etkiledi. Birleşecek mi? birleşmeyecek mi? endişesi takımı sıkıntıya soktu. Bu yönde girişimlerin olduğunu her kes biliyordu. belediye Başkanı Fatih Duruay birleşme konusunda HENÜZ ERKEN derken , bazıları ısrarla birleştirmek istemesi spor camiasında büyük beklentiyi ortaya çıkardı.

Gölbaşı spor A.Ş 2.ligde diye sevinirken 3.lige düşmesi beklentileri boşa çıkarması ve ardından Gölbaşı Belediye spor'un BAL ligine çıkamaması taraftarı bir kat daha üzdü.Spor severlerin bu sezon hüzünü yaşadı. İnşallah yeni sezonda başarılı bir yıl olur. Bu sezondan iyi dersler da yeni sezona buna göre yapılanma olursa şayet ,yeni sezonda taraftar mutlu bir sezon yaşar inşallah. Saygılar Bizden....

 

 

 

Bu yazı toplam 2269 defa okunmuştur
YAZARIN ÖNCEKİ YAZILARI
YAZARLAR
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
POSTA LİSTESİ