ARŞİV
PİYASALAR
DOLAR
6,8583
EURO
7,7757
IMKB
0.00
ALTIN
397,471
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
LİNK BANKASI
GAZETELER

HAVA DURUMU
Ankara17/32 ºC
İstanbul19/26 ºC
İzmir19/33 ºC
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Cafer UZUNTAŞ
Hepimiz FIRAT'IZ diyen olmadı..!
25.02.2015 12:50

Hepimiz FIRAT'IZ diyen olmadı..!

Ege Üniversitesi Edebiyat Fakültesi’nde Ülkü Ocakları’nın üniversite sorumlusu 23 yaşındaki Fırat Yılmaz Çakıroğlu, PKK’lı grubun hain saldırısında aldığı bıçak darbesi sonucu hayatını kaybetti. Bende bekliyordum. Şimdi herkes sokağa dökülerek ellerinde afişlerle " HEPİMİZ FIRAT'IZ" sözüyle meydanlarda yürüyerek tepki gösterecekler.

5.20150225125109..png

 Beklentim boşa çıkacağını bildiğim halde yinede beklenti içindeydim. tabiki sizinde bildiğiniz gibi öldürülen bir Türk ise yada bir ülkücü ise hele de bir Müslüman ise  bu beklentinin ne kadar yersiz olduğunu görüyoruz.

Daha dün "HEPİMİZ ERMENİYİZ" diyenler ermeni oldukları için bir ülkücüye üstelik bir Müslüman evladına sahip çıkmaları beklenemez. Hadi onları ermeni anladık. Peki bizim "Ethem Sarısülük-çüler, Berkin Elvan-cılar" neredeler. Hani meydanlara dökülen Sarısülük-çüler ve Elvan-cılara ne oldu da sesleri kesildi. Neden Fırat Yılmaz için meydanlara inmediler. Hadi onlarıda bir kenara bıraktık .Neden "FIRAT YILMAZ-CILAR"  meydanlarda yok..!  Fırat Yılmaz "Ekmek almaya " gitmemişti.! ondan-mı? sahip çıkılmadı. Sarısülükçüler de Elvancılarda "HEPİMİZ ERMENİYİZ" derken neden "HEPİMİZ FIRAT YILMAZ'IZ" demediler..?

Dertleri Hükümet Düşürüp Ülkeyi Bölmek-mi?

İstanbul'da Ermeni gazetecinin katledilmesi, Trabzon'da İtalyan Rahip Andrea Santoro’nu 16 yaşında bir lise öğrencisine vurdurulması, Malatya'da 18 Nisan 2007'de İncil basımı yapan Zirve Yayınevi'nde çalışan Alman uyruklu Tilman Ekkehart Geske ile Necati Aydın ve Uğur Yüksel boğazları kesilerek öldürülmesi için kırmızı düğmeye basanlar, Hükümeti yıkarak Türkiye'yi kaos merkezi yapmak isteyen vatan haini iç ve dış güçlerdir.

Üç beş ağaç için Gezi parkı devamında Sarısülük ve Berkin Elvan'ın ölmesinden faydalanarak büyük şehirlerde sokakları savaş alanına çevirenler, iş yerlerini yakanlar, otobüsleri yakanlar, hatta vatandaşlarımızı diri diri yakanların arkasında, düğmenin başında bekleyen vatan hainlerin oyunları vardır. Dış güçlerin ısıtıp ısıtıp Türkiye'deki maşalarına verdiği senaryoları artık bu millet ezberledi. Elbette içeriden destekleyenlerde aynı dış güçler gibi Türkiye'ni güçlenmesini istemeyenlerdir. Bu milletin sırtından maaş alan  siyasilerden bu oyuna çanak tutanlar var.

"HEPİMİZ FIRAT YILMAZ'IZ" denmemesinin tek sebebi bunlardır. Çünkü Fırat Ülkücü, Fırat bir Müslüman bir vatandaşımızdı.Onlar asla İslam'ın İ sine dahi tahammül edemeyen vatan hainleridir.

Yani bunların dertleri Ak parti veya Recep Tayyip Erdoğan değil, şuanda hükümette kim olursa olsun onlar için fark etmez. Aynı senaryoları onlar içinde uygulayacaklardır. Türkiye'nin güçlenmesini hiç bir şekilde hiç bir zaman hiç bir şartlarda hazmedemezler.

Türkiye'yi Savaşa Sokmak İstiyorlar

Tüm bu yaşanan çirkin olayların arkasında Türkiye'nin güçsüzleştirilmesi ile kaosa sürüklenmesi yatıyor. En son ŞAH FIRAT operasyonu ile bu oyun bir kez daha bozuldu. Ürdün'lü pilotu kesen İŞİD Ürdün'ü savaşmak zorunda bıraktı. Aynı oyun Türkiye içinde yapılmak isteniyordu-ki Türkiye oyunu gördü ve zamanında müdahale ile gücünü ortaya koymuş oldu.

 Süleyman Şah'ın türbesi Suriye'nin içerisinde olması nedeniyle korunması da oldukça zor oluyordu. İŞİD  Şah'ın türbesini bombalasa, askerlerimizi katletseydi Türkiye'nin düştüğü durumu bir düşünün. Türkiye savaşa girmek zorunda kalacaktı.Amerika'nın ve diğer asalak ülkelerin yapamadığını Türkiye'ye yaptıracaklardı. Türkiye savaştan zaferle çıksa kendilerinin zaferi olacaktı.

Savaştan zaferle çıkmasını bir yana bırakın bataklığa gömülecekti. O bataklıktan çıkma için yıllarca savaşmak zorunda kalacaktı. Türkiye büyük devlet olduğunu Süleyman Şah'ın türbesini koruma altına alarak, hem türbeyi hemde Türkiye'yi koruma altına almış oldu.

 Yıllardır Suriye,Irak,İran, Lübnan,Filistin,Ürdün gibi ülkeler bir bahane ile savaştırılıyor. Batı bu ülkeleri bir birine düşürüyor.Sonrada arabuluculuk yaparak o bölgenin kaymağını yiyorlar. İşte Türkiye'de aynı bataklığa sürüklenecekti. Süleyman Şah'ın türbesinin taşınmasıyla bunun önüne geçildi.

Dün Suriye'de ne işimiz var diyenler Kobaniye niye sahip çıkmıyorsunuz diyorlar. Aynı şey Süleyman Şah türbesi içinde söyleyeceklerdi. Taşınmasaydı, niye taşımadınız. taşıyınca da niye taşıdınız. Siz bunları geçin beyler.Türkiye özellikle orta doğuda yaşananlara mesafeli ve akılcı politikalarla yaklaşması her zaman Türkiye'nin menfaatine olacağını gelecekte daha net göreceğiz.

Güçlü Devlet vatan için vardır

Diğer taraftan ; Hükümet Süleyman Şah operasyonunu seçim üzeri büyük bir zafer gibi göstermesi ve şova çevirmesi büyük haksızlık olarak görüyorum. Milli menfaatler oy için kullanılması siyasi olarak etik değildir.  Evet yapılması zor bir operasyondu. Büyük  devlet olacaksan , büyük devletiz diyorsan bu gibi operasyonları yapacaksın. Devlet bunun için vardır. Allah bu devlete bu millete zeval vermesin. Saygılar Bizden...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu yazı toplam 2468 defa okunmuştur
DEMEZLER
GÖLAŞILI
BİR ERMENİ GEBERSEYDİ HEPSİ ERMENİ OLURDU
03 Mart 2015 Salı 21:13
YAZARIN ÖNCEKİ YAZILARI
YAZARLAR
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
POSTA LİSTESİ