ARŞİV
PİYASALAR
DOLAR
6,8109
EURO
7,4186
IMKB
0.00
ALTIN
378,725
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
LİNK BANKASI
GAZETELER

HAVA DURUMU
Ankara10/24 ºC
İstanbul13/18 ºC
İzmir16/26 ºC
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Cafer UZUNTAŞ
Asalım şu şerefsizi..!
24.02.2015 10:53

Asalım şu şerefsizi..!

Evet. Mersin’de öldürülen Özgecan Aslan’ın canice öldürülmesi  hepimizi derinden üzdü. Özgecan Aslan'ın cinayeti Türkiye'yi yasa boğdu.   Günlerdir Türkiye'nin gündeminde yer edinen bu olayı herkes tartışıyor. Konuşan herkes ASALIM diyor. Kimi yeni yasa çıkaralım asalım, kimi hadım edelim derken, birileri de benim kızıma yapılsa ELİME SİLAH ALIRIM diyor. vs...

En son sözü  baba Özgecan söyledi. Toplumu bu cinayet üzerinden geren, ayrımcılık yapmaya çalışanlar ve reytingcileri susturmaya yetti. Ziyarette zorlukla konuşan ve yaşanan olayın bütün insanlığın meselesi haline geldiğini belirten baba Aslan, bunun bir kurtuluş vesilesi, güzelliklerin, mutluluğun, güvenliğin, barışın tüm Türkiye ve dünyada tesis edilebilmesi için vesile olabileceğini söyledi.

 Memleketin her karışının kefensiz yatan şehitler ve Vatan evlatları ile dolu olduğunu kaydeden baba Aslan, konuşmasına şöyle devam etti:

"Benim evladım onlardan çok da üstün değil. Anadolu Nuh’un gemisi gibidir. Bu geminin kapısı açılmıştır. Bu gemiye bu vesile ile içinde güzellik, sevgi, hoşgörü taşıyan herkes alınacak. Direnenler geride kalacak. O direnenlerin başına da benim meleğimin başına gelen gelebilir. Melekleri yasalar ile korumak mümkün değil. Yasaların vicdanların içinde çalışıyor olması gerek. Vicdanların içinde bir şeyler çalışmıyor ise hiçbir yasa kar etmez." Baba Özgecan'ın sözleri  ve dik duruşu herkesin sesini kesti. 

Fakat...

Herkes bir şeyler diyor. Meydanı boş bulan herkes konuşuyor. Nasıl olsa boş lafa fatura kesen yok. Fakat hiç kimse toplumsal bir sorun haline gelen kadının toplumda neden bir mal gibi köle gibi  görüldüğü tartışmıyor.

Bakıyorsunuz TV kanallarında özel proğramlar yapılıyor. Niye yapıyorlar? Reyting için yapıyor. Bu sapık cani cinayet üzerinden  reyting yapmaya çalışıyorlar. Reyting için Tecavüz sahneleri dolu dizileri yayınlayan TV kanaları, bu vahşi cinayeti gece sabahlara kadar tartışmaya açması  da reyting içindir.

Benim tarzım böyle sen tarzın nasıl gibi proğramlar, senin karın seni nasıl aldattı, yengesine nasıl tecavüz etti gibi evlendirme proğramlarını, aşk- para-yalan -iftara ve kirli oyunlar üzerine kurgulanmış paparazzi dizileri tartışan yok. Akşam TV kanalların çoğunda gece geç saatlere kadar bu tür diziler yayınlanıyor. Kimse hesap sormuyor. İzleyenlerden kimse oturup düşünmüyor. Hiç kimse çıkıp Bu aşağılık TV kanalları , toplumu dejenere eden dizileri neden saatlerce çoluk çocuk seyrediyoruz, demiyor.....

Modern ve kapitalist toplum kadını bir reklam aracı olarak kullanıyor. Dünyanın her yerinde kadınlar üzerinde baskı ve şiddet var. Kadını bir mal veya köle gibi gören bir anlayış var. Birçok faktörün yanı sıra medya da cinselliği kışkırtıyor. Böyle bir durumda kadına saygıyı nasıl sağlayacaksınız. Gazetelere bakıyorsunuz , Arka sayfa güzelleriyle, Manşet yanı çıplak kadın resimleriyle, kadın erkeğin cinsel duygularını söndüreceği bir mal gibi gösteriliyor.

Diğer taraftan da tecavüz olunca saldırı olunca  sütten çıkmış gibi  bu millete ve bu milletin değerlerine saldırıyorlar. Türkiye de olan olaylar sanki dünyanın hiç bir yerinde olmuyor gibi gösterip Türkiye'yi , dolaysıyla islamı kötü göstermek. Dış güçlerin yaptığı gibi İslamı terörle eş değer gösterdiği gibi. Dış güçlerin Türkiye'yi parçalamak , buna gücü yetmiyorsa en azından güçlenmesini engellemek adına her türlü yalanı - dolanı-sahtekarlığı ve aşağılı yapmayı kendilerine görev edinmişler. İçimizdeki vatan hainleri Ermenileri Yahudilerde bu dış güçlere içerden destek vermek için çalışıyorlar. Türkiye'nin köşe başlarındaki yazarlar çizerlere , kendilerine prof ekleyenlere bir bakın, kendilerine modern aydın ismini takanlara bir bakın, ama iyi bakın ki, o zaman görüş mesafeniz ve anlama kabiliyetinizin kapsama alanı  ne kadar genişleyecektir.Saygılar Bizden

 

 

Bu yazı toplam 1825 defa okunmuştur
YAZARIN ÖNCEKİ YAZILARI
YAZARLAR
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
POSTA LİSTESİ