ARŞİV
PİYASALAR
DOLAR
6,8560
EURO
7,7581
IMKB
0.00
ALTIN
398,349
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
LİNK BANKASI
GAZETELER

HAVA DURUMU
Ankara14/32 ºC
İstanbul19/24 ºC
İzmir21/34 ºC
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Cafer UZUNTAŞ
Allah Şaşırttı. Kendi ipini kendi çekti
12.01.2015 11:13

Allah Şaşırttı. Kendi ipini kendi çekti

Geçtiğimiz günlerde MHP Gölbaşı ilçe kongresi yapıldı. Kongreye devrik başkan Yakup Odabaşı’nın çirkin ,yalan ve iftira dolu sözleri damgasını vurdu. Oldukça sessiz ve sakin giden kongrede birden havalar gerildi. Allahtan divan başkanı Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Karakaya’ydı. Onun müdahalesi ile ortalık düzeldi.

5.20150112112259..png

Her partinin kongresinde ki gibi MHP kongresi de  gayet demokrasi çerçevesinde medeni şekilde devam ediyordu. İki aday yarıştı. Mevcut ilçe başkanı Olan Mahmut Aksoy ve devrik başkan Yakup Odabaşı’nın desteklediği Avukat Ufuk Namalan yarıştı. Her şey güzel giderken salona devrik başkan geldi. Herkes ile tokalaşmaya çalışarak gülücükler dağıtmaya başladı. Önce protokoldekilere gülücükler dağıtarak tokalaştı. Başkanlığı döneminde yerel basını hiç gözü görmeyen ve hatta yerel basın % 2 bile okunmuyor diyen adam yerel basının bulunduğu masaya gelerek tokalaşmaya başladı. Beş yıl bizleri adam yerine koymayan ve dalga geçen bir adam ile tokalaşmayı en azından ben şahsım içime sindiremedim ve  tokalaşmadım. Derken devrik başkan birden kendisini kürsüde buldu.

Kendini hala belediye başkanı sanan adam ,aldı eline mikrofonu başladı acıtasyon yapmaya. Edebiyat parçalamaya. Dinden imanda vurmaya başladı. Benim imanım dinim diye diye lafı dolaştırdı. Anlaşıldı ki bir şeyler söyleyecek de bir türlü cesaret edemiyor. Bu arada salonun arka taraflarında “ seçim kaybetmenin hesabını ver. Seçimi senin yüzünden kaybettik” gibi sözlerle bağırarak tepkilerini koyan partililer oldu.  Devrik başkan  bu tepkilere rağmen konuşmaya devam etti.

Ak Partiden başladı. “Türkiye’yi yönetmek için her yola başvuran iktidar partisi, Gölbaşı’nda da genel seçimlerde %60 civarında oya sahip. Buna rağmen topu ile tüfeğiyle büyükşehri, parasıyla puluyla, “her yol mubah” anlayışıyla Gölbaşı’na tabir-i caizse saldırdı. Hiç korkmadık. Bizim inancımız, imanımız vardı. Her yol mubah diyerek, her yerde paralar pullar, bunun yanı sırada iftiralar, yalanlar dolanlar, bir takım satın alınmış basın mensupları ile saldırdılar.”dedi

Sonra da MHP’lilere “Gölbaşı’nda rant olduğunu ve bunu da bazı ülkücülere ve MHP’lilere yükleyerek; “Gölbaşı’nın rantı vardı. Bu ranta göz dikmiş, pay alanlar vardı Yakup Odabaşı onlara engeldi. İşte bu rant sahipleri de maalesef içimizde MHP ve ülkücü geçinen bir takım çıkar odakları ile işbirliği yaparak onlara oy verdiler. Milliyetçi Hareketçi olup, ülkücü olup başka partinin bayrağını asanlar, başka partiye oy verdim diye seçimlerde meydanda dolaşanlar, toplantı yapanlar, tabanca atanlar, helva şölenleri yapanlar ile ilgili MHP’nin tüzüğünde ne yazıyorsa onun cezasının verilmesi gerektiğine inanıyorum”sözleri ile  vurmaya başladı.

İlçe delegeleri için “asker ” ifadesi kullanan Odabaşı salondakilerin tepkisini aldı. Odabaşı ilçe kazanmak için asker delege yazılmasını eleştirerek; “Sadece ilçe kazanmak için asker delege yazmanın çok doğru olmadığına inanıyorum” diyerek delegeleri zan altında bıraktı.

Bu sözleri dürüstlükle destekleyen devrik başkan Odabaşı’na Divan başkanı Mevlüt Karakaya’dan kapak olacak sözler geldi. Karakaya “ Benim resimleri hazmedeyim indirenleri bende biliyorum. Bunları söylemenin yeri değil. Burada bir kongre yapıyoruz. Kimsenin MHP’nin güzel başlamış, tek hedefi iktidar olmak için yapılan kongreyi sabote etmeye hakkı da yok.” İfadelerini kullanarak Odabaşı’na uyarıda bulundu.  Odabaşı bu sözlerden sonra eli ayağı titremeye başladı. Ne söyleyeceğini unutan Odabaşı birazda kıvırarak “Benim niyetim kavga değildir. Onun için geçmişten ders almak, geleceğe de imanla bakmak, inançla mücadele etmek gerekir.”dedi

 Devrik Başkan Odabaşı’na  MHP MYK Üyesi İbrahim Çifçi’ ve MHP İl Başkanı Fatih Çetinkaya’da ağır sözlerle cevap verdi.

En son sözü ilçe başkanı Mahmut Aksoy söyledi. Herkes oyunu kullandı. Oylar sayıldı. 238 oy alarak yeniden ilçe başkanı seçildi. Teşekkür konuşmasında “İşte MHP’nin asker delegeleri burada. Eş dost ve akrabalarını delege yapanlar burada değiller. “sözleri kongrenin en son kapak olacak sözleri olarak tarihe geçti.

Gelelim Devrik Başkanın Başarılarına…

MHP’li gözüküpte başka partiye oy verenlerden bahsediyor ya! Kendisinin  yerel seçimlerde CHP’nin adayı Mansur Yavaş’a oy topladığını unutmuşa benziyor. Ev toplantılarında Mansur Yavaş ile daha iyi çalışırız dediğini bilmeyen yok.

MHP’nin adayı Mevlüt Karakaya’nın resimlerini hazmedeyip kaldırdığı ve bir takım satın alınmış basın dediği basının baskıları ile yeniden yerine astığını bilmeyen var-mı?

TOKİ yolunda 19 Milyon ( Trilyon) liraya park ihalesini birilerine peşkeş çekerken son anda Belediye meclis üyelerinin itirazı ve MHP Genel merkezin müdahalesi ile iptal edildiğini duymayan var mıdır?

Bahçeli kültür merkezini birilerine Elektrik –su- doğalgaz dahil yok pahasına yandaşına kiraya verdiğini bilmeyen var-mı? Keza Alpaslan Türkeş Parkında dönen dolapları işitmeyen kaldı-mı?

Gariban çöpçüye 950 TL aylık verirken eş – dost – akrabasına 3700 TL maaş verdiğini bilmeyen kaldı-Mı?

Tulumtaş mahallesinde yani kendi köyünde kendi arsalarını hem de resmi yazı ile çok katlı araziye çevirdiğini duymayan Tulumtaş lı kaldı-mı?

2009 yerel seçimlerini MHP değil Yakup Odabaşı ismi kazandığını söyleyenin devrik başkan olduğunu bilmeyen var-mı?

2014 Yerel seçimlerinden benim % 60 oyum var ! seçime kadar % 10 oy kaybetsem yine de % 50 ile seçimi kazanırım diyeni bilmeyen var-mıdır?

Ne MHP si ! ne ilçesi ! Bunların ne oyu var! Diyeni bilmeyen duymayan var mıdır?

Yerel gazeteciler % 2 bile okunmuyor ! diyen sonrada gazetecileri şikayet etmek için savcılık kapısında gezineni bilmeyen duymayan kaldımı-ki!

Satın alınmış bazı basın mensupları derken, Star ve Sabah gazetelerine 20 bin baskı yaptırıp yine belediye personeline dağıttırdığını bilmeyen varmıdır?

2014 Yerel seçimlerinde belediyenin kasasından binlerce yardım paketi, hemde sokak ortasında her gelene dağıtıldığını duymayan kaldımı-ki?

 Halbu ki …!

Devrik başkan kürsüye çıktığında adam gibi konuşsa. Dese ki! “Ülkücü kardeşlerim. Dava arkadaşlarım. 2009 dan 2014 yılına kadar Gölbaşına hizmet için hep beraber çalıştık. 2014 yerel seçimlerini kaybettik. Benimde sizlerinde partimizinde yanlışları hataları olmuştur. Geçmişten ders alarak önümüzdeki dönem tekrar hep birlikte beraber çalışarak yeniden belediyeyi kazanacağız. Gün birlik beraberlik günüdür”dese olay bitecek. Herkesin taktirini kazanacak. Belki de gelecekteki siyasetine de yön verecekti.

Birilerine çamur atmak . iFtira atarak kendi başarısızlığını beceriksizliğini örtmek için yaptığı konuşma aynı zamanda kendi siyasetine son noktayı da koymuş oldu. Devrik başkan bundan sonra MHP’nin dış kapı mandalı belki olur. Gölbaşı siyasi tarihinde utanç bir sayfa olarak  tarihin tozlu sayfalarında yerini almaya başladı. Gelecek seçimlere kadar ismini dahi hatırlayan kalmaz.  İşte siyasette ne ekersen onu biçersin. Saygılar Bizden…..

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu yazı toplam 2924 defa okunmuştur
YAZARIN ÖNCEKİ YAZILARI
YAZARLAR
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
POSTA LİSTESİ