ARŞİV
PİYASALAR
DOLAR
6,8109
EURO
7,4186
IMKB
0.00
ALTIN
378,725
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
LİNK BANKASI
GAZETELER

HAVA DURUMU
Ankara10/24 ºC
İstanbul13/18 ºC
İzmir16/26 ºC
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Cafer UZUNTAŞ
Ak- Saray-mı? Cumhurbaşkanlık Sarayı-mı? Başkanlık Sarayı-mı?
14.11.2014 13:32

Ak- Saray-mı? Cumhurbaşkanlık Sarayı-mı? Başkanlık Sarayı-mı?

Hepimizin çok konuşturulduğu ve kimilerinin Ak –Saray, Kimilerin Cumhur Başkanlık Sarayı, benimde Başkanlık Sarayı dediğim, fakat adına SARAY denilen eserin tartışmasına bende katılmak istedim.

6.20141114133330..png

Yeni yapılan saray için kamu oyunda ALGI operasyonu yapılıyor. ALGI OPERSYONU Amerika’nın CIA tarafından icat edilen toplumun duygularını ,motivasyonlarını etkilemek amacıyla yapılan yayınlar ve gerçekleri inkar etme yöntemidir. Bu yeni yöntem özellikle büyüyen güçlenen ülkelerde  en uygun zemini buluyor.

Zaten bizim ülkede son 10 yıldır devam eden ,Amerika ve  İngiliz Yahudilerin uyguladığı yıpratma ve küçültme taktiği çeşitlendirilerek önümüze sürülüyor. En son çeşitlilik ALGI OPERASYONU. Neyse ki bu millet artı bu taktiklere bağışıklık kazandı. Yutmuyor..!

SARAY için yapılan ALGI OPERASYONU ile Türkiye’den olduğu gibi  dışardan takviye ile devam ediyor. Aslında saray bahane ,mesele Türkiye Cumhuriyeti nasıl küçültülebilir. Nasıl yıpratılabilirin hesabı var. Halbuki yapılan sarayın bir çokları gibi bende elzem bir ihtiyaç olduğunu söyleyebilirim. Büyük ülkelerde olduğu gibi gösterişli sarayların gösterişten çok ülkenin gücünü ortaya koyar.

Yok bin odalıymışta, yok bilmem ne kadar para harcanmışta, yok kendisi saltanat sürüyor da vs….  bunlar hep küçük düşünen ve ALGI operasyonun bir parçasıdır. Kalitenin bedeli büyük olur. Bu büyük devletin en kralından sarayıda olacak, uçağıda olacak. Bu büyük Cumhuriyetin asaleti için sarayı da olacak, uçağıda.  Cumhurun başı veya devleti yönetenler tarifeli THY ile gidecek hali yok…..

İktidar hırsı gözlerini kör etmiş.!

Sonuçta ülkeye müthiş bir eser kazandırılmış. Kazandıran kim Cumhurun başı Erdoğan.İşte sorun buradan yaratılıyor. Erdoğan’dan dolayı iç ve dış malum çevreler değişik asılsız iddialarla halkı kışkırtmaya çalışıyorlar. Yalan dolan iddiaların en çirkini ve hainlik diyebileceğimiz hareketi, her şeye maydanoz olan, aslında hiçbir işlevi olmayan, sadece hükümet yıkımlarında ortaya çıkan MİMARLAR ODASI yaptı. Bildiğiniz gibi Cumhurbaşkanlık sarayın ilk konuğu PAPA olacak .PAPA 28 Kasım’da Türkiye’ye gelecek. İşte hiçbir işlevi olmayan asli görevi dışında her şeye maydanoz olan MİMARLAR ODASI işi gücü bırakmış! PAPA’ ya mektup göndererek “Kaçak saray davetini reddet” çağrısı yapmış. Mimarlar odası hızını alamamış bütün devlet adamlarına mektup göndererek “davet edilirseniz reddettin” demiş. Bunun neresi vatan severlik. Bunun neresinde Türkiye sevdası var. Yazık hem de külliyen yazık. Bunu da bazı satılık ve Yahudi yalakaları olan gazeteler “DİPLOMATİK BOYKOT”  manşetleri atarak sanki PAPA daveti reddetmiş algısı yaratılmaya çalışılıyor. Çalışsınlar bakalım…

Bu Cumhuriyetin büyük bir devlet olduğunun farkında olan iç ve dış güçler kıskandığından,  çekemediğinden  ALGI operasyonu yapıyorlar. Hani derler ya “NAZAR ETME NE OLUR ! ÇALIŞ SENİNDE OLUR” aynen öyle. Diğer taraftan Cumhurbaşkanlık sarayın altına teker yapılmamış..! yapılsa belki giderken çekip götürür diyeceğim. Götüremeyeceğine göre , sonradan kim gelirse o kullanacak. Yok ben kullanmayacağım diyen babayiğit varsa , gelince kiraya verir.

Başkanlık Sarayı Olarak Görüyorum

Neyse… Bunları milletimiz yakından takip ettiği için benden iyi biliyorlar. Asıl benim dikkatimi çeken sarayın yapılış şekli. Saray Cumhurbaşkanlığı sarayı değil de, sanki Başkanlık sistemine geçişin ilk adımı gibi düşünüyorum. Bütün başkanlık sarayları da birebir olmasa da aynı düşünce ile tasarlanmış görünüyor. Bence Başkanlık sarayı olacağını muhaliflerde biliyor ve bunun önünü kesmek için yıpratma ve algı operasyonunda yer alıyorlar. Ne yaparlarsa yapsınlar bu millet en doğrusunu biliyor görüyor. Bu millet üç beş çapulcu vatan hainine bu ülkeyi yedirtmez. Yedirmeyecektir. Bu Cumhuriyet her şeye rağmen,dünya yerinde durdukça dimdik ayakta duracaktır. İşte Türk milleti bunu biliyor ve doğruları görüyor. Bu millet her zaman doğruların yanında oldu. Oluyor.Olacak. Saygılar Bizden….

 

 

Bu yazı toplam 2326 defa okunmuştur
YAZARIN ÖNCEKİ YAZILARI
YAZARLAR
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
POSTA LİSTESİ