ARŞİV
PİYASALAR
DOLAR
6,8596
EURO
7,7623
IMKB
0.00
ALTIN
397,185
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
LİNK BANKASI
GAZETELER

HAVA DURUMU
Ankara16/32 ºC
İstanbul22/29 ºC
İzmir21/35 ºC
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Cafer UZUNTAŞ
Vatan Hainliği ne zaman VANDALİZM OLDU ..?
09.10.2014 13:47

Vatan Hainliği ne zaman VANDALİZM OLDU ..?

Her fırsatta bu ülkeyi bölmeyi parçalamayı görev haline getiren dış destekli içimizdeki vatan hainleri yine iş başında.  Bu vatan hainleri aslında Türk olmayan ermeni ve yahudi kökenli  ÇAKMA TÜRKLER  gezi olayındaki gibi amaçları bu ülkeyi orta doğuya çevirmek. Bakın Kıbrıs rumu dahi ayaklandı. İç karışıklığı fırsat olarak ve Türkiye’nin parçalanacağını düşünerek MÜZAKERE MASASINDAN ÇEKİLDİĞİNİ açıkladı. Derdi nedir? Acaba bu karışıklıktan Kıbrıs’ta avantajlı duruma geçebilirmiyiz.!

Savaşa girsek –mi! Girmesek-mi!

Herkes bu işin bir tarafından sündürüyor. Birileri gaz verip savaş naraları atarken ,birileri de Türkiye’nin ne haddine Suriye’nin işine karışıyor! Dün meclisten tezkereye izin vermeyenler şimdi Kobani’ye Türkiye sahip çıkmıyor diye milleti gaza getirip sokağa döküyor.

İki gündür Türkiye’nin her köşesinde evleri ,bankaları,iş yerlerini ateşe veren vatan hainleri o kadar yüzsüzleştiler-ki, artık polise silah sıkmayı dahi kendilerinde hak gördüler. Almanya’da, Fransa’da ,İngiltere’de terör örgütü  kavgasız gürültüsüz protesto yaparken , Türkiye’de her tarafı yakıp yıkmaları ile BİZ TÜRKİYE’Yİ PARÇALAMAK İSTİYORUZ diyorlar.

Marsilya’yı Karıştırmaya Çalışıyorsunuz !

Bakın elin Marsilyalısı ne demiş !  Kürt temsilcilerden biri Fransa'nın yardım edebileceğini, bunun için Cumhurbaşkanı'na gönderilmek üzere bir imza kampanyası başlattıklarını söylediğinde ise Gray'in yanıtı "Orada kardeşleriniz savaşırken, sizler Marsilya'yı karıştırmaya çalışıyorsunuz" şeklinde oldu.

Kürt temsilciler, amaçlarının kamuoyunun dikkatini çekmek olduğunu söylediklerinde ise Gille Gray "Sizin davanız Marsilyalıların umurunda değil. Demiş. Marsilya Emniyeti Özel Kalem Müdürü Gilles Gray, Kürt temsilcilere "Burada eylem yapacağınıza Fransa'dan defolup gidin ve Irak'ta, Suriye'de İslam Devleti'ne karşı savaşın" diye tepki göstermiş. Adam doğrusunu demiş.

Etek Giyerek Kaçan YPG'Lİ

Türkiye'deki olaylar devam ederken, Kobani'den düşen bir fotoğraf sosyal medyanın gündemini bir anda sarstı. Fotoğrafta PKK'nın Suriye'deki kolu olan YPG'li bir kişi, IŞİD'in Kobani merkeze kadar ilerlemesinin ardından kadın kılığında bölgeyi terk ediyor. Yüzünü maskeyle kapatan, altına ise etek giyerek kadın kılığına giren YPG'li kişi, bulunduğu bölgeden koşarak uzaklaşıyor.

Türkiye’nin Cumhurbaşkanı Adayına Bakın !!

HDP yanlısı Kürtler'in sokakları ateşe verip ev ve iş yerlerini yağmalamasının en büyük destekçisi olan Demirtaş, henüz birkaç ay öncesine kadar Türkiye'nin Cumhurbaşkanı olmaya adaydı. Mecliste tezkereye hayır diyen Demirtaş, tutuşunca Türkiye Kobani’ye sahip çıkmak zorunda diye feryat ediyor. Ne oldu? Acıttımı Cicim! Sen yıllarca askere kurşun sıktırdın ,şimdide Türkiye’den yardım istiyorsun. Neymiş ÇÖZÜM SÜRECİYMİŞ.! Varsın çözülsün nerden çözülecek ise…

 

 

 

İŞİD herkesin işine geliyordu..!

IŞİD’nin kurulmasına katkıda bulunan her aktör bu cihatçı örgütü kendi amaçları doğrultusunda desteklemek için farklı gerekçelere sahipti. ABD, örgütü bölgeyi istikrarsızlaştırmak için kullanmak istiyordu. Suriye hükûmeti, IŞİD’a destek vererek “Özgür Suriye Ordusunu” yenmek ve muhalefeti bölmek istedi. İran da Esad’ın bir müttefiki olarak aynı nedenle destek verdi fakat daha sonra IŞİD’a karşı Kürtlere ilk silah veren de İran oldu. Öte yandan Mesut Barzani’nin Kürdistan Demokratik Partisi (KDP) Kobani’de konumunu güçlendirmek istedi ve bu nedenle Türkiye’de bulunan PKK'ya yakın Demokratik Birlik Partisini (PYD) güçsüzleştirmek istedi.

Batının Demokrasi anlayışı kendisine batana kadar..!

Bunun sorumlusu kuşkusuz Türkiye değildir ve bundan en fazla zarar gören de Türkiye’dir. Başlangıçta Arap Baharına destek veren ama daha sonra bölgede İslami ağırlıklı siyasi oluşumların iktidara geldiğini görünce yan çizen Batı’dır. Oysa herkes bilir ki Ortadoğu’nun neresine sandık koyarsanız koyun, İslami rengi olmayan hiçbir parti iktidara gelemez. Ama bunların hepsini de “şeriatçı” Batı’nın en büyük hedefidir.  Batı kendisine bir şeyler batınca Demokrasiden bahseder. Hele islam ülkelerine sıra gelince Demokrasi olur demegoji.

Gittikleri gibi etek giyerek geri geldiler…

Bu arada iki yıla yakın bir zamandır hükümetin ilmek ilmek işlediği, risk aldığı barış süreci de bir avuç soytarı tarafından heba edilmeye çalışılıyor. Türkiye bıraksa aslan parçaları IŞİD’ı yer ile yeksan edecekler ama Türkiye bırakmıyor! Zorla sınırı geçenler etek giyerek geri kaçtılar. Onlar da kolay olan özgür bir ülke olan Türkiye’de  dükkânları yağmalayıp, belediye otobüslerini yakmak. Sokağa çıkma yasağı ilan ettirdiler, biraz daha uğraşırlarsa 12 yıldır özledikleri sıkıyönetim ve tanklara da kavuşacaklar.

Bunlar vatan hainidir….Okul kundaklayarak, bayrak yakarak, Atatürk büstü parçalayarak, sokakları ateşe vererek, benzin istasyonu patlatarak, haraç toplamak, yol kesmek, heykel dikmek, dağa adam kaldırmak ve öldürerek  Türkiye’yi kaosa sürüklemeye çalışıyorlar. NAMAZDA GÖZÜ OLAMAYANIN ABDESTİ OLMAZ  gibi bunların “Barış”a niyetini  olmadığı  için istekleri talepleri bilmek bilmiyor. Bu vatan hainleri çözüm süreci nedeniyle işi soytarılığa vurdular.Ama bunun bedelini ağır ödeyecekler. Bir gün mutlaka…..Saygılar Bizden…

 

 

Bu yazı toplam 1810 defa okunmuştur
YAZARIN ÖNCEKİ YAZILARI
YAZARLAR
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
POSTA LİSTESİ