ARŞİV
PİYASALAR
DOLAR
5,7769
EURO
6,5197
IMKB
0.00
ALTIN
257,658
ÇOK OKUNANLAR
YORUMLANANLAR
LİNK BANKASI
GAZETELER

HAVA DURUMU
Ankara14/27 ºC
İstanbul21/27 ºC
İzmir20/31 ºC
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Cafer UZUNTAŞ
Gölbaşı’nı Gölbaşılılar yönetmeye başladı
26.05.2014 09:57

Gölbaşı’nı Gölbaşılılar yönetmeye başladı

Gölbaşı’nda yerel seçimlerde GÖLBAŞI’NI GÖLBAŞILILAR YÖNETECEK sözü en baba slogan olarak her adayın kullanır. Kullanmasına kullanır da hasbel kader seçimi kazandığı zaman unutulur gider. Başkan koltuğuna oturan ilk iş ithal müdürleri getirerek seçmenin önüne baraj kurarlar. Seçmen  belediye başkanını beş yılda beş kez ya görür, ya görmez. Makamında oturup çay bile içemez.  Başkanlık katına destursuz giremez. Girmek istese de yardakçı ve çanakçıları  engeller. Onlar engellemeyemez ise ithal müdürleri göğüslerini siper ederle makam odaların kapılarına. Belki çok torpilli ise yada akrabası ise az da olsa şanslıdır.

 Seçmen vatandaş kızar – küser BEN SANA BUNUN HESABINI SORARIM der ve  oy vereceği beş yılın sonunu sabırsızlıkla bekler. O gün geldiğinde açar ağzını yumar gözünü misali hesabını sorar. Sorar da olan Gölbaşı’nın beş yılına olur. Geçtiğimiz beş yılın olduğu gibi.

Bu beş yıl farklı olacak gibi gözüküyor

Yeni seçilen belediye başkanı Fatih Duruay  geçmiş beş yıldan iyi bir dönem sergileyeceğini tavırları ve çalışmaları ile şimdiden ortaya koydu. Herkesi kucaklayan sürekli kapısı vatandaşa açık olan bir yönetim anlayışı ile  hizmetin en iyisini vermeye çalıştığını gördük. En önemlisi gelir gelmez GÖLBAŞI’NI GÖLBAŞILILAR YÖNECEK sözü ile  yönetim kademesini GÖLBAŞILILARDAN kurması  önümüzdeki beş yıl için umut veriyor.

 Gölbaşılar derken bazı kafatasçılar gibi yirli anlamında değil. Gölbaşı’nın tozunu toprağını yutmuş, ölüsü dirisi Gölbaşı’nda olan , ekmeğini bu topraklardan kazanan her kes Gölbaşılı vatandaşlarımızdır. Başkan Duruay geldiği günden bu yana BİZİM GÖLBAŞI’NDA YOKMU? Söylemi zaten her şeyi ortaya koyuyor. Belediye yönetimi Gölbaşılılardan olması vatandaşın daha iyi hizmet almasını sağlayacaktır. Vatandaşın yakından tanıdığı müdür ve idarecilerle hizmetin en ucra köşelere kadar  en adil şekilde ulaşmasını sağlayacaktır.

Vatandaş belediyedeki işini yaptırırken bir bardak çay içeceği bir kapısı olmalı. Çok sıkıştığında belediye başkanına ulaşabilmeli. İşte Başkan Duruay bunun zemini hazırladı.  Duruay iki aylık süreçte yaptığı çalışmalarla, meclisteki tavırları ile, diğer siyasi partilere yaklaşımı ile , vatandaşlarla olan ikili ilişkileri ile gönülleri kazanmış durumda .Vatandaş sokakta, esnaf iş yerinde , siyasiler kendi işlerinde Duruay’ın tutumunu son derece güzel ve yakışan bir davranış olarak takdir ediyor. İnşallah beş yıl devam eder.

Hizmete gelince en kolay iş

Başkan Duruay iki aylık süreçte vatandaşa verdiği olumlu izlenimden sonra gölbaşı2na hizmet etmek en kolay iş. Arkasında Büyükşehir belediyesi ve Hükümet var. Şimdiden hükümetin nimetlerinden faydalanmaya başladı. TPAO’nun yerini parasız alacak. Al geçiti Büyükşehir belediyesine yaptıracak. Gölbaşı’nda üç yıldır imar kitlenmişti. İmar sorununu çözdü. 74. Parselide kısa zamanda çözeceğine inanıyorum. Gölbaşı beş yılında başarı ile büyük yatırımlarla görecektir. İnşallah. Saygılar Bizden…

 

 

Bu yazı toplam 2010 defa okunmuştur
YAZARIN ÖNCEKİ YAZILARI
YAZARLAR
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
POSTA LİSTESİ